x-kom hosting

Jak nauczyć się programowania?

Dobrekałowe
utworzono
utworzono

Macie jakieś sposoby na nauczenie się programowania.Chodzi mi po prostu o to że dla mnie to troche czarna magia i nie potrafie zapamiętać zmienych kodów  zasad i się przy tym mocno męcze psychynicznie i nudze.Potrzebna mi ta umiejętność programowania nie tylko dla pracy ale do zemsty na jednej osobie poprzez komputer.Więc jak się tego można efektywnie nauczyć?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zemsta to nie jest dobra motywacja. Ale, może wysiłek, który zużyjesz na tej próbie, z deka wytłumi chęć zemsty. Wejdź na youtube i wpisz na przykład taką frazę: kurs HTML

Dobrekałowe
komentarz
komentarz

No dobrze ale znasz jakiś sposób który by ułatwił nauke programowania.Mi ciężko zapamiętać te zasady kody itp próbowałem z JavaScript i nic nie mogłem skumać i znasz jakiś na początek język który by nauczył mnie (myślenia programisty)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Po prostu piszesz program i to samo wchodzi. Zaczynasz od prostych z czasem przechodzisz do bardziej złożonych. To nie jest żadna filozofia.

  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
demonix
komentarz
komentarz

WP nie jest dobry na początek jeśli chodzi o programowanie. Jeśli programowanie nie daje Ci satysfakcji to hmm bedzie dla Ciebie tylko męczarnią. A pozornie tak głupie rzeczy jak bezwzrokowe pisanie zdecydowanie ułatwiają pracę i nauke jako programista. Uważam, że programowanie to taka dziedzina, która nie jest dla wszystkich. A zemsta to wyjątkowo słaba pobudka do nauki programowania. Jeśli nie czujesz radości z tego że napisałeś i coś zaczyna działać, chęci dalszej nauki mimo jakichś trudności czy niepowodzeń odpuść sobie.

janusz19
komentarz
komentarz

Ani HTML ani WordPress to nie są języki programowania, HTML to jest język znaczników a WordPress to oprogramowanie.

Piszesz program i to samo wychodzi? To nie jest żadna filozofia? @MasterYoghourt ewidentnie nigdy nie programował.

 

@Dobrekałowe jak chcesz zacząć programować to polecam zacząć od języka programowania python, możesz go wykorzystać na początku do pisania prostych skryptów które mogą zautomatyzować pewne powtarzalne czynności które wykonujesz na komputerze bądź rozwiązywać konkretne zadania na stronach typu https://www.hackerrank.com/.

Zanim jednak zaczniesz masterować programowanie zrób sobie tutorial który krok po kroku wprowadzi Cię w w dany język programowania: https://www.codecademy.com/

Podczas robienia takiego tutoriala sam dojdziesz do wniosku czy to jest dla Ciebie czy nie. 

 

 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

UP

No tak, to nie jest programowanie. Ale CMS może chłopakowi dać efektowne rezultaty, na samym początku, bez umiejętności programowania. A to może lepiej zmotywować do zagłębienia się w temat, niż tysiąc suchych skryptów. 

janusz19
komentarz
komentarz

Temat brzmi jak się nauczyć programowania a nie jak uzyskać efekt wizualny nie programując.

Skrypt też może mieć efektowny rezultat, przykładowo możesz sobie za pomocą języka skryptowego wyciągnąć dane z różnych plików i prezentować je w formie wykresu.

Potem ewentualnie może sobie wykorzystać HTML/CSS/JS żeby umieścić to na stronce.

Prędzej czy później trzeba te skrypty/programy napisać żeby się nauczyć programować, nie uciekniesz od tego a obsługiwać CMS wtedy będzie jak bułeczka z masłem.

 

 

 

kami1l
komentarz
komentarz

@Dobrekałowe po ilu godzinach/dniach/miesiącach stwierdziłeś ze nic nie kumasz? Albo mniejsza z tym....

 

Moim zdaniem świat teraz tak pędzi, ludzie nie mają czasu na nic, frustracja jest gdziekolwiek się nie zerknie, wszystko na szybko - taki chol.... fast-foodowy świat. eh.

Nie wiem o co chodzi z tą chęcią zemsty, ale nauka programowania z pewnością to przytłumi bo będziesz poprostu bardziej kumaty, świadomy i mądry. 

 

Wejdź na YT, wpisz Pasja Informatyki, wejdź w pierszy odcinek Kursu HTML i wróć tu za 6 miesięcy jak skończysz kurs JS'a i będziesz mógł się czymkolwiek pochwalić na githubie.

 

Jeśli nie przerobisz nawet kursu HTML, to odpuść sobie w ogóle nauke programowania. Bardzo ważne jest tutaj wyciszenie i tłumienie emocji, spokojne stwierdzenie że się czegoś nie rozumie, odejście od kompa na parę godzin czy dni i powrót do problemu z czystym umysłem.

 

Tak. HTML to nie programowanie, CSS to też nie programowanie - to języki znaczników, języki opisowe. 

WordPress... NIGDY WIĘCEJ GO NIE TKNĘ!!! Brzydzę się w ogóle oglądając te śmieszne szablony, gdzie wszędzie jest napisane jaki to on nie jest łatwy i przyjemy, a żeby zmienić dłupie logo potrzebujesz 15 wtyczek. Langind Page zajmuje na serwerze 200MB. To nie dla mnie i równiez nie polecam. 

Jak chcesz w 5 minut widzieć efekty to proszę bardzo ale tu nie o to chodzi w ogóle. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.