x-kom hosting

Wycena PC (i pojedynczych części)

Tyoteysz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam
Chciałbym się dowiedzieć za ile mógłbym sprzedać mój komputer w całości lub w pojedynczych częściach. Jego specyfikacja:

Procesor - I7 4790k

Chłodzenie procesora - Enermax LiqMAX II 240

Karta graficzna - Gigabyte GTX 970 Windoforce OC

Płyta główna - MSI Z97 PC Mate

Ram - Kingston HyperX Fury DDR3 2x8 GB 1600 MHz CL10 dual channel

Dysk SSD - SanDisk Ultra II Plus 240 GB 

Dysk HDD - Seagate Desktop HDD 2TB

Obudowa - Corsair Carbide Series 330R Titanium

Zasilacz - Corsair VS550 550W 80+ 

Karta dźwiękowa - Asus Xonar D1

Monitor - Iiyama ProLite GE2488HS (starsza wersja, bez FreeSync)

Edytowane przez Tyoteysz

Breaky83
komentarz
komentarz

 I7 4790k 780 zł

Enermax LiqMAX II 240 185 zł

Gigabyte GTX 970 Windoforce OC 700 zł

MSI Z97 PC Mate 240 zł

Kingston HyperX Fury DDR3 2x8 GB 1600 MHz CL10 160 zł

SanDisk Ultra II Plus 240 GB 180 zł

Seagate Desktop HDD 2TB 150 zł

Corsair Carbide Series 330R 160 zł

Corsair VS550 550W 80+ 115 zł

Asus Xonar D1 100 zł

Iiyama ProLite GE2488HS 330 zł

Razem ok 3100 zł

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jeżeli można się wtrącić cena I7 4790k jest zaniżona. W tej chwili nie da się kupić tego procesora za tak niską cenę. W całej Europie cena tego procesora (używany) jest równa podwójnej cenie i5-4690K czyli można go śmiało sprzedać za 1000 zł i to będzie niska cena.

Te procesory są nadal drogie.

Uzupełnienie. Na niemieckim ebay gdzie jest ich dużo można kupić za 900 zł.

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
49 minut temu, Dark_Moon napisał:

Jeżeli można się wtrącić cena I7 4790k jest zaniżona. W tej chwili nie da się kupić tego procesora za tak niską cenę. W całej Europie cena tego procesora (używany) jest równa podwójnej cenie i5-4690K czyli można go śmiało sprzedać za 1000 zł i to będzie niska cena.

Te procesory są nadal drogie.

Uzupełnienie. Na niemieckim ebay gdzie jest ich dużo można kupić za 900 zł.

Słuchaj możesz się nie zgadzać z moja wyceną i zrobić swoją, ale fakty sa takie , że i7 4790K przegrywa bez OC z i5 8400 , a po OC jest może z 10% ode niego wydajniejszy i to pod warunkiem, ze jest wykorzystywana wielowątkowość. Nowy i5 8400 kosztuje ok 750 zł. Co do cen to , ze w tej chwili czegoś nie ma nie oznacza , że takie ceny nie występują, odwołujesz się ebay a nawet nie znasz własnego podwórka:

https://www.olx.pl/oferta/procesor-i7-4790k-3-6-ghz-lga1150-CID99-IDwCTU1.html#37a03143e9;promoted

dwa i7 I7 4790k (wyższe zegary standardowe) to nic innego jak i7 4770K tylko odświeżony i tego znajdziesz już za 700 zł:

https://www.olx.pl/oferta/intel-core-i7-4770k-3-5ghz-lga1150-box-haswell-CID99-IDwbSZL.html#23fd532429

I na koniec za 1000 zł(a nawet mniej, nieraz nawet za ok 900 zł) to możesz mieć używanego i5 8600K który jedzie te procesory jak chce przed i po OC

https://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-8600k-jak-nowy-i7444907468.html

. Pozdrawiam :)

 

 

Edytowane przez Breaky83
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Wiem, że na OLX jest za 900 zł ale to nie zmienia faktu, ze zaniżyłeś cenę tego procesora. To nie ma znaczenia jak on jest wydajny jego cena to minimum 900 zł. Nie tylko wydajność ma znaczenie ale także to, że jak ktoś nie chce Windows 10 to jest to najlepszy wybór z linii konsumenckiej.

Możesz porównywać procesory ale fakty są takie, że jest on ciągle drogi.

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minuty temu, Dark_Moon napisał:

Wiem, że na OLX jest za 900 zł ale to nie zmienia faktu, ze zaniżyłeś cenę tego procesora. To nie ma znaczenia jak on jest wydajny jego cena to minimum 900 zł. Nie tylko wydajność ma znaczenie ale także to, że jak ktoś nie chce Windows 10 to jest to najlepszy wybór z linii konsumenckiej.

Możesz porównywać procesory ale fakty są takie, że jest on ciągle drogi.

Słuchaj śledzę ceny bo zajmuję się sprzedażą i takie ceny tych procesorów występują, nikt tego w cenie wysokiej kto ma pojęcie o sprzęcie nie kupi, wiec możesz sobie wystawić nie wiem używanego GTX 1060 6GB za 1,5 tys-1,6 zł zł (jak tu był pewien użytkownik na tym forum) ale tylko ,,idiota" go kupi, proste :) . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Na OLX on nie może być drogi, bo trzeba odebrać osobiście, żeby nie zostać oszukanym. Więc jeżeli ktoś chce kupić ten procesor za 900 zł to musi czekać aż będzie w jego pobliżu.

Inaczej dolicz cenę biletu kolejowego i wyjdzie 1000 zł.

Ten procesor nie występuje w cenie 780 zł.

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
12 minut temu, Dark_Moon napisał:

Ten procesor nie występuje w cenie 780 zł.

Występuję szkoda, że nie cofnęliśmy się o tydzień może dwa tygodnie bo bym Ci dał linka. Poza tym dałem Ci linka do i7 4770K który jest zbliżonym procesorem w cenie 700 zł. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nie mam nic przeciwko twoim wycenom sam sie na nich opieram. Twoja wycena jezeli chodzi o wydajnosc jest z pewnoscia dobra. Mnie chodzilo tylko o to aby nie podawac tak niskiej ceny jezeli mozna go sprzedac drozej. Ten procesor jest wyjatkiem jezeli chodzi o cene w porownaniu do nowych procesorow ktore sa lepsze. Mysle ze wyjasnilem o co mi chodzi bo nie zamierzam sie klocic.

Byc moze chodzi takze o to ze byl on bardzo drogi w stosunku do mozliwosci co bylo jego wada we wszystkich porownaniach i ludzie nie chca teraz tanio sprzedac czegos za co zaplacili duzo pieniedzy.

lukasin
komentarz
komentarz

@Dark_Moon spokojnie, kolega Breaky w każdym temacie gdy tylko ktoś śmie coś śmieć spina cztery litery że on wie najlepiej.

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
1 godzinę temu, lukasin napisał:

spokojnie, kolega Breaky w każdym temacie gdy tylko ktoś śmie coś śmieć spina cztery litery że on wie najlepiej.

ja sie niczym nie spinam wyrażam tylko swoje zdanie, zresztą zajmuję sie sprzedażą komputerów, więc raczej wiem co ile kosztuje bo zajmuje się tym zawodowo. A WY oczywiście możecie wyrażać swoje przemyślenia, myśli etc. Do tej pory można kupić i7 7700K nowy za ok 1400 zł tylko kto go kupi? Dla mnie możecie wiedzieć lepiej i kupować i7 4790K za 1 tys zł, WASZA sprawa naprawdę, chcecie to mogę nawet WAM taki procesor sprzedać i7 4790K za taką kwotę z wielka przyjemnością :D . Za 900 zł można mieć już używanego i7 7700K z gwarancją, a jak się poczeka lub poszuka to nawet za 850 zł, choć możliwe, że bez gwarancji (proocesory INTELA 7 generacji kaby lake). Pozdrawiam

Edytowane przez Breaky83
Dark_Moon
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Breaky83 napisał:

Dla mnie możecie wiedzieć lepiej i kupować i7 4790K za 1 tys zł

To jakby nie o to chodzi.

Jeszcze tylko to i już więcej nie będę o tym pisał. Już napisałem, że w stosunku do cen nowych procesorów i ich wydajności ta wycena jest jak najbardziej prawidłowa. Realia natomiast są takie, ze ceny tego procesora są za duże. Kupiłem ten procesor kilka dni temu za około 1000 zł w przeliczeniu i nie czuję się idiotą, bo wiem, że Coffee Lake bardziej by się opłacało kupić i wiem, że przepłaciłem jeżeli chodzi o wydajność. Ale plusem było to, że mogłem go kupić w pobliskim sklepie, dostać gwarancję rozruchową itd. Kto zna trochę Szkocję wie jakie to zadupie (chociaż piękne zadupie). Nie jestem go w stanie kupić przez internet w tym sklepie, bo ich strona wywala mnie z koszyka po potwierdzeniu przez bank i tak w kółko. Ale wiem, że kupując w sklepie mogę go oddać jak będzie coś nie tak. Kupując w internecie w jakimkolwiek innym eBay, Gumtree jest mnóstwo problemów z reklamacją. I kto mi na Gumtree (coś w stylu OLX) wymieni ten procesor jeżeli ma tylko jeden. Więc mam korzyści z przepłacenia. Chcę używać Win 8.1 a Microsoft w lipcu tego roku kończy wsparcie dla Skylake jeżeli chodzi o Windows 7 i 8.1 więc kupno takiego procesora odpada, bo będzie można na nich używać tylko Windows 10. Odpadają także najnowsze procesory, bo wiadomo, ze one już wcale nie są dla tych systemów.

Zawsze należy brać pod uwagę okoliczności kupna i nie każdy musi być głupi dając 100 zł więcej jeżeli ma konkretny cel.

Breaky83
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Dark_Moon napisał:

To jakby nie o to chodzi.

Jeszcze tylko to i już więcej nie będę o tym pisał. Już napisałem, że w stosunku do cen nowych procesorów i ich wydajności ta wycena jest jak najbardziej prawidłowa. Realia natomiast są takie, ze ceny tego procesora są za duże. Kupiłem ten procesor kilka dni temu za około 1000 zł w przeliczeniu i nie czuję się idiotą, bo wiem, że Coffee Lake bardziej by się opłacało kupić i wiem, że przepłaciłem jeżeli chodzi o wydajność. Ale plusem było to, że mogłem go kupić w pobliskim sklepie, dostać gwarancję rozruchową itd. Kto zna trochę Szkocję wie jakie to zadupie (chociaż piękne zadupie). Nie jestem go w stanie kupić przez internet w tym sklepie, bo ich strona wywala mnie z koszyka po potwierdzeniu przez bank i tak w kółko. Ale wiem, że kupując w sklepie mogę go oddać jak będzie coś nie tak. Kupując w internecie w jakimkolwiek innym eBay, Gumtree jest mnóstwo problemów z reklamacją. I kto mi na Gumtree (coś w stylu OLX) wymieni ten procesor jeżeli ma tylko jeden. Więc mam korzyści z przepłacenia. Chcę używać Win 8.1 a Microsoft w lipcu tego roku kończy wsparcie dla Skylake jeżeli chodzi o Windows 7 i 8.1 więc kupno takiego procesora odpada, bo będzie można na nich używać tylko Windows 10. Odpadają także najnowsze procesory, bo wiadomo, ze one już wcale nie są dla tych systemów.

Zawsze należy brać pod uwagę okoliczności kupna i nie każdy musi być głupi dając 100 zł więcej jeżeli ma konkretny cel.

Dla mnie popełniłeś błąd, ale to już Twoja sprawa. Pozdrawiam :)

Dark_Moon
komentarz
komentarz

No a dla mnie błędem jest kupno Coffee Lake i używanie Windows 10 i wyżalanie się na forum, że to mi nie działa i to mi nie działa. I nikt nie jest w stanie pomóc, bo nawet Microsoft nie jest w stanie tego ogarnąć. Pozdrawiam

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)

Dark_Moon

a tak w ogóle stajesz się dla mnie coraz mniej wiarygodny jeszcze niedawno toczyłeś ze mną spór na temat sekcji zasilania tutaj w temacie gdzie podobno masz procesor Core 2 Quad 9650 podkęcony do 3,6 GHZ, teraz kupujesz niby INTELA i7 4790K za 1 tys zł (co dla mnie osobiście jest wielka pomyłką i paranoją) co wiąże się tez ze zmianą platformy, która też nie jest tania , bo w sumie co tam może jest taniego z używek to pamięci DDR 3 2x4GB 1600 MHZ ok 160 zł , bo dobre płyty do OC to chodzą po 300 zł pod z97. Więc zdecydowanie lepszym wyborem był by procesor i5 8400+h310+DDR4 w tej samej cenie i to nowe .

 

Edytowane przez Breaky83
Dark_Moon
komentarz
komentarz
10 minut temu, Breaky83 napisał:

stajesz się dla mnie coraz mniej wiarygodny

Cały problem w tym, że nie potrafisz na to spojrzeć inaczej. Płytę kupiłem kilka miesięcy temu nową GA-H81M-HD3 (rev. 2.0) (jedna z najlepszych budżetowych) w sklepie na ulicy. Nie jest do podkręcania chociaż ten procesor na tej płycie w testach był trochę podkręcany (takie pseudopodkręcanie) i płyta radziła sobie z tym dobrze. Nie taki był cel kupna tego procesora, żeby podkręcać chodziło o jego częstotliwość bazową 4 GHz i aż 2 rdzenie w turbo mają 4.4 GHz. Teraz sobie porównaj co ty mi proponujesz

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-4790K-vs-Intel-Core-i5-8400/2384vs3939

testy na tej stronie skupiają się na szybkości procesora na jednym rdzeniu i 4 rdzeniach i tylko w 10% bierze się pod uwagę więcej rdzeni niż 4. Procesor, który kupiłem dorównuje Coffee Lake w single i w 4 rdzeniach i niepotrzebne mi sześć rdzeni, bo nie będę ich w stanie wykorzystać. Nie gram w gry a chcę mieć komputer, który nie będzie za bardzo odstawał od nowych procesorów. I jak widać dorównuje im.

Nie chcę Coffee Lake i nie chcę Windows 10. Jeżeli to zrozumiesz to zrozumiesz o co mi chodzi. Te procesory to nie jest żadna rewolucja a raczej powolne pełzanie Intela ku lepszemu. Już dawno miała być hucznie zapowiadana kilka lat temu technologia 10 nm a gdzie jest? Miała być w 2015 potem przesunięto na 2017 a teraz na 2019 i na nieokreślony czas. To tak jak ze wprowadzaniem Euro w Polsce od roku 2007. Następny będzie jakiś Whiskey Lake albo jeszcze coś innego ale niestety nadal 14nm a więc kilka procent lepszy od tych nowych co są dzisiaj. Intel utknął na technologii 14 nm od roku 2014 i naprawdę zachwyty nad Coffee Lake nie mają oparcia w rzeczywistości a firmie z powodu prac nad 10 nm z którymi sobie nie radzi nie bardzo się powodzi. Specjaliści twierdzą, że produkowanie procesorów w technologii 7 nm nie jest możliwe na przemysłową skalę używając dzisiejszych sposobów litograficznych. Intel ma problemy z 10 nm bo używa ciągle tego samego sposobu litograficznego a to powoduje tak wiele błędów w procesorze i nie są w stanie sobie z tym poradzić.

W testach Cinebench R15 CPU Single 64Bit lepszy procesor niż ty polecasz bo i5-8600K ma 187 punktów a i7-4790K ma 174 punkty i dla mnie to żadna różnica jeżeli wziąć pod uwagę kłopoty z Windows 10 i jak pisałem rewolucja to nie jest żadna. Serwera nie mam więc na co mi te 6 rdzeni. Szybkość się liczy i 4 rdzenie wystarczą w moim komputerze.

W takim tempie tworzenia technologii 10 nm ten procesor (Devil) będzie w cenie jeszcze dobrych parę lat. Niekoniecznie 900 zł pewnie mniej.

Artykuł z kwietnia tego roku o kłopotach Intela

https://www.tomshardware.com/news/intel-cpu-10nm-earnings-amd,36967.html

 

Kupienie procesora, który dorównuje temu procesorowi, który ty polecasz nie jest paranoją a nikt nie może być mniej wiarygodny tylko dlatego, ze nie zgadza się z twoim zdaniem.

Wyjdź poza schemat swojego myślenia, że Coffee Lake musi być lepszym wyborem, bo jest nowszy i troszkę bardziej wydajny. Nie dla kogoś kto nie chce eksperymentować z Windows 10.

Korzyści z kupna Coffee Lake są znikome jeżeli chodzi o wydajność w stosunku do i7-4790K. I jeszcze te problemy z temperaturami. Będzie 10 nm to i temperatury spadną i mała rewolucja w wydajności będzie.

Wydajność ma wzrosnąć o 25% do 35% a pobór na prąd ma być zmniejszony o 30% względem dzisiejszych Coffee Lake czyli technologii 14 nm. I to już będzie coś i wtedy i7-4790K zostanie daleko w tyle. Na razie to tylko kosmetyczne zmiany. Wszystkim, którzy mają stare komputery poradziłbym w takiej sytuacji poczekać jeszcze rok albo 2 lata, bo zostaną z przereklamowanymi Coffee Lake.

Już nie chce tego edytować, pobór prądu ma być zmniejszony o 45%.

  • Super 1
Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
9 godzin temu, Dark_Moon napisał:

nie chcę Windows 10

a na jakim systemie pracujesz?

9 godzin temu, Dark_Moon napisał:

Intel utknął na technologii 14 nm

to nie INTEL utnął a technologia w mniejszym nano jest coraz cięższa do wytworzenia, pójdź na studia techniczne kierunek(specjalizacja) nanotechnologia to się przekonasz.

9 godzin temu, Dark_Moon napisał:

Kupienie procesora, który dorównuje temu procesorowi, który ty polecasz nie jest paranoją a nikt nie może być mniej wiarygodny tylko dlatego, ze nie zgadza się z twoim zdaniem. 

skąd wiesz że nikt nie zgadza się moim zdaniem? A może ktoś nie zgadza się z Twoim zdaniem? Jest jedna podstawowa zasada, kupuje coś starego tylko wtedy jeśli ma dobra cenę , a dwa jeśli nie stać mnie na coś nowego. W Twoim wypadku ani jedna ani druga zasada nie ma zastosowania. Pokaz mi post nawet nie na tym forum na jakimś innym, w którym ktoś poleca płytę h310 z i7 8700 (najlepiej aby takie osoby same miały taki duet i niech pokażą temperatury na sekcji zasilania), albo , że zakup i7 4790K za 1 tys zł to dobra inwestycja, skoro TY masz rację.

9 godzin temu, Dark_Moon napisał:

Korzyści z kupna Coffee Lake są znikome jeżeli chodzi o wydajność w stosunku do i7-4790K. I jeszcze te problemy z temperaturami.

Problem z temperaturami miał też i ma i7 4790K po OC to nie nowość, temperatury na dobrych chłodzeniach typu nie wiem dark rock PRO 2 szybowały powyżej 90 stopni.  a T case (bezpieczna temperatura) w przypadku tych procesorów wynosiła 74 stopnie :D .

 

Na koniec masz jeszcze swój Core 2 Quad 9650 3GHz, (3.6 GHz) podkręcony na swojej płycie głównej o której wspominałeś, zrób zrzuty ekranu temperatur na sekcji zasilania programami i wyślij tutaj jeśli możesz. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Dark_Moon
komentarz
komentarz
  • W tej chwili Windows 7 64 bit ale jak jadę do Polski to też chcę mieć komputer więc jakoś nie bardzo mi się widzi używanie tego samego Windowsa na innym komputerze. (to i tak wbrew licencji) Miałem laptopa ale już raczej nigdy laptopa nie kupię. Więc ten drugi ma być Windows 8.1. Oba systemy kupiłem już kilka lat temu osobno bez komputera w sklepie.
  • nie potrzeba mieć studiów technicznych, żeby zrozumieć o co w tym chodzi, to Intel ma problemy a nie technologia. Rysowanie światłem w krzemie jest możliwe nawet w 7 nm dzięki zastosowanym soczewkom itp. ale nieopłacalne jest wytwarzanie takich procesorów na skalę przemysłową. No i stało się to czego nikt nie przewidział Intel ma te problemy już na poziomie 10nm. Nie przewidzieli tego, bo zapowiadane były te procesory już w roku 2015. Już to niby opanowali co jest nie tak i teraz próbują to zrobić tak aby produkcja tych procesorów na większą skalę jednak była opłacalna. Następnym krokiem będzie 7 nm ale Intel już zapowiedział, że będzie to inna technologia wytwarzania.
  • "nie zgadza się z twoim zdaniem. " to takie powiedzenie lepiej by było "nie mogę być mniej wiarygodny tylko dlatego, ze nie zgadzam się z twoim zdaniem. "
  • 4 godziny temu, Breaky83 napisał:

    Jest jedna podstawowa zasada, kupuje coś starego tylko wtedy jeśli ma dobra cenę , a dwa jeśli nie stać mnie na coś nowego.

    Hmm... to twoja zasada. Stać by mnie było na Coffee Lake (ceny są podobne tak jak napisałeś, że można mieć lepszy sprzęt za tą cenę) ale go nie chcę. Chcę mieć procesor, który nie będzie zbyt wolny jak na dzisiejsze czasy i który będzie bez problemów działał z Windows 8.1. No to chyba dobrze wybrałem a że przepłaciłem... Świadomie. Przecież już drugi raz go nie kupię, poczekam na tą nową technologię i kupię wtedy nowy procesor (o ile mnie będzie stać, bo to nigdy nie wiadomo).

  • 4 godziny temu, Breaky83 napisał:

    Problem z temperaturami miał też i ma i7 4790K po OC

    Tak ale ja nie zamierzam go podkręcać. Na mnie robi wrażenie to, że on ma bez podkręcania 4GHz.

  • Jeżeli chodzi o te zrzuty temperatur to muszę znaleźć jakiś upload dla plików, bo ja już nic nie mogę dołączać, limit przekroczony. Nie wiem czy to coś da bo ta płyta jest uboga w czujniki i część czujników w programach pokazuje np. minus 55 stopni.

Jest T3 CPU pokazuje 23 stopnie, oprócz tego cztery rdzenie 38, 38, 40, 37 i karta graficzna 34 stopnie i to wszystko. To podczas przeglądania internetu.

Używając LinX-0.6.5:

T3 CPU pokazuje 53 stopnie a cztery rdzenie cztery rdzenie 60, 60, 56, 56

temperatura otoczenia 24 stopnie.

To samo pokazuje HWiNFO64 podczas tych prób i tez więcej czujników nie wykrywa. te pierwsze temperatury pochodzą z programu SIV

Breaky83
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Dark_Moon napisał:

"nie zgadza się z twoim zdaniem. " to takie powiedzenie lepiej by było "nie mogę być mniej wiarygodny tylko dlatego, ze nie zgadzam się z twoim zdaniem. "

Nie do tego każdy ma prawo.

3 minuty temu, Dark_Moon napisał:

No to chyba dobrze wybrałem a że przepłaciłem... Świadomie.

dobrze , że zdajesz sobie z tego chociaż sprawę :D

 

4 minuty temu, Dark_Moon napisał:

Jest T3 CPU pokazuje 23 stopnie, oprócz tego cztery rdzenie 38, 38, 40, 37 i karta graficzna 34 stopnie i to wszystko. To podczas przeglądania internetu.

Używając LinX-0.6.5:

T3 CPU pokazuje 53 stopnie a cztery rdzenie cztery rdzenie 60, 60, 56, 56

temperatura otoczenia 24 stopnie.

To samo pokazuje HWiNFO64 podczas tych prób i tez więcej czujników nie wykrywa. te pierwsze temperatury pochodzą z programu SIV

takie temperatury procesora są możliwe (kwestia chłodzenie CPU) ale mi bardziej chodziło o temperatury na sekcji zasilania na płycie głównej. Nie możesz zrobić pomiarów lub zrzutów ekranów trudno. Pozdrawiam :)

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Może to wystarczy

https://valid.x86.fr/k6xh28

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.