x-kom hosting

Problem ze znikającymi ikonami z pulpitu.

nierozgarniety
utworzono
utworzono

Witam,

Powiem krótko o co biega. Mam pewien drażniący "błąd" (chociaż sam nie wiem jak go nazwać). Podczas włączania np. przeglądarki lub jakiegoś innego okna moje ikony z pulpitu "ulatniają się".

Jedyne co widzę to swoją tapetę i pasek zadań. Rozwiązanie jakie stosuje to kliknięcie w prawy dolny róg opcji "Pokaż pulpit", wtedy ikony wracają. Jest to jednak rozwiązanie jednorazowe bo wystarczy, że znów włączę cokolwiek i problem wraca. Nie wiem co mam z tym zrobić. Skanowałem komputer pod względem ewentualnych robaków programami takimi jak AVG czy Malwarebytes oraz stosowałem JRT. Nie jestem specem w tych kategoriach dlatego zwracam się tu.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

 

Anawa
komentarz
komentarz
10 godzin temu, nierozgarniety napisał:

Podczas włączania np. przeglądarki lub jakiegoś innego okna moje ikony z pulpitu "ulatniają się".

Czyli jak zamykasz nowe okno to widzisz tylko tapetę na pulpicie, bez żadnych ikon?

 

Spróbuj zmienić tło pulpitu na pełny kolor i zobacz, czy ikony wtedy też znikają.

 

Ewentualnie druga możliwość:

 

Kliknij prawym przyciskiem na pulpit -> Personalizuj -> Zmień ikony pulpitu (lewy górny róg) -> Odznacz opcję "zezwalaj kompozycjom na zmienianie ikon pulpitu"

 

ikony.png.e5bcb950bb1a1411ea427cec3b67b595.png

  • Dziękuję 1
nierozgarniety
komentarz
komentarz (edytowane)

Najwyraźniej działa. Dziękuję bardzo za pomoc, jeśli coś by się zmieniło z chęcią napiszę. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.