x-kom hosting

Program do obróbki filmów x32 WinXP

The Smoke01
utworzono
utworzono

Witam, to moje pierwsze tego typu forum więc nie wiem czy zamieszczam post w odpowiednim miejscu.

Chodzi o pomoc w znalezieniu jakiegokolwiek działającego programu do obróbki video na słaby sprzęt. Jak w tytule Win jest 32 bit XP więc jak na te czasy to nie za ciekawie. Proc. 1.72 GHz RAM 2 GB. Chciałbym również zaznaczyć, że programy powszechnie znane  Movie Maker nie odpalają się z nieznanego powodu. Niektóre nie chcą się w ogóle instalować wraz z komunikatem xxx nie jest prawidłową aplikacją systemu win.... Mimo iż ściągnąłem wersję x32. Proszę o pomoc, bo bardzo potrzebuję porządnego programu, najlepiej za darmo, ale płatne też mogą być. 

IdCzarek
komentarz
komentarz

Na win xp niewiele juz porobisz to po 1 a po 2 na takich parametrach sprzetowych to raczej zrobisz animowanego gifa niz cokolwiek z jakimkolwiek plikiem video.

The Smoke01
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, IdCzarek napisał:

Na win xp niewiele juz porobisz to po 1 a po 2 na takich parametrach sprzetowych to raczej zrobisz animowanego gifa niz cokolwiek z jakimkolwiek plikiem video.

Dzięki za radę. Czy warto uwzględnić próbę obróbki na telefonie?Ten posiadam bardzo dobry. Albo program in-browser?

Edytowane przez The Smoke01
Nowy pomysł
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Spróbuj tego. Nie będzie szybko działać ale będzie.

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/obrobka_video/VirtualDubMod.html

 To stary program kiedyś go używałem na XP. Oczywiście im lepszy procesor będziesz mieć ty lepiej.

30 minut temu, The Smoke01 napisał:

na takich parametrach sprzetowych to raczej zrobisz animowanego gifa niz cokolwiek z jakimkolwiek plikiem video

Och młodzieży w roku 2006 kiedy powstał ten program nie było procesorów demonów prędkości

 

Ten program obsługuje avi bo to stary program więc wskazana najpierw konwersja filmu do avi

Oraz MPEG jak wynika z opisu.

The Smoke01
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Dark_Moon napisał:

Spróbuj tego. Nie będzie szybko działać ale będzie.

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/obrobka_video/VirtualDubMod.html

 To stary program kiedyś go używałem na XP. Oczywiście im lepszy procesor będziesz mieć ty lepiej.

Och młodzieży w roku 2006 kiedy powstał ten program nie było procesorów demonów prędkości

 

Ten program obsługuje avi bo to stary program więc wskazana najpierw konwersja filmu do avi

Oraz MPEG jak wynika z opisu.

Dziękuję, za wszelką pomoc. Tak poza tym nie znam się na forach, czy to ja powinienem jakoś zamknąć temat?

IdCzarek
komentarz
komentarz

Tylko w 2006 roku to waga filmu byla taka jak teraz z telefonu

Dark_Moon
komentarz
komentarz
13 minut temu, IdCzarek napisał:

Tylko w 2006 roku to waga filmu byla taka jak teraz z telefonu

Daj już spokój. Zachowujesz się podobnie jak amerykańscy uczniowie, którzy myślą, że mysz do komputera istniała zawsze. Szybkie procesory nie istniały zawsze. Kiedyś były słabsze procesory i istniała obróbka filmów video. Te programy działały na takim sprzęcie pentium 1.72 GHz i pamięć 0.5 do 2 GB i nieważne czy to akceptujesz czy nie. To historia.

Filmy krążyły w sieci pod postacią DivX,  avi lub mpeg i miały średnio 0.8 GB do 1.2 GB. Ile takich filmów zmieścisz w telefonie nie mówiąc o ich obróbce w takim gadżecie jak telefon? Dodanie koloru niebieskiego albo motylka do filmu to nie jest obróbka na poważnie.

Do instalatora Windows 95 na CD dołączono ten teledysk

https://www.youtube.com/watch?v=kemivUKb4f4

w formacie avi. Jak myślisz samo się to zrobiło czy użyto programu do obróbki wideo?

A procesory jakie wtedy istniały? Pentium z taktowaniem 60 MHz do 266 MHz. Przerażające co?

 

Jak ktoś miał 32 MB pamięci to był szczęśliwy

The Smoke01
komentarz
komentarz

Bardzo pomogło mi format factory, bo potrzebowałem skleić audio z video, a co do bardziej zaawansowanej obróbki, to jestem zielony dopiero się uczę. Dodałem podstawowe przejścia i efekty do filmiku w edytorze online, jednak wcześniej musiałem go pociąć co każde przejście. Co ciekawe muszę pobrać jakiś odtwarzacz bo mam tylko winamp. Tak poza tym do obróbki audio używam audocity jednak tutaj również mam problem z zapisywaniem dźwięku. Program wygłasza że potrzebuje hm... Próbki MP4 aby zapisać plik. Nie mam pojęcia o co chodzi, ale udało mi się zreanimować Stary mikrofon pojemnościowy więc myślę że nie będę musiał się już tym zamartwiać. 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Do obróbki dźwięku możesz używać GoldWave wydaje się lepszy od tego co ty używasz. jest w pewnym sensie darmowy bo zlicza tylko to co robisz i po iluś tam tysiącach się wyłącza ale można go na nowo zainstalować i zaczyna zliczanie od początku.

https://www.goldwave.com/goldwave.php

wersja v5 działa na XP.

 

Jeżeli chodzi o odtwarzacz wideo

 (także audio odtwarza) to można pobrać VLC

https://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

działa także na XP SP3

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.