x-kom hosting

Ponowna aktywacja po zmianie konfiguracji sprzętowej

Phoenix510
utworzono
utworzono

Po zmianie konfiguracji sprzętowej Windows 10 Home prosi mnie o aktywację. Jednak gdy stram się go reaktywować poprzez opcję odnośnie zmiany knofiguracji sprzętowej, pisze, że się nie da. Jest sens dzwonić do działu pomocy Microsoftu, czy system z poprzedniego komputera nie jest ważny na innych(gotowiec z komputronika). Naklejka z kodem, jak to naklejka wytarła się doszczętnie i od połowy kodu nie widać.

Anawa
komentarz
komentarz
8 godzin temu, Phoenix510 napisał:

pisze, że się nie da

Jaki konkretnie komunikat się wyświetla?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak masz Windows w wersji OEM, a takich jest większość, to system jest powiązany ze sprzętem. Przede wszystkim z płytą główną.

Phoenix510
komentarz
komentarz
6 godzin temu, Anawa napisał:

Jaki konkretnie komunikat się wyświetla?

Nie można aktywować systemu Windows

Nie możemy ponownie aktywować systemu Windows, ponieważ nasze serwery są teraz niedostępne. Poczekaj kilka minut lub spróbuj ponownie dodać konto Microsoft.

Dowiedz się więcej

i tak od miesiąca, więc to raczej nie jest związane z ich serwerami.

Anawa
komentarz
komentarz

Używałeś narzędzie do rozwiązywania problemów, tak jak opisane jest na stronie microsoft.com?

Phoenix510
komentarz
komentarz
25 minut temu, Anawa napisał:

Używałeś narzędzie do rozwiązywania problemów, tak jak opisane jest na stronie microsoft.com?

Tak, wydaje mi się, że miałem Windowsa, który był przeznaczony i przypisany do jednego szczegołnego komputera. Na to wskazuje chyba kod błedu.

IMG_20171130_152218.jpg.de192b3e1fefd66cedc2f2b8574d8127.jpg

2234.png

Anawa
komentarz
komentarz

Spróbuj:

  1. Wciśnij przycisk Windows + X
  2. Naciśnij "Windows Power Shell" (admin)
  3. Wpisz komendę: wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey
  4. Naciśnij enter

Powinien pojawić się numer licencji. Skopiuj go.

 

W ustawieniach aktywacji wejdź w ustawienie zmiany klucza licencji i zmień na pokazany wcześniej klucz.

Phoenix510
komentarz
komentarz (edytowane)
52 minuty temu, Anawa napisał:

Spróbuj:

  1. Wciśnij przycisk Windows + X
  2. Naciśnij "Windows Power Shell" (admin)
  3. Wpisz komendę: wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey
  4. Naciśnij enter

Powinien pojawić się numer licencji. Skopiuj go.

 

W ustawieniach aktywacji wejdź w ustawienie zmiany klucza licencji i zmień na pokazany wcześniej klucz.

Nie pokazuje mi klucza. Z ciekawości złożyłem w całość stary komputer, pokazuje mi to samo co na screenie.

22.png

Edytowane przez Phoenix510
Anawa
komentarz
komentarz

Windows 10 miałeś przypisany do tego komputera? Był zainstalowany wcześniej?

 

 

Phoenix510
komentarz
komentarz
7 godzin temu, Anawa napisał:

Windows 10 miałeś przypisany do tego komputera? Był zainstalowany wcześniej?

 

 

Tak, sprawdzałem zarówno na aktualnie użytkowanym, jak i złożyłem na szybko starego, gdzie pokazuje mi Windows jako aktywowany, po wpisaniu komendy widnieje to samo.

 

Anawa
komentarz
komentarz

Dobra, spróbuj jeszcze skorzystać z programu ProduKey albo OemKey, żeby odnaleźć klucz licencyjny:

Przed uruchomieniem programów przeskanuj je jeszcze dla pewności programem antywirusowym.

  • Dobra wypowiedź 1
Phoenix510
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, Anawa napisał:

Dobra, spróbuj jeszcze skorzystać z programu ProduKey albo OemKey, żeby odnaleźć klucz licencyjny:

Przed uruchomieniem programów przeskanuj je jeszcze dla pewności programem antywirusowym.

Nic nie pokazuje klucza [lub pokazuje różniący się od tego z naklejki(pierwsze znaki kodu są widoczne)], chyba system rzeczywiscie jest powiazany z płytą główną. Microsoft wygeneruje mi nowy klucz jak do nich zadzwonię i opiszę sytyację?

Dodatkowo nie wspomniałem, że naklejka z kluczem była na Windows 7, zaktualizowany potem do 10, gdy Microsoft dawał taką możliwość.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Phoenix510
Gawel
komentarz
komentarz

Kolego zamaż te zdjęcia albo usuń, podałeś key do swojego systemu. Ten YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7 to jest uniwersalny klucz dla komputerów zaktualizowanych do Win 10

Phoenix510
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Anawa napisał:

Dobra, spróbuj jeszcze skorzystać z programu ProduKey albo OemKey, żeby odnaleźć klucz licencyjny:

Przed uruchomieniem programów przeskanuj je jeszcze dla pewności programem antywirusowym.

Udało mi się rozwiązać problem system dał się aktywować. Udało mi się odczytać kod z naklejki, trikiem, który znalazłem w internecie. Mianowicie naniosłem na napisy warstwę ołówka i napisy dały się odczytać, gdy warstwa wkładu osadziła się na wgłębieniach po nadruku. Za wszelką pomoc dziękuję.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.