x-kom hosting

Nokia 6630 - warto?

localh0st
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Napiszę temat, jeszcze tu na forum, bo na innych zero odzewu, a jest to dla mnie bardzo ważne.

Zamierzam kupić ten model telefonu. Widziałem na allegro modele za ok. 350 - 400 złotych. Chciałbym się dowiedzieć, czy warto go kupić. Jakie ma minusy, czy się zawiesza, jak jest z aplikacjami na niego (Symbiana) i czy odtwarza on muzykę, głośno i w dobrej jakości. Czy nawigacja GPS którą posiadają niektóre modele (Tomtom) działa dobrze i dokładnie?

Dziękuję, i pozdrawiam.

magic1001
komentarz
komentarz

Moim zdaniem warto :D

Z tym zawieszaniem to jest tak, to jak będziesz miał jakieś aplikacje uruchomione cały czas (np. tajny dyktafon :P) to może czasem na chwilkę przyciąć. Jednak porównując do zwykłego tela bez symbiana to ja 100razy bardziej wole mieć takie możliwości i żeby czasem przycięło niż fona który potrafi tylko dzwonić, smsówać i pare innych sztywnych rzeczy.

Z innych minusów to zależy jak dla kogo:

-brak przedniej kamery do wideorozmów (działa tylna)

-mało ramu..

Można by jeszcze wspominać o małym wyświetlaczu i rozdzielczości kamery ale od tego są droższe telefony. W tej cenie 6630 napewno jest dobrym wyborem.

Aplikacji jest od groma, chyba najwięcej istnieje teraz właśnie na s60v2.

Jeśli chodzi o muzykę to ja z powodzeniem używam tego telefonu jako odtwarzacza i jakość na oryginalnych słuchawkach jest dla mnie wystarczająca i wystarczająco głośna.

Tomtoma mam ale bez urządzenia gps więc nie umiem odpowiedziedź na to pytanie, to zależy bardziej od posiadanego gpsa.

To by było tyle, ogólnie świetny telefon z symbianem za tą cene.

Nocturn
komentarz
komentarz

Mam to cudo od niedawna, jestem bardzo zadowolony, Symbian czyni z tego telefonu monstrum multimedialne

localh0st
komentarz
komentarz

Witam. W sobotę już kupiłem ten telefon. Wszystko działa pięknie, nic się nie zawiesza, aplikacje działają, ale ma dwa mankamenty:

-nie mogę znaleźć ładnego motywu do niej (ten standardowy jest brzydki, w szczególności ikony menu

-oryginalna karta jest mała 64MB, i nie wiem gdzie znajdę model większej. Jakbym nawet dziś zamówił na allegro, to do 1 maja nie przyjdzie, chyba, prawda?

Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedzi.

PS. Czy ktoś mógłby podesłać link do działających motywów na tą Nokię? Ściągnąłem przez torrenty kilka motywów, ale nie są zbyt ciekawe i dopracowane, a na mobile9 żaden nie działa, bo pisze że nie ma jakiejś tam aplikacji, są dziwne zależności.

PS.2. Czy telefon może się przycinać, zawiesza, lub dziać coś innego przy karcie 2 GB?

Konsurk
komentarz
komentarz

Mam ten telefon od bardzo dawna. Chyba jak wyszedł na rynek to wziąłem go w Erze. Potem jakoś go sprzedałem, a nie dawno znowu kupiłem. Uważam, że jest to jeden z lepszych telefonów z symbianem. Mi nic nie przycina. 100x lepszy od takiego gówna jak Nokie z serii E czy N. Niby duże gabaryty, ale w dłoni dobrze leży. Film też można spokojnie obejrzeć ;) Mam na nim dużo bajerów, a motywy znalazłem kiedyś na jakimś forum GSM i tam także był programik do optymalizacji pracy telefonu. Niestety nie pamiętam jakie to forum. (coś z World GSM chyba)

magic1001
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o motywy to jest mnóstwo na forach gsm, ale jest też jedna strona która skupia motywy do chyba wszystkich telefonów w bardzo wielu kategoriach - na pewno znajdzesz coś dla siebie: www.zedge.net < rejestracja darmowa.

Natomiast w kwesti kartyu 2GB to są tacy którzy mówią że telefon chodzi wtedy wolniej, a są tacy co mówią że nie. Sam mam kartę 1GB i myślę że jeżeli karta 2GB spowalnia telefon to w nieznacznym stopniu.

Acha jeszcze co do przesyłki z allegro, to jakbyś wpłacił dzisiaj, najlepiej nie przez poczte kase, bądź też zamówiłbyś przesyłke za pobraniem, to są realne szanse żeby doszło przed 1 maja.

localh0st
komentarz
komentarz

magic1001, jednak chyba będę szukał w miastach w sklepach, bo wolę nie ryzykować i nie wyjechać za granice bez karty....Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.Mam pytania... 1. jak otworzyć takie menu na głównym wyświetlaczu telefonu (bez otwierania menu, pozioma belka), jak jest np. tu:http://www.zedge.net/themes/247575/nfs-car-theme/2. Czy ktoś próbował samemu stworzyć motyw?

nokia
komentarz
komentarz

Ja niedawno kupowałem kartę pamięci na allegro.pl

Przyszła po 3 dniach od zakupu;)

Więc u Ciebie też nie powinno być problemu - dogadaj się ze sprzedawcą, żeby szybko wysłał ;)

Kamix
komentarz
komentarz

localh0st idź do pierwszego lepszego komputerowego i tam będą karty :)

Ja właśnie do mojej E51 kupiłem sobie microSD 2GB Kingston za 33zł w komputerowym.

Mój wujek i ciocia ma tą Nokię i działa dość dobrze.

Ja posiadam telefon z Symbianem tzn. Nokia E51, ale to jest monstrualna różnica.

Bo twój na Symbiana 8, mój ma 9.2. No i 6630 ma procka 220Mhz, a mój 370Mhz i 6630 ma ok. 10 Mb RAMu, a moja 80Mb RAMu.

Moja śmiga jak burza i nigdy więcej telefonu bez Symbiana. Po włożeniu karty 2Gb telefon dosłownie nic nie zwolnił, nie czuć różnicy po jej włożeniu/wyjęciu.

Ja mam dużo fajnych motywów, ale dla Symbiana 9, więc nie pasują, do 8.

Motywów i ekhm... innych rzeczy szukaj tu: www.dotsis.com -> wszystko tu jest :)

magic1001
komentarz
komentarz

Motywów łatwiej się szuka na zedge, bo są kategorie. Dotsis jest przedewszystkim do ściągania aplikacji i gier java/symbian. Tego tam jest pełno :)

Najlepiej będzie właśnie pójść gdzieś po sklepach poszukać.

Co do tej belki to jest ona wprowadzona niestety dopiero od symbiana v8.1a a 6630 to v8.0a. Jest aplikacja wyświetlająca podobną belkę, jednak trochę obciąża telefon i moim zdaniem nie warto. Uważam że najlepszym wyjściem jest Smart Settings - świetna aplikacja, możesz dzięki niej zmienić kombinacje odblokowania klawiatury (wtedy nikt inny nie będzie mógł odblokować), ustawić autoblokadę klawiatury i najważsze - zrobić menu start w oknie gotowości. Wtedy naciskasz lewy funkcyjny pod wyświetlaczem i pojawia się menu jak w windowsie z pozycjami które sam ustawiasz. Bardzo przydatne, przyśpiesza pracę.

localh0st
komentarz
komentarz

Tzn. kiedyś moja mama bawiła się telefonem i taki panel (pionowy ale panel) włączyła. Nie wiem jak i gdzie, ale się ukazał na standardowym OS.

Kamix
komentarz
komentarz

Telefon z Orange ?

Jak tak to Orange Menu.

W standardowym sofcie Nokii jest taki panel, ale poziomy i funkcjonalniejszy.

Zobacz tak(tak wyłącza się ten do Nokii):

Menu -> Narzędzia -> Ustawienia -> Ogólne -> Personalizacja -> Tryb Gotowości(u Ciebie będzie prawdopodobnie "Orange Menu" -> Nie.

localh0st
komentarz
komentarz

kamil1994, może i tak, ale ja tych przycisków nie mogę wyłączyć, jedynie mogę zmienić im funkcje (środkowy przycisk odpowiada za uruchamianie z głównego ekranu jakiś programów). U mnie to było tak:

Menu> Narzędzia> Ustawienia> Telefon> Tryb gotowości

Aha, mamuśka odpaliła to jakimś skrótem klawiszy na głównej stronie wyświetlacza (tam gdzie jest np. zegar).

benkowik
komentarz
komentarz

Ja z Noki polecam Ci (już było przetaczane niedawno) telefon tylko taki:

http://www.nokia.pl/A4680088

Wypowiedz Kamil1994 z tego forum:

K800i to cegła, jedyna zaleta to aparat.N70 zamula, bo ma słabego procka.Ja mam Nokię E51 i mogę ją każdemu polecić: Wi-Fi, procek jak burza (370Mhz) i 80Mb Ramu.Tylko jest "trochę" droższa od reszty propozycji.

A z resztą masz tutaj link do tematu:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=47059

localh0st
komentarz
komentarz

Ale... ja już kupiłem telefon, a wymiana nie wchodzi w grę. Wszystko działa OK, jedynie nie podoba mi się brak ładnego motywu, bo nie mogę nic znaleźć ciekawego (jestem na tym punkcie wyglądu bardzo wybredny, co niektóry wiedzą co nieco na ten temat). Telefon nie jest mi potrzebny do nie-wiadomo-czego, musi działać. Wyświetlacz w 6630 jest b. dobry, nie widzę różnicy pomiędzy wyświetlaczami 65k kolorów a 256k, a na słońcu i tak nic nie widać na obydwu.

Pozdrawiam.

Kamix
komentarz
komentarz

Nokia E51 ma 16 milionów kolorów (32bit)

A co do twojego problemu, to taki ten panel masz ?

Orange Menu:

orange_menu1.jpg

Tryb gotowości od Nokii:

nokia_n76menu.jpg

EDIT:

Co do motywów to wszystkie te powinny śmigać u Ciebie :)

http://www.dotsis.com/mobile_phone/forumdisplay.php?f=40

localh0st
komentarz
komentarz

Mój ekran wygląda jak ten Nokii (soft na pewno nie jest ten od Orange).

Kamix
komentarz
komentarz

localh0st ja Ci tu zadaje pytania, a ty sobie poradziłeś :)

Przepraszam nie doczytałem. Tak to jest jak się robi dużo na raz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.