x-kom hosting

Lenovo OneKey Recovery a Windows 10

VibeR
utworzono
utworzono

Witam

Mam pewien problem. Dawno nie czyściłem swojego komputera. Wcześniej robiłem to za pomocą lenovo onekey recovery, ale na początku roku zaktualizowałem win z 7 do 10 i tu pojawia się kłopot. Gdy uruchamiam Lenovo OneKey Recovery pojawia się taki komunikat:

kEwOk4H.png

Nie wiem co teraz robić. Nie bawiłem się nigdy w żadne zgrywanie systemu i odpalanie z płyty. Mam jakieś 4 płyty, które wkładam do nośnika podczas procesu tego przywracania systemu, ale średnio się orientuje, czy teraz mogą się jakoś przydać.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Anawa
komentarz
komentarz

Po zaktualizowanie systemu do Windows 10, w jaki sposób zainstalowałeś Lenovo OneKey Recovery?

  • Dobra wypowiedź 1
VibeR
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nie instalowalem. Wybralem aktualizacje bez straty plików i wszystkie pliki i programy z win7 byly na win10 po aktualizacji

Anawa
komentarz
komentarz

Wyczytałem, że OneKey Recovery nie będzie działać prawidłowo po zaktualizowaniu do najnowszego Windowsa.

 

Jeżeli chodzi o alternatywę dla programu to jest darmowa wersja AOMEI OneKey Recovery, a do samego czyszczenia komputera to możesz skorzystać np. z programu CCleaner.

  • Dobra wypowiedź 1
VibeR
komentarz
komentarz

Nie osiągnąłbym podobnego rezultatu korzystając z tej opcji? 

0TVyNjT.png

Anawa
komentarz
komentarz

Chcesz wrócić do Windows 7?

  • Dobra wypowiedź 1
VibeR
komentarz
komentarz (edytowane)

W sumie chyba lepiej pracowało mi się na win7 i na win10 pojawiło się kilka błędów, z którymi nie było problemu na 7. Tym to osiągne?

Anawa
komentarz
komentarz

Skorzystaj w takim razie ze wspomnianego Lenovo OneKey Recovery - tylko uruchom laptop w trybie "recovery".

  • Dobra wypowiedź 1
VibeR
komentarz
komentarz

chodzi o uruchomienie komputera tym przyciskiem obok zasilania? nie dziala :/ Juz próbowałem wczesniej 

Anawa
komentarz
komentarz

Tak, zależy jaki masz model laptopa. 

 

Albo przycisk obok zasilania albo mały przycisk z boku obudowy.

  • Dobra wypowiedź 1
VibeR
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiem o jaki przycisk chodzi, korzystalem z niego wczesniej. Teraz nie dziala. 
Nie pamietam czy  nie dziala odkad zaktualizowalem do win10 czy zmienilem dysk.

Juz uprzedzając pytanie, juz uzywalem tego dysku na win7 i normalnie OneKey Recovery dzialalo

 

Edit. 

Poradziłem sobie juz. Mialem zagrane 4 płyty od OneKey Recovery do wgrania systemu na nowy dysk. Uruchomiłem w biosie bootowanie z napędu, włożyłem płytę nr 1, zadziałało, tylko wygląda na to ze będzie win7, co w sumie mi nie przeszkadza. 

 

Tak czy tak dziękuję za poświęcony czas. Temat mozna zamknac. 

Pozdrawiam. 

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Fajnie, że temat został rozwiązany! ;) Pamiętaj jeszcze o skopiowaniu plików ze starego-nowego systemu (Windows 10), o ile chcesz mieć do nich dostęp na dawnym systemie (Windows 7), bo po przywróceniu Windows 7 będą dostępne tylko standardowe pliki wchodzące w skład Windowsa.

 

Pozdrowienia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.