x-kom hosting

Obciążenie dysku 100%

Vengeful
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z użyciem dysku. Problem zaczął się jak uruchomiłem komputer po nieaktywności 2 tygodni. Po uruchomieniu komputera, zaczął się szereg aktualizacji systemu windows, sterowników graficznych, programów. Wszystko zostało wykonane w 100%. Został zaktualizowany system oraz programy, lecz po ponownym uruchomieniu komputera zauważyłem, że użycie dysku jest na poziomie 100%. Uruchomiłem menadżera zadań i zobaczyłem 2 procesy, które obciążają mi dysk w 100% jest to: Host usługi: Usługa zasad diagnostyki oraz Host usługi: Dziennik zdarzeń Windows. Kiedy zamknę te dwa procesy użycie dysku wraca do normy i jest na poziomie 6%, ale jest to krótko trwały efekt ponieważ procesy po paru minutach automatycznie się uruchamiają. Nie jestem wstanie wykonać żadnych skanów np. w OTLu ponieważ OTL potrzebuję trochę czasu na wykonanie skanów, a wyłączenie procesów nie wystarczy czasowo żeby OTL wykonał skany, załączę zrzut z menadżera lecz on nie pokazuje, że to właśnie te dwa proces obciążają dysk najbardziej. Ponieważ przy tym użyciu dysku jest mi ciężko wykonać nawet zrzut. Mój system to Windows 10 Pro wersja 64 bitowa. Dodam, że zostawiłem komputer na 48 godzin nie wyłączając go bo sądziłem, że system potrzebuje czasu, lecz to nie przyniosło żadnego efektu. W ustawieniach systemu Opinie i Diagnostyka mam włączoną opcję podstawową. Wykonałem szereg skanów programami typu BitDefender Total Security 2018, AdwCleaner, wyczyściłem rejestr oraz inne rzeczy programami typu CCleaner, PrivaZer. Lecz to nic nie pomogło. Uruchamiam system i po chwili te dwa procesy zostają automatyczni uruchomione i dysk jest obciążony w 100% Przechwyt_qenahpa.jpgPrzechwytywanie.jpg

Raciawelli
komentarz
komentarz

Próbowałeś przywracania systemu do wersji sprzed wystąpienia problemu?  

Panel sterowania (zmień widok z kategorii na listę) > Odzyskiwanie > Otwórz przywracanie systemu > zaznacz "Wybierz inny punkt przywracania" > kliknij dalej > zaznacz kwadracik "pokaż więcej punktów przywracania". 

Jeśli jest jakiś punkt sprzed awarii, użyj go. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.