x-kom hosting

Utrata pakietów

lipen
utworzono
utworzono (edytowane)

Pingując wp.pl na 500 pakietów doszło 494 a wiec 6 straconych (około1%)

pingując IP modemurutera (192.168.0.1) straciłem na 5000 tylko 1 pakiet

 

ktoś może coś poradzić bo niby nie dużo ale zrywa gre. Gdzie może byc problem posiadam modem cisco epc3928s oraz windowsa 7. Komputer sluzy mi tylko wyłacznie do netu i jakaś gre online i wszystko zaczeło się gdy przeszedłem z przestarzałego windowsa xp na windows 7. Wczesniej nie było zadnych problemów. Posiadam net po kablu i dzieją sie te rzeczy zarowno na sieciowej wbudowanej jak i włozoenj przeze mnie.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jesteś podłączony kablem do routera ?

lipen
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Jesteś podłączony kablem do routera ?

Tak kablem podłączony (to jest modem z funkcja routera cisco epc3928s). Internet posiadam z lokalnej tv (asta-net) i nigdy nie miałem z nim problemów. Tutaj jeszcze screen z ping plottera

 

http://ifotos.pl/zobacz/pppng_qesapas.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zrób test w ping plotter ale tylko z wykresami hopów numer 1,2,3,4 i ostatnim. Test niech potrwa 10 minut. Zrzut ekranu zrób tak bym widział wszystkie pięć wykresów. Okno wykresów możesz rozciągnąć do góry na te szare pole.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Póki co wygląda dobrze, czasem sobie lekko podskoczy. Wykonaj testy w godzinach 18:00-21:00.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Na pierwszym zdjęciu, o godzinie 18:34 z paroma sekundami, miałeś skok na ostatnim hopie, czyli wp.pl. Jak spojrzysz na hopy powyżej, to zobaczysz, że ten skok był na wszystkich poprzednich aż do hopa numer 1, czyli routera w twoim domu. A więc za ten skok opóźnienia odpowiadał twój domowy router albo połączenie między twoim komputerem a routerem. Chwilę przed nim, o godzinie 18:33 i około 30 sekund pojawił się brak odpowiedzi, symbolizowany czerwonym paskiem. Jak spojrzysz na hopy powyższej to ten brak odpowiedzi został powielony aż do czwartego hopa. Być może router odpowiedzialny za ten błąd był jeszcze wyżej, ale 2 i 3 hop blokują ping do siebie więc tego nie wiemy. Na hopie 5 i 6 widać dużo czerwonych pasków, ale tym się nie przejmuj. To najprawdopodobniej ochrona DOS tych routerów nie odpowiada na zbyt częsty ping.

 

Pierwsze zdjęcie nie pokazuje żeby istniał jakiś poważny problem. Drugie zdjęcie tym bardziej nie pokazuje, aby istniał jakikolwiek problem. Ale to nie znaczy, że masz przewidzenia w grach i mieszają ci się zmysły. Bo są jeszcze co najmniej dwie sprawy. Po pierwsze, serwer gry może być przeciążony, lub odległość do niego (np. USA) powoduje niską jakość połączenia. Po drugie, rzadko ale są przypadki, z którymi się spotkałem, kiedy to mniejsi operatorzy nadają wysokie priorytety dla ruchu żądania echa 'ping'. Powoduje to, że wszystkie testy wykorzystujące ping oraz protokół ICMP do diagnostyki, wychodzą nad wyraz dobrze. Ale cały pozostały ruch leży i kwiczy. Program PingPlotter wykorzystuje ping oraz protokół ICMP.

 

Najlepiej abyś zagrał w jakieś co najmniej dwie inne gry online i sprawdził, czy tam również występują skoki ping. Poza tym, próbuj się w grach łączyć do różnych serwerów i obserwuj czy skoki ping również następują.

lipen
komentarz
komentarz

Przyznam że od około 2 dni internet praktycznie mi nie szwankuje w grach. Zobaczymy jak to potoczy się dalej. Dziekuje za szczegółowe wyjasnienie wykresów

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.