x-kom hosting

(1500 pln) Monitor do gier

Selman
utworzono
utworzono

Mój aktualny monitor to Medion MD 20436, 23.6 cala. Mam wrażenie, że za mało na nim widzę. Np. w grze Vermintide 2 uważam, że często nie jestem w stanie zauważyć szczegółów takich, jak ten jeden wróg w tłumie przede mną, który akurat się na mnie zamachuje. Nie wykluczam, że to wina nie tyle monitora co mojego sprzętu,

a może jednego i drugiego. Wyobrażam sobie, że potrzebuję monitora 4k (oraz sprzętu, który da radę go udźwignąć). Jak uważacie?

Dobrekałowe
komentarz
komentarz

4k nadaje się przy minimum GTX 1070 inaczej gra jest mało komfortowa.Co do monitora mogę ci polecić takiego Samsunga 

https://m.ceneo.pl/52524789#tab=spec dobry z 144hz piękna matryca VA full hd wystarczy ci na spokojnie a reszte pieniędzy dołóż na lepszy procesor ram itp.

Badger20k
komentarz
komentarz

Moim zdaniem nie ma sensu wydawać 1500zł na monitor 4k. Z tego co opisujesz, to raczej nie jest wina rozdzielczość. Popatrz, np pro playerzy grają w csa go na małych roźdzałkach, a w tej grze chodzi głównie o dynamikę, refleks i właśnie dostrzeganie jak najwięcej na ekranie.

Problemem może tutaj być odświeżanie twojego monitora i duży czas reakcji. Zobacz taki monitor:

https://www.x-kom.pl/p/435742-monitor-led-24-269-aoc-c24g1-curved-czarny.html

cenowo wypada bardzo dobrze, ma matrycę VA a przy tym czas reakcji 1ms i odświeżanie 144hz. Ustawiłbym grę tak, żeby mieć w rozgrywce 100+ klatek, nawet jak będziesz musiał zjechać w dół z ustawieniami. Wtedy zobaczysz różnicę przy tym monitorze.

Selman
komentarz
komentarz

Chciałbym w końcu dotrzeć do tej magicznej rozdzielczości 4k. Słyszę o niej od paru lat, że niby taka super.

Youki
komentarz
komentarz
5 minut temu, Selman napisał:

Chciałbym w końcu dotrzeć do tej magicznej rozdzielczości 4k

To uzbieraj budżet adekwatny do zakupu przyzwoitego monitora 4K. Sama rozdzielczość to nie wszystko. ;)

 

Selman
komentarz
komentarz

Czy w takim razie opłaca mi się w ogóle zmieniać monitor?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.