x-kom hosting

MONITOR LCD 22" SAMSUNG SM226BW

MarkOz
utworzono
utworzono

Proszę o opinie w sprawie kupna tego monitora.Słyszałem że jest niezły, czy w tej kategorii cenowej mogę znaleźć jakąś lepszą ofertę?Czytałem gdzieś że ważne jest oznaczenie matrycy jaką posiada ten monitor - jedne są firmowane przez Samsunga a inne nie, jak to rozpoznać?

Jak wygląda sprawa z martwymi pikselami, czy Samsung uznaje to jako podstawę do zwrotu sprzętu?Dziękuję za opinie i porady.

Sonido
komentarz
komentarz

Ja od siebie zdecydowanie polecam! Pixel wyskoczył mi co prawda po kilku dniach, alw wystarczyło w niego pstryknąć i sam zniknął. Do dnia dzisiejszego (a mam monitor od sierpnia '07 nic złęgo się z nim nie działo) ;)

Monitor elegancki, ładny. Pięknie się na nim gra, surfuje i ogląda filmy. Pomocna jest tu funkcja MagicBright pozwalająca na zmianę ustawień monitora jednym przyciskiem. Moja matryca jest niby słabszej jakości, trudno, bo to w sumie loteria - nie wiesz jaką Ci zapakują, ale ja nie widzę jakiś niedociągnięć w odwzorowaniu barw itp. Także z tymi matrycami to nie do kóńca prawda. Samsung to zbyt poważna firma i nie ryzykowaliby chyba stratą klientów wypuszczając na rynek jakieś "buble". Mój LCD prztnajmniej jest OK. Nikt na tym forum jeszcze się na niego nie skarżył, czyli zapewne cała seria 226BW jest w porządku.

suar
komentarz
komentarz

Samsung robi bardzo dobre monitory, możesz śmiało brać. Są 4 rodzaje matryc: Samsung panel, AU Optronics panel, CMO panel, CPT panel. Wydaje mi się, że nie różnią się one niczym szczególnym.

Jeżeli chcesz sprawdzić matrycę:

wejdz do menu i zmniejsz kontrast i jasnosc do 0

wyjdz z menu

wejdz do menu i wcisnij "source" ( trzymaj kilka sec)

pojawi sie nowe menu serwisowe i tam bedzie taki numer długi:

np taki M-ME22H0CAA 1002 przed ostatnia litera w pierwszej lini, ta pogrobiona to rodzaj matrycy

i tak:

X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.

X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.

X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.

X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel

Piksele :/..... Mam Samsunga 2032BW i od nowości miałem 2 piskele (jeden świecił na czerwono a drugio na biało), ale monitor oddałem na gwarancję i dostałem nową matrycę na której nic nie ma :) Jeżeli będziesz miał 1 piksela, który nie spełnia norm wymiany to Ci go nie wymienią (podono tak jest). LG i bodajże HP (ale nie jestem pewien) wymieniają monitor od razu na nowy (jeżeli będą bad piksele). Jak zdecydowałeś, żę chcesz kupić tego 226BW to przed zakupem (jeżeli będzie taka możliwość) przetestuj monitor. Jeżeli wszystko ok to kupuj sie się ciesz :D

piotr860903
komentarz
komentarz
LG i bodajże HP (ale nie jestem pewien) wymieniają monitor od razu na nowy (jeżeli będą bad piksele)

Tak to prawda...gdy Ci wyskoczy piksel w LG to ciągu 30 dni od daty zakupu wymieniają na nowy:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.