x-kom hosting

PS3 obraz strzela i miga

Nordra
utworzono
utworzono

Mam poważny problem, kupiłem ostatnio kabel podróbka za 20 zł i po podłączeniu obraz strzela i miga co chwilę, ponieważ ten oryginalny zepsulem, czy oryginalny kabel sony by zdołał umożyć ten problem? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Mogeto
komentarz
komentarz

co to za przewód? hdmi , component czy composite?

Nordra
komentarz
komentarz

HDMI,miałbyś namiary jakieś dać linka do jakiegoś kabla oryginała sony do allegro

nie było  by problemu,najważniejsze żebym nie trafił na jakiegoś bubla

Mogeto
komentarz
komentarz

zamienikiem HDMI dla ps3 jest przewód component od ps2 (ten na 5 wtyczek - 3 video oraz 2 audio ) przewód ten pasuje zarówno do PS2 jak i PS3 oraz obsługuje 720p

 

nie trzeba mieć oryginalnego HDMI by normalnie działało, jak chcesz sprawdzić czy przewód HDMI jest dobry to podłącz go gdzie indziej np telewizor do dekodera lub komputer do monitora czy gdziekolwiek indziej i zobacz jak działa

albo podłącz inny HDMI do ps3, chyba że masz tylko jeden przewód hdmi w domu

 

 

Nordra
komentarz
komentarz

Jeden mam tylko :( , ale na pewno nic się nie uszkodzilo?

Jak nie to poproszę bardzo o kabel HDMI do aukcji na allegro lub olx nówka 

Mogeto
komentarz
komentarz

skąd mam wiedzieć czy nic się nie uszkodziło, zweryfikuj ten przewód wpinając go do innego urządzenia i sprawdź jak się zachowuje, jeżeli przewód jest dobry a masz przykładowo uszkodzone wyjście HDMI w konsoli, to możesz używać przewodu component o którym pisałem wyżej, bo jego wpina się do innego miejsca w konsoli

najgorszy scenariusz to uszkodzony układ graficzny w konsoli - wtedy już raczej nie pograsz

Nordra
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź ja myślę że to wina kabla, mam gdzieś compoment w kolekcji muszę poszukać 

Mogeto
komentarz
komentarz

tylko nie pomyl  component z composite, ten drugi do niczego się nie nadaje :)

to jest component

https://b.allegroimg.com/s512/06c68c/78387d824955ae898ec5fa06abcb

po wpięciu musisz zresetować ustawienia obrazu w PS3 bo inaczej będzie czarny ekran, czyli przytrzymujesz power aż nie piknie drugi raz, później w ustawieniach ekranu ustawiasz sposób wyświetlania na component

Nordra
komentarz
komentarz (edytowane)

Dowiedziałem się że kabel ma tylko 3  chinche to AV chyba? A jeszcze coś obraz strzela co 15 minut albo 10 minut

Edytowane przez Nordra
Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

3 końcówki to composite, jakość będzie słaba ale możesz na nim potestować czy "strzelanie" występuje

jeżeli wszystko będzie okej to zamawiasz componenta i można grać

Edytowane przez Mogeto
Nordra
komentarz
komentarz

Wszystko Oki obraz w miarę dobry, kupię to HDMI, i gramy :)

Dziękuję za pomoc temat można zamknąć 

Mogeto
komentarz
komentarz

ale skoro testowałeś composite to tylko przez componenta będziesz miał pewność, że wszystko będzie okej

po HDMI możesz mieć zakłócenia nawet po innym kablu bo istnieje możliwość, że wyjście HDMI w tej konsoli jest lekko uszkodzone

Nordra
komentarz
komentarz (edytowane)

Totalnie mnie załamałeś :/

Ale to wina kabla na pewno bo taki bubel 10 zł bez loga sony na pewno coś z kablem, spoko jak nie będzie działać to przez av będę grał i tak obraz jest nawet niezły po ustawieniu wyświetlacza na 16:9, jest ok

Edytowane przez Nordra
Nordra
komentarz
komentarz

Sprawdziłem kabel rgb i av do złącza AV wszystko jest ok mogę 2 kable av i HDMI zostawić w szafce, a później kupić nowy HDMI mam nadzieję że zjechane nie jest, jak będzie czy to można naprawić w serwisie? Nadal naprawiaja takie konsole jak PS3? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.