x-kom hosting

Czy pamięci ram pracują z taką prędkością?

Krystian17
utworzono
utworzono

Elo.Mam takie pytanie. Bo podkręcałem procka zwiększając szyne FSB. A pamięci ram pracowały z prędkością 333 MHz a mam pamięci 400 MHz tylko poprostu płyta główna taką szybkość pamięci obsługiwała. Gdy zwiększyłem tą szynę FSB to w biosie w opcjach tam pamięci zmieniłem na 400 MHz a wcześniej się nie dało a po zwiększeniu FSB się da. Gdy się włącza komputer to pisze normalnie na górze jak się ładuje system DDR 400 200 MHz. Przed podkręceniem pisało 166 MHz. Tylko nie wiem czy te pamięci teraz pracują z taką częstotliwością czyli 400 MHz? Bo w programie Everest w zakładce Płyta główna / SPD to pisze w dwoch kościach (bo mam dwie kości) tak:

Taktowanie pamięci:

@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS) (wiem że 200 MHz oznacza częstowtliwość 400 MHz)

Pole Wartość

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

I w zakładce w drugiej kości też tak pisze. Jaką mają częstotliwość bo już sam nie wiem? Wiem że pracowały wcześniej 333 MHz ale tera zminiłem po podkręceniu FSB na 400 MHz .Proszę o pomoc.

swirek
komentarz
komentarz

Na moje oko to jest tak:

166 to dla ddr 333 (wiadomo prawda?) podobnie jak juz wspomniales 200 dla ddr to 400 :)

Teraz z tego co wpisales z Everesta wychodzi (przynajmniej ja to tak rozumiem), ze masz dwie rozne pamieci. Jedna (ta CL3) poszla na 400 MHz a druga (ta CL2,5) nie dala rady i dalej dziala na 333 MHz.

Oczywiscie bazuje tylko na tym co napisales i moge sie mylic. Jesli tak to niech mnie ktos poprawi :)

jason182
komentarz
komentarz

W everescie jest po prostu napisane w jakich taktach jakie timingi Twoja pamiec obsluguje. Jak chcesz zobaczyc w jakich pracuje wejdz do komputer/przetaktowanie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.