x-kom hosting

Odzyskiwanie danych po częściowym formacie

krzysiek_ks
utworzono
utworzono

Witam wszystkich użytkowników

Mój problem polega na tym że zainstalowałem sobie win xp wszystko było ok ale długo się włączał windows i z systemu odpaliłem płytę win xp i chciałem jeszcze raz wgrać system. Uruchomił się od nowa i dałem żeby zaczął formatować dysk C(szybki format), coś się pomieszało i jak zobaczyłem że zaczął mi formatować dysk D, po czym wcisnąłem szybko restart:-).

Miałem bardzo dużo zdjęć i chce je koniecznie odzyskać.

Próbowałem programem EasyRecovery Professional Trial i nic to nie dało, czytałem już setki forum o tych odzyskiwaniach danych, pościągałem już trochę programów i dalej nie mogą odzyskać. Mam dysk 250GB, jest podzielony na trzy partycje.

Jak otwieram dysk D to wyświetla że jest niesformatowany niemożna otworzyć już.

Program easyrecovery zainstalowalem na dysku C ale nie przywrócił i następnych innych kilka wszystko na dysku C, i albo nie widziały dysku albo stawały zaraz po uruchomieniu.

Następnie podpiąłem drugi mój dysk i na nim zainstalowałem pierwszy program z brzegu co ściągnąłem taki program jak File Scavenger Version 3.2 przeskanował mój dysk D i znalazł te pliki wszystkie dokładnie mi wyświetlił co mam na dysku D ile każdy zajmuje miejsca, wszystko, Dałem następnie żeby zapisał sobie je na dysk, ale praktycznie każdy plik ma 64.0KB i nie da się go otworzyć w normalny sposób np. zdjęcie jest ucięte widać tylko samą górę trochę to dziwne bo po lewej stronie jak można zobaczyć sobie podgląd zdjęcia bez jego otwierania, zdjęcie jest całe to skąd on bierze te dane, dlaczego po kliknięciu nie otworzy całego zdjęcia.

Myślę że dokładnie wszystko opisałem proszę teraz o pomoc jak ktoś wie jak mogę to przywrócić jakim programem

Bardzo mi na tym zależy i może jeszcze tak myślałem żeby wziąc do końca sformatować ten dysk , wtedy podczas formatu to miał 20% kiedy resetowałem.

bez_tytuĹu.JPG

post-18998-1208422550_thumb.jpg

tomek_g
komentarz
komentarz

tak naprawde to dane z każdego dysku znikają dopiero po 11 formatowaniach... niestety nie wiem jak coś takiego odzyskać... Najlepszy program do przywracania danych po usunięciu to Easy Recovery Pro, ale wątpie aby nawet on odzyskał dane po formacie...

krzysiek_ks
komentarz
komentarz

Przykro mi to słyszeć że już nie odzyskam tych moich danych, ale nie tracę nadziei będę szukał dalej może się uda bo trzeba mieć zawsze nadzieje, a może ktoś inny odpisze co jak pomóc, ale w każdym razie dzięki za odpowiedź.

krzysiek_ks
komentarz
komentarz

Już go ściągam dzięki, a powiedz mi jeszcze na którym dysku go zainstalować na tym co mam 250gb na którym jest ten dysk co posiada moje zdjęcia, czy uruchomić windows z drugiego dysku i tam zainstalować program.

Gdzieś na forum czytałem że jak się instaluje coś na tym dysku co się chce odzyskać dane, w moim przypadku ja mam podzielony na trzy partycje to będzie o wiele trudniej albo już będą w części utracone ponieważ już jest coś nowego zapisywanego instalowanego na tym dysku chociaż na oddzielniej partycji, czy to ma jakieś znaczenie?

dar55
komentarz
komentarz

instaluj na drugim dysku

  • 2 tygodnie później...
krzysiek_ks
komentarz
komentarz

Już sobie poradziłem wszystkie dane odzyskałem, trochę innym sposobem moje wyszukiwanie na coś się przydało. W każdym razie dziękuje za rady:-)))

nitro07
komentarz
komentarz

może opisął byś ten sposób lub daj link może jeszcze komuś się przyda

  • 2 tygodnie później...
krzysiek_ks
komentarz
komentarz

Witam serdecznie ponownie.

Program który pomógł w moim przypadku to... uwaga:

Zero Assumption Recovery poniżej link do str

http://www.z-a-recovery.com

  • 5 miesięcy później...
Gość
komentarz
komentarz
Witam serdecznie ponownie.

Program który pomógł w moim przypadku to... uwaga:

Zero Assumption Recovery poniżej link do str

http://www.z-a-recovery.com

Mam podobny problem ze musze odzyskac dane z dysku ktore przez przypadek wyrzucilem - moze ktos opisze ten program jak sie nim poslugiwac i odzyskac dane bo jest po angielsku i nie wiem czy nie trzeba wprowadzac jakiegos nr seryjnego.:(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.