x-kom hosting

Źle skonfigurowany nowy router? Internet przestaje działać bez powodu

szaki
komentarz
komentarz

Masz zwarcie w instalacji. On powinien to widziec i w miare mozliwosci usunac. Moze trafisz na kumatego technika. Odlacz wszelkie dodatkowe instalacje i gniazdka telefoniczne.

  • Super 1

MisterSatuk
komentarz
komentarz
2 godziny temu, szaki napisał:

Masz zwarcie w instalacji. On powinien to widziec i w miare mozliwosci usunac. Moze trafisz na kumatego technika. Odlacz wszelkie dodatkowe instalacje i gniazdka telefoniczne.

Ale to co niby mam znowu dzwonić? Ja mieszkam na małej wiosce to pewnie gość ma te rejony i znowu ten sam by pewnie przyjeżdżał, a nie chce tak pajacować. 

szaki
komentarz
komentarz

Zadzwonic. Spokojnie bez nerwow. Jak przyjedzie wspomniec o zwarciu w instalacji.

  • Super 1
MisterSatuk
komentarz
komentarz

Podłączyłem stary router - nic nie rozłącza, tyle, że na telefonie mam słaby zasięg.

Jesteś pewny, że to zwarcie? Dlaczego starego mi nie rozłącza, a nowy tak?

Z dwoja złego już wole mieć stałe łaczę na laptopie niż słaby zasięg.

szaki
komentarz
komentarz

Moze router daje zwarcie moze cokolwiek. Do ginekologa tez nie chodze zdalnie

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Na starym routerze masz podobne statystyki linii co na nowym ? Jeśli tak, to nie chodzi tu o router.

MisterSatuk
komentarz
komentarz

O tyle to dziwne, że nie można się w żaden sposób zalogować do starego routera i nie mam jak sprawdzić tych statystyk

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podaj model starego routera.

MisterSatuk
komentarz
komentarz

TD-W8901G

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To już dziadek. Podłącz się kablem do niego, wpisz w przeglądarce adres bramy. Jeśli nie działa na domyślnym loginie i haśle, to będziesz musiał go zresetować. Ale wpierw sprawdź czy masz login i hasło do Neostrady.

MisterSatuk
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 29.08.2018 o 10:57, MasterYoghourt napisał:

To już dziadek. Podłącz się kablem do niego, wpisz w przeglądarce adres bramy. Jeśli nie działa na domyślnym loginie i haśle, to będziesz musiał go zresetować. Ale wpierw sprawdź czy masz login i hasło do Neostrady.

image.png.3c5edadda1b541bd7b8c3463245922c1.png

 

 

nie da się połączyć

dziadek, ale i tak trzyma bardziej stabilne połączenie co mnie przeraża.

Dzisiaj i ten stary router rozłączał mi internet ale na zasadzie 5 sekund dc, a nie klatkowania w grach.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak jesteś podłączony do tego starego routera, to wpisz polecenie: ipconfig /all

i daj tutaj zrzut ekranu.

MisterSatuk
komentarz
komentarz (edytowane)

image.thumb.png.2a184dec066cf7054adbc825c39ab454.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pięknie masz nawalone.

MisterSatuk
komentarz
komentarz

To znaczy? Bo no ja ogólnie nic z tamtego nie rozumiem prócz kilku sterowników, które instalowałem

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pokaż jakie karty sieciowe masz w menadżerze urządzeń.

MisterSatuk
komentarz
komentarz

image.png.182f1047b7b655699db53674f4e77ea2.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Prawy przycisk na tych wirtualnych kartach i spróbuj odinstalować.

  • 2 tygodnie później...
MisterSatuk
komentarz
komentarz

Instalują się ponownie, ale to nie ma znaczenia przecież bo rozłącza internet wszędzie nie tylko na laptopie.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Świetnie jakby udało ci się zalogować do tego routera i odczytać statystyki linii.

MisterSatuk
komentarz
komentarz
Dnia 16.09.2018 o 22:39, MasterYoghourt napisał:

Świetnie jakby udało ci się zalogować do tego routera i odczytać statystyki linii.

??
przeciez juz wstawialem

image.png.e74d938cc79c79e2b9eea6b3d87d6c1b.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To są statystyki ze starego routera ?

MisterSatuk
komentarz
komentarz

nowy

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Skoro nie możesz uzyskać parametrów na starym routerze, to podtrzymujemy to co było ustalone. Dużo zakłóceń na linii.

MisterSatuk
komentarz
komentarz

A boże źle zrozumiałem wtedy. Do starego nie da się dostać nijak, nie wiem czemu.

 

No powiem tak od wczoraj naprawdę nieźle wariuje ten internet i SNR magin na downstream to 6.3, a bylo przeciez na screenie wczesniej 8.1.
Najwyraźniej czasem zmniejsza się i wtedy dzieją się takie rzeczy.

Tylko czy da się coś z tym zrobić? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.