x-kom hosting

Program do nagrywania płyt UHD Blu-Ray

XboxGear
utworzono
utworzono

Witam. Zacznę od tego, że ciężko jest mi znaleźć potrzebne informacje w temacie UHD Blu-Ray w Interncie i też zaznaczę, że właśnie w tym temacie jestem świeżakiem (do tej pory nagrałem kilka WŁASNYCH filmów 1080p na BD). Czy do nagrywania materiałów 4K na płytach Blu-Ray (25/50GB) potrzebna jest specjalna nagrywarka? Chcę po prostu nagrać wideo w 4K na płycie Blu-Ray i chodzi mi o czy jest to możliwe na ''zwykłej'' nagrywarce, płytach BD 25/50 (jestem świadomy, że długiego filmu nie nagram). Jaki program pozwala na tworzenie filmów 4K tak, aby można było później to nagrać? Do tej pory jak tworzyłem jakiś materiał w 1080p pod płytę BD to używałem np. Freemake Video Converter, później z tych folderów tworzyłem ISO w ImgBurn i nagrywałem. Czy jak już nagra się film w 4K na płycie Blu-Ray to czy taka płyta będzie działać także na odtwarzaczach Full HD? Jeśli coś pokręciłem to prosiłbym o wyjaśnienie. Z góry dziękuje.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Programowi do nagrywania płyt jest obojętne czy film jest w 4K, czy w fullHD. Jeśli chodzi o to czy odtwarzacz poradzi sobie z 4K, tego nie wiem. Obawiam się, że jeśli nie jest przystosowany, to może sobie nie poradzić z dekodowaniem tak wysokiej jakości. Jeśli chodzi o tworzenie filmów 4K to wpierw materiał wideo musi być nagrany w takiej rozdzielczości, by to miało sens. Wydaje mi się, że nowe programy do składu/obróbki filmów powinny dawać sobie radę z 4K. Ale zanim zakupisz jakiś program, to napisz jego nazwę, sprawdzimy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.