x-kom hosting

Ego i superego.

aware12
utworzono
utworzono

Źródłem dramatu ludzkości jest ich ego - ja, czyli brak świadomości, że dążenie do zaspokajania tylko swoich potrzeb bytowych, nie jest zbieżne ze współczesną psychologią, według której człowieka, który nie ma empatii, pasji i poczucia humoru, trudno nazwać człowiekiem, czyli psychologia zbieżna z Ewangelią Jezusa Zbawiciela o powszechnym Prawie Miłości i Biblią, że dążyć mamy do zaspokajania potrzeb bytowych najbardziej potrzebujących, czyli sieroty i wdowy (Pwt 24,17-21) Z którymi stanowimy jedną całość stworzonego systemu dla superego, czyli świadomości do zaspokajania potrzeb najbardziej potrzebującym. Wtedy będą zaspokojone, nie tylko nasze potrzeby, ale będziemy też strzeżeni, leczeni oraz zbawieni, bo tylko wtedy będziemy stanowić duchowo - empiryczną jedność z Bogiem Wszechmogącym twórcą jednej całości systemu. Niezwykle trudna byłaby zmiana świadomości, bez wzorca superego do zaspokajania potrzeb najbardziej potrzebującym, którym jest Jezus Zbawiciel wzór człowieka superego dla czterech typów osobowości Junga i ewangelicznych typów osobowości o różnej percepcji tych samych wydarzeń, oraz Biblii - instrukcji życia w systemie duchowo - informacyjnym dla superego.

539
komentarz
komentarz

Jak jeszcze tu zajrzysz to Ci odpowiem na Twój post, o ile pozostaniesz człowiekiem otwartym możesz dojrzeć, iż nie jedna droga prowadzi ku dobremu.

Nie zmienia to faktu zatracenia bytu człowieka jaki obecnie ma miejsce. Nie wszytko jednak stracone , dróg to życia zgodnego ze sobą oraz otaczającym światem jest wiele.

aware12
komentarz
komentarz
4 godziny temu, 539 napisał:

Jak jeszcze tu zajrzysz to Ci odpowiem na Twój post, o ile pozostaniesz człowiekiem otwartym możesz dojrzeć, iż nie jedna droga prowadzi ku dobremu.

Nie zmienia to faktu zatracenia bytu człowieka jaki obecnie ma miejsce. Nie wszytko jednak stracone , dróg to życia zgodnego ze sobą oraz otaczającym światem jest wiele. 

Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka jest drogą do zbawienia, prawdą ostateczną i życiem wiecznym (Jan 14,6)

539
komentarz
komentarz (edytowane)

To nie wystarczy być dobrym, prawym, uczciwym, empatycznym bez uznawania wzorca jedynie słusznego jakie by ono nie było???

Świat jest pełen  naginanych wartości ,  nietrudno spotkać uczciwego i prawego ateistę jak zakłamanego człowieka deklarującego oddanie wyższej idei.

Ktokolwiek nie byłby stwórcą naszego bytu pozostaje bierny wobec np: oddziału szpitalnego dziecięcej onkologi ,że o innych nie wspomnę.

Wstawienie tysiąca i jeszcze więcej cytatów z najmądrzejszych ksiąg świata nie zmienia istoty rzeczy przepełnienia świata  niesprawiedliwościową , okrucieństwem, etc.....

 

aware12
komentarz
komentarz
26 minut temu, 539 napisał:

To nie wystarczy być dobrym, prawym, uczciwym, empatycznym bez uznawania wzorca jedynie słusznego jakie by ono nie było???

Świat jest pełen  naginanych wartości ,  nietrudno spotkać uczciwego i prawego ateistę jak zakłamanego człowieka deklarującego oddanie wyższej idei.

Ktokolwiek nie byłby stwórcą naszego bytu pozostaje bierny wobec np: oddziału szpitalnego dziecięcej onkologi ,że o innych nie wspomnę.

Wstawienie tysiąca i jeszcze więcej cytatów z najmądrzejszych ksiąg świata nie zmienia istoty rzeczy przepełnienia świata  niesprawiedliwościową , okrucieństwem, etc.....

 

Źródłem wszelkich dramatów, cierpień i śmierci jest brak świadomości pozytywnych uczynków, racjonalnego odżywiania, zdrowego stylu życia, ustalonego odpoczynku w trosce o zdrowie nasze, czyli szabat - sobota, oraz czynienie zła, które wraca, analogicznie jak dobro, które wraca do nadawcy.

539
komentarz
komentarz
2 godziny temu, aware12 napisał:

brak świadomości pozytywnych uczynków

to woła o prace u podstaw przez odpowiednie wychowanie w rodzinie i społeczeństwie.

bez szabatu tez da radę :)

 

2 godziny temu, aware12 napisał:

racjonalnego odżywiania, zdrowego stylu życia

pewnie to sprzyja lepszemu zdrowiu i samopoczuciu ale wątpię żeby mogło w sposób znaczący wpłynąć na to jak postrzegamy świat moralnie.

Inaczej każdy kto zjadłby fastfooda miałby nieodpartą chęć zabicia kogoś ( najlepiej producenta takiego pożywienia :) ) a jak widzimy tak nie jest. Zjadłem dobrze wiec jestem dobry. Zjadłem gorzej jestem zły..... moze ociężały wzdęty i rozpierdziany, ale nie przesiąknięty złem o którym mowa.

2 godziny temu, aware12 napisał:

ustalonego odpoczynku w trosce o zdrowie nasze,

i bliskich naszych jak i naszych zwierzaków :)

 

tak, trzeba wypocząć, najlepiej z rodziną jechać na łono natury koniecznie zabierając ze sobą psa. Każdej niedzieli i w sobotę tak robię niezależnie od pogody i pory roku.

aware12
komentarz
komentarz
10 godzin temu, 539 napisał:

to woła o prace u podstaw przez odpowiednie wychowanie w rodzinie i społeczeństwie.

bez szabatu tez da radę :)

 

pewnie to sprzyja lepszemu zdrowiu i samopoczuciu ale wątpię żeby mogło w sposób znaczący wpłynąć na to jak postrzegamy świat moralnie.

Inaczej każdy kto zjadłby fastfooda miałby nieodpartą chęć zabicia kogoś ( najlepiej producenta takiego pożywienia :) ) a jak widzimy tak nie jest. Zjadłem dobrze wiec jestem dobry. Zjadłem gorzej jestem zły..... moze ociężały wzdęty i rozpierdziany, ale nie przesiąknięty złem o którym mowa.

i bliskich naszych jak i naszych zwierzaków :)

 

tak, trzeba wypocząć, najlepiej z rodziną jechać na łono natury koniecznie zabierając ze sobą psa. Każdej niedzieli i w sobotę tak robię niezależnie od pogody i pory roku.

Bóg Wszechmogący ustanowił szabat - sobota, dzień odpoczynku w trosce o zdrowie nasze (Rdz 2,2-3) Niedziela jest pierwszym dniem tygodnia, czyli pierwszym dniem stwarzania uniwersum. 

 

Człowiek jest tym, co spożywa, a piesek i kotek leczą, czyli wzmacniają system immunologiczny, i nie tylko...

539
komentarz
komentarz

Piesek i kotek leczą i tu jesteśmy zgodni, ale czy jesteśmy niemoralni lub nawet godni potępienia , iż czas szabatu zamiast na modłach spędzamy z uśmiechem na twarzy na łonie przyrody??? Czy to czyni z nas ludzi podążających "niewłaściwą jedynie słuszną drogą'?

Czy Bóg Wszechmogący, który tak starannie zaplanował szabat, będąc tak Wszechmogącym nie mógłby sprawić, aby dzieci rodziły się wolne od wad, od nowotworów, aby na wojnach o złoża nie ginęli niewinni ludzie, aby nie było gwałtów i przemocy???

Czy droga do zbawienia niewinnego, przychodzącego na świat dziecka musi prowadzić przez bolesną śmierć na tle onkologicznym, czy rodzice tego dziecka nie maja prawa uważać , iż wspomniana wszechmoc traktowana jest w sposób wybiórczy???

Czy Wszechmogący tworząc nas na swój obraz i podobieństwo nie mógł obdarzyć nas mocą , która sprawiła by , iż zrozumielibyśmy jego jedynie słuszne plany wobec nas i sprawił byśmy nie musieli cierpieć nie zasługując w żaden sposób przez swe uczynki na taki stan rzeczy???

Cóż to za Bóg , które dzieci swoje na śmierć niewinne w cierpieniu oddaje , któż pojmie takie miłosierdzie??? Jakiż  zacny cytat z księgi jedynie słusznej jest w stanie uleczyć ból matki po stracie dziecka??? Czy matka pojmie, iż taki był plan stwórcy, by zabić jej dziecko, a ja samą pogrążyć w bólu jakim by nawet i sam diabeł nie był jej w stanie obdarzyć jej jako istotę prawą , niegrzeszną, nierzadko wyznająca swego stwórce....???

 

Jako ten , który Boga pojmuje spróbuj mi to wszytko wyjaśnić, od siebie , bez cytatów, bez wzniosłych tekstów..potrafisz?????

aware12
komentarz
komentarz
Godzinę temu, 539 napisał:

Piesek i kotek leczą i tu jesteśmy zgodni, ale czy jesteśmy niemoralni lub nawet godni potępienia , iż czas szabatu zamiast na modłach spędzamy z uśmiechem na twarzy na łonie przyrody??? Czy to czyni z nas ludzi podążających "niewłaściwą jedynie słuszną drogą'?

Czy Bóg Wszechmogący, który tak starannie zaplanował szabat, będąc tak Wszechmogącym nie mógłby sprawić, aby dzieci rodziły się wolne od wad, od nowotworów, aby na wojnach o złoża nie ginęli niewinni ludzie, aby nie było gwałtów i przemocy???

Czy droga do zbawienia niewinnego, przychodzącego na świat dziecka musi prowadzić przez bolesną śmierć na tle onkologicznym, czy rodzice tego dziecka nie maja prawa uważać , iż wspomniana wszechmoc traktowana jest w sposób wybiórczy???

Czy Wszechmogący tworząc nas na swój obraz i podobieństwo nie mógł obdarzyć nas mocą , która sprawiła by , iż zrozumielibyśmy jego jedynie słuszne plany wobec nas i sprawił byśmy nie musieli cierpieć nie zasługując w żaden sposób przez swe uczynki na taki stan rzeczy???

Cóż to za Bóg , które dzieci swoje na śmierć niewinne w cierpieniu oddaje , któż pojmie takie miłosierdzie??? Jakiż  zacny cytat z księgi jedynie słusznej jest w stanie uleczyć ból matki po stracie dziecka??? Czy matka pojmie, iż taki był plan stwórcy, by zabić jej dziecko, a ja samą pogrążyć w bólu jakim by nawet i sam diabeł nie był jej w stanie obdarzyć jej jako istotę prawą , niegrzeszną, nierzadko wyznająca swego stwórce....???

 

Jako ten , który Boga pojmuje spróbuj mi to wszytko wyjaśnić, od siebie , bez cytatów, bez wzniosłych tekstów..potrafisz?????

Bóg Wszechmogący stworzył doskonały system duchowo-informacyjnej całości, w którym zjedzony owoc banana, bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt, oraz myśli, słowa i uczynki (Rdz 1,29-30) Czynią destrukcyjne falowe zakłócenia, źródło dramatów, chorób i śmierci etc...Jezus Zbawiciel wzorem człowieka dla człowieka, aby człowiek był strzeżony, miał pomoc, opiekę i żył w dobrobycie i nie tylko..., w którym będzie wypełniał swoją wolę Bóg Wszechmogący. 

539
komentarz
komentarz

Ok , ale czy potrafisz napisać coś od siebie czy tylko powielać i kopiować treści......????

Czuję się jakbym rozmawiał z zaprogramowanym bootem, a nie samodzielnie świadomym bytem.

Żeby przekonać innych do swych idei, bez względu jak piękne by nie były przydałaby się odrobina inicjatywy z Twojej strony, tak mógłbyś się stać bardziej wiarygodny i zrozumiały.

Nierzadko spotykam u siebie ludzi głoszących wg ich opinii jedynie słuszną prawdę , a charakteryzuje ich to ,ze na zadane trudne pytania odsyłają mnie do studiowania księgi - wnikliwego, bądź tez sieją cytatami.  Bardziej przekonywujący po takim monologu bez odpowiedzi na moje pytanie wydaje mi się mój pies , który wolą wszechmogącego bardziej zdecydowanie wyraża emocje i wie czy chce na spacer, czy chce jeść, czy tez ganiać z kotem. Tam wszytko jest naturalne, rzeczywiste, a nie schematycznie oklepane wg wzoru.

Może wolą Pana pewnego dnia to on odpowie mi na zadane tu pytania skoro przedstawiciel/wyznawca słowa jedynie słusznego wg jego opinii prócz klepania cytatów z pogrubieniem czcionki nie zdobył się na większy wysiłek.

 

r102
komentarz
komentarz

Nie narzekaj - że spotykasz takich co odsyłają do "studiowania księgi" - zawsze może być gorzej - np możesz trafić na takich co cię zabiją jako element niereformowalny :V

aware12
komentarz
komentarz
4 godziny temu, 539 napisał:

Ok , ale czy potrafisz napisać coś od siebie czy tylko powielać i kopiować treści......????

Czuję się jakbym rozmawiał z zaprogramowanym bootem, a nie samodzielnie świadomym bytem.

Żeby przekonać innych do swych idei, bez względu jak piękne by nie były przydałaby się odrobina inicjatywy z Twojej strony, tak mógłbyś się stać bardziej wiarygodny i zrozumiały.

Nierzadko spotykam u siebie ludzi głoszących wg ich opinii jedynie słuszną prawdę , a charakteryzuje ich to ,ze na zadane trudne pytania odsyłają mnie do studiowania księgi - wnikliwego, bądź tez sieją cytatami.  Bardziej przekonywujący po takim monologu bez odpowiedzi na moje pytanie wydaje mi się mój pies , który wolą wszechmogącego bardziej zdecydowanie wyraża emocje i wie czy chce na spacer, czy chce jeść, czy tez ganiać z kotem. Tam wszytko jest naturalne, rzeczywiste, a nie schematycznie oklepane wg wzoru.

Może wolą Pana pewnego dnia to on odpowie mi na zadane tu pytania skoro przedstawiciel/wyznawca słowa jedynie słusznego wg jego opinii prócz klepania cytatów z pogrubieniem czcionki nie zdobył się na większy wysiłek.

 

Nie możemy mieć swojego ego i swojego światopoglądu, ze świadomością, że nasze negatywne myśli, słowa i uczynki, czynią destrukcyjne falowe zakłócenia w systemie duchowo - informacyjnym w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją. Bo wtedy będziemy źródłem i przyczyną wszelkich dramatów, cierpień i śmierci, wszystkich rodzajów informacji, za które poniesie się konsekwencje, czyli wieczną śmierć w tunelu uczynków swoich, naukowo udowodnione.
 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.