x-kom hosting

'Znikający' internet na porcie LAN

Jokeer
utworzono
utworzono

Cześć,

pozwólcie, że opiszę mój problem:
Posiadam w domu dwa routery, pierwszy od mojego ISP drugi mój prywatny.  Adresy rozdziela tylko i wyłącznie ten pierwszy, nawet kiedy jakieś urządzenie podłączane jest do drugiego, na którym wyłączone jest DHCP.
Do drugiego routera poprzez kabel ethernetowy podłączony był od dłuższego czasu rejestrator wraz z kamerką IP - wszystko było OK.
Podczas remontu w pokoju musiałem odłączyć drugi router na 3 dni. Po ponownym podłączeniu drugiego routera w niezro zumiały dla mnie sposób dostęp do rejestratora i kamerki przestał działać.  Chcąc zdiagnozować problem podłączyłem laptopa zamiast rejestratora i okazuję się, że nie jest możliwe uzyskanie nawet uzyskanie bramy domyślnej...
Myślałem, że podczas remontu zabrudził się się port więc przedmuchałem go  i podłączyłem innym  kablem laptopa. O dziwo  komputer uzyskał adres bramy i sam IP też został przypisany. Wygląda mi na to, że coś jest nie tak z kablem przez który wszystko działało i wg mnie nie miał możliwości, żeby się uszkodzić... (choć wiem, że brzmi to dziwnie). Nie mam teraz sposobności, żeby przeciągnąć ponownie nowy kabel do rejestratora, więc pomyślałem o repeaterze z portem LAN np. . Nigdy nie miałem do czynienia z tego typu sprzętem więc chciałbym zapytać:

1. Czy teoretycznie tego typu repeater jest w stanie dostarczyć mi internet do rejestratora podając mu sygnał z wi-fi poprzez kabel ethernetowy?
3. Czy wymaga to jakiś bardziej skomplikowanych konfiguracji?
2. Czy z powyższego opisu, który mam nadzieję jest wystarczający przychodzi Wam do głowy inne rozwiązanie/rozwikłanie problemu? 

Z góry dziękuję za zainteresowanie moim dziwnym? problemem...

Pozdrawiam
Bartek.

szaki
komentarz
komentarz

Zobacz czy kable dobrze podlaczyles. czy zamiast do portu LAN ( tak wynika z twojego opisu) mie wsadziles kabla do portu WAN drugiego routera

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.