x-kom hosting

Windows 10 wydajność

Nikorex
utworzono
utworzono

Witam.

Mam takie pytanie ogólnie windowsa .

Czy jest różnica wydajności między :

-orginalnym windowsem 10

-kupionym za 10zł na allegro 

-pobranym za darmo z jakiś stron

Wiem że są wirusy w tych pobranych ale chodzi mi ogólnie o wydajność i czy są te same opcje co w oryginalnym :)

 

Raciawelli
komentarz
komentarz

Windows 10 możesz pobrać ze strony Microsoft i zainstalować bez klucza. Jak już chcesz piracić nie ma sensu wspierać oszustów z allegro czy narażać się na wirusy, z torrentow 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

W 100% legalnym windowsem jest taki kupiony w sklepie, natomiast klucze znacznie tańsze są zazwyczaj kluczami pochodzącymi z rynku urządzeń OEM i są one już przypisane do urządzeń, co z regulaminem M$ nie jest zgodne, ale chyba na razie nic z tym nie robią.

Windows pobrany ze strony Microsoftu pozwala na 90 dniowe użytkowanie bez opłaty, a następnie będzie się resetował co godzinę aż kupisz klucz lub go przeinstalujesz.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Trudno powiedzieć - nikt nie zapewni Cię, że ten windows nie jest jakąś zmodyfikowaną wersją, jak i ten pobrany w nielegalny sposób

Najbezpieczniej jest kupić klucz i pobrać ISO ze strony microsoftu lub użyć narzędzia do tworzenia botowalnego pendrive - wystarczy uruchomić 18 MB plik ze strony M$ i włożyć pendrive przynajmniej 8gb do USB a oprogramowanie samo zadba o stworzenie odpowiedniego nośnika

Anawa
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Raciawelli napisał:

nie ma sensu wspierać oszustów z allegro

Co do kupowania Windowsa na Allegro to ja kiedyś pokusiłem się na taką opcję (atrakcyjna cena) i po pół roku musiałem stawić się na komendzie policji z wyjaśnieniami, bo okazało się, że sprzedawca wystawiał na Allegro nielegalne kopie Windows.

Raciawelli
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Nikorex napisał:

Wartość oprogramowania nie spada tylko dlatego, że jest "używane" - to nie skarpetki. 

Windows 10 pro kosztuje 600-1000 złotych. Jeśli widzisz ofertę za  70 złotych, gdzie sam pendrive to 30, to jak myślisz? Wątpię, czy w ogóle uda ci się aktywować klucz :D 

Dobrekałowe
komentarz
komentarz

Jesli nie jest modyfikowane oprogramowanie to nie ma różnicy wydajności to jest to samo oprogramowanie tylko zdobyte nielegalnie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.