x-kom hosting

usb2.0(cz.2)

pepsi
utworzono
utworzono

Po włożeniu do USB czytnika kart wyskakuje mi chmurka z info"...to urządzenie może działać szybciej jeśli podłaczysz je pod hi-speed usb..."Mam nową płyte głózną (asrock 7 coś tam ).Na poprzedniej płycie również miałem w/w komunikat i "wystarczyło" coś pozmieniać w ustawieniach magistrali szeregowej i usb zaczęło działać już z normalną prędkością.Niestety ktoś kto mi "pomagał" w naprawie owego problemu zrobił to tak ,bym czasem sie nie nauczył.Niestety płyta główna padła,wczoraj kupiłem nową i problem sie powtórzył.

Drugi problem jest następujący.Mam procesor amd 1.5 GHz.Tzn miałem,bo na tej płycie pokazuje,że mam amd 900 Mhz.Czyżby on padł,czy też kwestia zmiany ustawień?

Liczę na pomoc tylko sprawdzonych podpowiedzi.

tazman
komentarz
komentarz

Kliknij w tym celu menu Start | Uruchom, po czym wpisz polecenie msinfo32. Potwierdź klawiszem [Enter]. Następnie rozwiń gałąź Składniki w rubryce Podsumowanie systemu i zaznacz podgałąź USB. W prawym panelu okna zostaną wyświetlone dostępne podstawowe koncentratory USB. Wpis ROOT_HUB20 w kolumnie Identyfikator urządzenia PNP i wierszu USB Root Hub lub USB Root Hub 2.0 oznacza obsługę standardu Hi-Speed. Jeśli w wierszach tych jest wpis ROOT_HUB, masz do dyspozycji tylko standard USB 1.1.

rysiaczek91
komentarz
komentarz

Do pierwszego problemu zainstaluj dołączone sterowniki do chipsetu płyty głównej.

Drugi problem to raczej kwestia zmiany ustawień w systemie BIOS.

spoko2
komentarz
komentarz

Mam to samo i tylko dlatego że mój hub jest w standardzire USB 1.1. Podłączając 2.0 komunikat znika. Twój czytnik to standard USB 1.1

pepsi
komentarz
komentarz

kwestia zmiany ustawień biosu- nie komentuje nawet takich podpowiedzi!

szkoda i mojego i właściciela owej"złotej myśli" czasu.

(...) co do standardu wskazuje,że mam USB 1.1 niemniej na poprzedniej płycie również tak mi wskazywało (...)

WAŻNE:

oczekuje SPRAWDZONEJ podpowiedzi,bo naprawde szkoda i mojego i wpisującego "zmień ustawienia albo wgraj sterownik"czasu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.