x-kom hosting

Zmiana litery partycji systemowej z C na X, nadanie C na partycję drugą(niesystemową).

Arxus
utworzono
utworzono

Witam,
mam pytanie jak zmienić literę partycji systemowej C na X? Zrobić to według tego https://support.micr...tter-in-windows ? Czy jakaś możliwość aby zrobić to podczas instalacji systemu Windows 10? Chcę to zrobić głównie tak po prostu. Mam drugą partycję wydzieloną na programy z dysku SSD, ale niektóre programy instalują się od razu na C np. Adobe Reader, nie ma możliwości wyboru folderu instalacji. Chcę do partycji systemowej przypisać literę X a do partycji na programy literę C. 

Raciawelli
komentarz
komentarz

zmiana litery partycji systemowej nie sprawi, że programy bez wyboru miejsca instalacji zaczną instalować się na partycji innej niż systemowa. 

Aby tego dokonać uruchom regedit.exe, następnie wejdź w ścieżkę Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion i edytuj pola ProgramFileDir i ProgramFileDir (x86) wprowadzając tam takie ścieżki, jakie chcesz. 

Arxus
komentarz
komentarz

Rozumiem, a jest możlwość zmiany litery z C na X?

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie można zmienić litery partycji systemowej.(EDIT: Dla ścisłości - można, ale system nie będzie działał prawidłowo, prawdopodobnie się nawet ponownie nie uruchomi) Nie ma również opcji nadania innej litery w czasie instalacji systemu. 

Można zmienić literę każdej innej partycji, ale zainstalowane na niej programy mogą przestać działać. Jeśli chcesz to zrobić, uruchom Zarządzanie komputerem, zakładka zarządzanie dyskami. Kliknij prawym przyciskiem na wybrany wolumin, następnie wybierz Zmień literę dysku i ścieżki... i kliknij Zmień. Wybierz pożądaną literę. 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.