x-kom hosting

program clockgen

jason182
utworzono
utworzono

Witam

chce teraz podkrecacic procek za pomoca ww programu. Wczesniej mialem zle ustawiony PLL co powodowalo BSODy i chyba nawet udzkoedzenie ramu. Teraz odczytalem prawidlowy PLL z plyty glownej i zmienilem go w programie. Tylko ze na tym PLL pokazuje mi ze wraz z miana PLL zostal odblokowane szyny PCI i AGP. Znalazlem na www ze chipset mojej plyty glownej ma je zablokowane.

Pytanie: czy jak w tym programie sie te takty zmieniaja to zmieniaja one sie takze w BIOSie ? i przez to moze to doprowadzic do uszkodzenia urzadzen do nich podlaczonych ??

prosze o pilna odpowiedz jesli to mozliwe

pozdrawiam

snip91
komentarz
komentarz
Pytanie: czy jak w tym programie sie te takty zmieniaja to zmieniaja one sie takze w BIOSie ?

Tak, takie programy pośredniczą między Windowsem a BIOS-em, czyli w poziomu Windowsa możesz sterować BIOS-em nie wchodząc w niego.

Najbezpieczniej i najlepiej kręcić w BIOS-ie, bez użycia programików.

jason182
komentarz
komentarz

W biosie mam tylko OC max do 4% :/

Wiec musze tak zrobic. Narazie podkrecilem FSB z 100Mhz do 107,5 .Mam nadzieje ze nie szkodzi kart na plycie glownej.

No ale jesli te szyny sa zablokwoane ? [dalem w clockgenie 'ignore PCI'] to moze tylko pokazuje a tak naprawde nie bedzie zmienial taktow tych szyn ?

Ps sniper45 dzieki ze szybka odp

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.