x-kom hosting

Czy internet mobilny?

vogelvogelvogel3
utworzono
utworzono

Witam,

 

Powiem krótko - potrzebuje znaleźć jakiś internet, a że mieszkanie wynajmuje to nie chce podpisywać umowy na rok, bo po prostu nie będę mieszkał w tym miejscu na pewno przez tyle.

Więc myślałem o internecie mobilnym, do tego dokupić sobie router przenośmy i spokojnie mogę podpiąć swoje 5-6 urządzeń na raz.

Tylko przede-wszystkim potrzebuje czegoś co nie ma żadnych kompletnie żadnych limitów. Czasem muszę pobrać z dysków w miesiącu 300-400GB, do tego wiele oglądanych filmów przez internet i takie tam. Więc potrzebuje czegoś bez żadnego limitu - z możliwie najniższym pingiem. Co byście mi polecili, jakiego dostawce? Czy to zda egzamin? Czy to są normalne stabilne internety? Aktualnie mam w swoim aktualnym miejscu umowę z multimedią - normalny internet telewizyjny i jestem zadowolony na milion procent - zawsze śmiga nic się nie dzieje. Czy to samo miałbym w mobilnym?

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Podobno internet domowy t-mobile jest bez limitu i działa całkiem sprawnie, ale pamiętaj, że transfery i pingi będą zależne od tego jak daleko jesteś od nadajnika i jak bardzo jest on obciążony - wieczorne pory będą bardzo mocno obciążone i pobieranie 1-4 Mb/s może być realne w internecie opartym o sieć komórkową.

A myślałeś o  umowach na czas nieokreślony u dostawców? - z tego co wiem UPC kiedyś coś takiego oferowało i pamiętam, że kilka razy chyba netia miała taką ofertę

vogelvogelvogel3
komentarz
komentarz

UPC i Netia odpada - nie ma w moim bloku według informacji na stronie - dostępu do tych usług. Teraz właśnie zobaczyłem.

 

Jednak pomyślałem o światłowodzie. I mam co do niego kilka pytań:

  • Tylko Orange to oferuje, jaka jest opinia o tym?
  • Nigdy nie miałem światłowodu, to jest stabilny dobry internet, lepszy od mojej telewizyjnej multimedii?
  • Na jakiej działa to zasadzie? Czym jest ten światłowód, bo teraz mam telewizyjny internet, a czym jest ten światłowód? Radiowy, telefoniczny, satelitarny czy jak to działa?
  • Te routery od Orange do światłowodu to jakiś dobry sprzęt, stabilny ? Czy coś lepszego i taniej można samodzielnie kupić?
  • Ostatni raz styczność z Orange miałem za czasów internetu telefonicznego - Wiecie Neostrada, te ich routerki LiveBoxy itp. - i dobrze tego nie wspominam, wiecznie coś nie działało. Jak to teraz funkcjonuje, wszystko będzie stabilnie?
  • Skąd brany jest internet, jak wygląda gniazdko? Bo teraz mam w po prostu taki zakręcany telewizyjny kabelek, a jak wygląda taki od światłowodu?
  • Czy coś będą musieli do mnie przychodzić i montować, coś wiercić w ścianach jakieś kable czy normalnie podpisze umowe i na drugi dzień wszystko śmiga, tylko router podłącze?
politolog
komentarz
komentarz
2 godziny temu, vogelvogelvogel3 napisał:

Nigdy nie miałem światłowodu, to jest stabilny dobry internet, lepszy od mojej telewizyjnej multimedii?

Zostań przy MultiMedii. Mówię już co deklasuje Orange ,cwaniactwo np znieśliśmy Roaming :mur:.Poza tym marketing ,który pomija wiele istotnych szczegółów technicznych.

Prędkość DO 100 Mb/s możesz mieć np 50 wszystko jest zgodnie z umowa według nich.Dziadowski sprzęt typu Funbox i dekodery Sagem produkowane w Indonezji.Co do światłowodu to jest tylko kabel/reklama. Multimedia także korzysta z światłowodów tylko się tym nie chwali, co prawda mniejsze prędkości oferuje ale STABILNIE to działa.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

W mieszkaniu, które wynajmuję na okres studiów w czerwcu był montowany światłowód orange (nie miałem okazji go przetestować) i jestem bardzo ciekaw jak to będzie :) znając ich politykę. Co do sprzętu nie wiem co dają do światła, ale znajomi którzy ostatnio dostawali nowe modemy , to były jakieś tp-linki i podobno nie sprawiają takich problemów jak livebox'y.

Światłowód  - włókno szklane w oplocie, które odbija wewnątrz siebie światło będące nośnikiem informacji

Światłowód najlepiej mieć podpięty do domu, a potem warto jak najbliżej gniazda podłączyć router, a dalej poprowadzić internet skrętkami, bo w warunkach domowych łatwo jest obniżyć jego prędkość lub uszkodzić przewód, a wizyty techników potrafią być drogie.

Jeżeli nie masz bardzo słabych transferów/problemów ze stabilnością/częstych awarii, to również proponowałbym ostanie się przy multimedii, chyba że jest jakiś regionalny sensowny dostawca, który da Ci umowę na czas jaki Ci odpowiada

vogelvogelvogel3
komentarz
komentarz

Właśnie sęk w tym - że teraz mam Multimedie, ale zmieniam miejsce zamieszkania więc mam do wyboru albo Internet Mobilny, albo Światłowód (chyba że jest jeszcze coś innego o czym nie wiem), ale na pewno pokazuje mi się nie da się w moim bloku zainstalować Multimedii, chociaż bardzo bym chciał. 

 

Rozmawiałem tam i ówdzie i dowiedziałem się że będzie w moim bloku możliwość instalacji światłowodu z UPC, więc mocno się ku temu kieruje. Jak sądzicie lepszy będzie światłowód od UPC czy Orange?

 

I drugie pytanie jak przychodzi taki "monter" to co on właściwie robi? Jak on ten internet mi prowadzi ? W sensie ten światłowód?

Wgl to tak czytam o tych światłowodach, że tam w zależności ile ma kabel metrów to taka prędkość i że w zależności jak daleko jest od routera to też na to wpływa... takich rzeczy w multimedii raczej nie było.

 

Czytałem teraz jak to montują, to prawda, że będą mi kabel puszczać przez całe mieszkanie do miejsca, w którym ma stać router ? Nie ma tego jakoś w ścianie tak jak w multimedii? Tylko trzeba kabel przez całe mieszkanie ciągnąć?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.