x-kom hosting

instalacja systemu i sterownikow w domu samodzielnie

degel123
utworzono
utworzono

Witam mam kilka pytań odnośnie instalacji systemu windows. Zaczne od tego ze chce go zainstalowac na dysku ssd m2 (plextor m8pe G256gb) i dodatkowo miec w komputerze moj dysk HDD 1tb na swoje pliki. 

1. Z tego poradnika wydaje mi sie ze spokojnie sobie poradze z pobraniem i przygotowaniem Windowsa na pendrive http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bootowalny-pendrive-usb-z-windows.html

2. Z racji ze instaluje system na SSD wiem ze trzeba ustawic gdzie w BIOSie tryb AHCI. Jak to dokladnie zrobic? Robi sie to przed instalacja systemu czy po?

3. Jak juz bede mial system to co dalej? Czy musze jakies aktualizacje instalowac czy ten system ze strony Microsoft jest najnowszy? 

4. Co ze sterownikami? Bo o ile do tej pory na pewno sobie poradze bo juz widzialem super poradnik na YT tak pozniej moga byc schody. Czy musze instalowac sterowniki? Jesli tak to jak to zrobic najprosciej zebym najlepiej kilkoma kliknieciami mogl to zrobic? Slyszalem ze sa jakies programy ale nie bardzo im ufam ;/ 

 

Z gory dzieki za kazda odpowiedz

Youki
komentarz
komentarz

AHCI będzie domyślnie włączone.

4 minuty temu, degel123 napisał:

Czy musze jakies aktualizacje instalowac czy ten system ze strony Microsoft jest najnowszy? 

Ostatnia duża Kompilacja, ale będą kolejne, mniejsze aktualizacje do zainstalowania.

4 minuty temu, degel123 napisał:

Czy musze instalowac sterowniki?

Tak, ale znaczną większość Windows Update sam Ci zainstaluje, niekoniecznie najnowszą wersję. 

degel123
komentarz
komentarz
20 minut temu, Youki napisał:

Tak, ale znaczną większość Windows Update sam Ci zainstaluje, niekoniecznie najnowszą wersję. 

 

Czyli przy instalacji systemu juz mi zainstaluje czy pozniej? I mam jakos uruchomic ten windows update czy sam z siebie to zrobi?

Youki
komentarz
komentarz

Część podczas instalacji systemu, część po zainstalowaniu. Oczywiście o ile będzie dostęp do internetu.

11 minut temu, degel123 napisał:

I mam jakos uruchomic ten windows update czy sam z siebie to zrobi?

Sam z siebie zacznie pobierać. Jak nie to wchodzisz w ustawienia i masz zakładkę Aktualizacja i Bezpieczeństwo.

  • Dziękuję 1
degel123
komentarz
komentarz

No i bomba poki co wszystkie watpliwosci rozwiane mam nadzieje ze obejdzie sie bez problemow :) Dzieki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.