x-kom hosting

pytania

m4tt
utworzono
utworzono

Witam

 

 

Mam drobny problem z obsługą techniczną programu OpenOffice . Zapewne problemy są banalne dla większości osób z tego forum.

 

1. Nie wiem jak przenieść tekst pisany w miejsce które zaznaczyłem (chce tylko przenieść kilka poziomów wyżej cały tekst który oznaczyłem kółkiem) w taki sposób żeby mi nie logo(które jest po skrajnej prawej i skrajnej lewej stronie) nie zmieniało położenia? Mogę cały tekst zaznaczyć i myszką przenieść na samą górę kartki ale wtedy logo mi zmienia położenie a tego nie chcę. Załączyłem screen (test 1) . 

 

text i logo jest przykładowe więc nie zwracajcie na to uwagi:D

 

2. Drugi problem jest podobny tylko że tu potrzebuję połączyć tą górną tabelę(gdzie pisze "miesiąc czerwiec") z tą dolną (tak jak na screenie napisałem). Screen w załączeniu(test 2)

 

Wrzucam też surowe pliki do edycji(plik 1 oraz plik 2)

 

 

3. Trzecia kwestia to czy jest możliwość darmowego posiadania programu microsoft word ? albo jakiejś podobnej alternatywy? Pytam gdyż co prawda używam darmowego OpenOffice ale niestety nie zawsze mi wczytuje dokumenty biurowe poprawnie z microsoft word (w Oppen Office np.pojawiają się braki liter) a posiadam dużo dokumentów zapisanych właśnie w wordzie 

 

 

 

test 1.jpg

test 2.png

plik 1.odt

plik 2.odt

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Przede wszystkim zmień OpenOffice np. na LibreOffice

https://www.libreoffice.org/

OpenOffice to jak to nazywają w internecie umierający projekt, pracuje nad nim tylko kilku ludzi i problemy z prawidłowym wczytywaniem plików Word mogą z tego wynikać.

Natomiast na LibreOffice ma się świetnie chociaż niektórzy go krytykują ale to chyba tylko po to aby zareklamować Microsoft.

Można także spróbować tego, jest podobny do Worda za darmo ale zawiera jakieś dyskretne reklamy. Używałem tego bez problemów szybko się instaluje więc można jako pierwsze to wypróbować.

https://www.wps.com/download/?lang=en

Jeżeli chodzi o te przesuwanie obrazków to powinno być to podobne do Worda, prawy przycisk myszy i formatowanie obrazka a potem można wybrać jak tekst ma "opływać" obrazek.

Jak nie wiesz jak połączyć tabele to dodaj jeden wiersz od góry więcej w tej drugiej tabeli i wpisz w nim to co ma tam być. Pierwszą tabelę usuń.

 

 

Subskrypcja Office od Microsoft to chyba 300 zł rocznie a więc miesięcznie mniej więcej tyle ile doładowanie telefonu jeżeli ciągle pracuje z plikami Worda to może warto. Można też wykupić miesięczną za 30 zł i to tyle jak ci nie potrzeba na rok. Pozbędziesz się kłopotów, bo dla plików Worda mimo wszystko najlepszy jest oryginalny program Word.

  • Dziękuję 1
m4tt
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.