x-kom hosting

Windows 10 - problem z kartą sieciową

needqq
utworzono
utworzono

Witam,

 

Od zainstalowania systemu Windows 10 mam problem z moją kartą sieciową, na pewno nie jest to jej wada ponieważ na Windows 7 wszystko działało bez zarzutów.

Chodzi o to, że połączenie co chwilę jest zrywane, na pasku widać połączenie z wykrzyknikiem, rzadziej dzieje się to gdy korzystam z komputera a zawsze gdy odejdę od niego i przez jakiś czas jest nieużywany, gdy klikne w połączenie Wi-Fi (na sygnał z wykrzyknikiem) otwiera się okno połączeń i ładowanie po czym cała karta się zwiesza i trzeba ją odpiąć i podpiąć żeby w ogóle coś zaskoczyło.

Próbowałem już zmieniać ustawienia oszczędzania energii karty oraz całego systemu (przestwiłem tryb oszczędzania na największą wydajność i odznaczyłem zezwalanie systemowi na oszczędzanie energii bezpośrednio na karcie sieciowej w menedżerze urządzeń) jednak problem występuje dalej bez zmian. Co więcej karta potrafi zaciąć się całkiem, komputer zrestartować (blue screen) i w menedżerze urządzeń oszczędzanie energii ponownie się zaznacza. Wszystko to wygląda na jakiś złośliwy wirus jednak przeskanowałem komputer Avastem oraz Malware-Bytes i nic nie wykryło, system jest świeży, postawiony pare dni temu, wszystkie sterowniki zaktualizowane zarówno do płyty głównej jak i do karty sieciowej, wszystko aktualizowane SnailDriverem.

 

Karta to TP-Link WN822N

 

Proszę o pomoc i z góry dziekuje.

 

Bish
komentarz
komentarz (edytowane)

Ta karta nie ma oficjalnych sterowników pod windowsa 10.

Znalazłem takie coś w necie:

Cytuj

Ściagamy drivery z Tp-linka ver. 1026.6.1217.2013 (Tak do win 8.1 w moim przypadku x64), menedzer urzadzen, zaktualizuj sterownik->przegladaj moj komputer...->pozwol mi wybrac z listy wybieramy odpowiedni folder z pakietu sterownikow, konczymy procedure. I niby powinno byc OK. Ale jakież bylo moje zdziwienie gdy okazalo sie ze sterownik jest dalej z 2015 roku. Win10 jest na tyle nie kulturny, że sam zaktualizowal drivera bez mojej zgody, trzeba jeszcze kliknac przywroc poprzednia wersje. Poki co śmiga mi teraz o niebo lepiej(tak jak było przed aktualizacja wina). Na najnowszych driverach potrafił wieszac karte albo zrywac polaczenie. Zdarzały sie takie fiołki, że widział gatewaya ale serwera dhcp juz nie. Ustawianie adr. IP i DNS rowniez nie pomagało, dopiero odpiecie z USB i podpiecie MOGŁO przyniesc jakies korzysci ale bardziej przypominalo to loterie.

Spróbuj.

needqq
komentarz
komentarz

Niestety Windows 10 jest na tyle chorym systemem, że gdy chce zainstalować starszy sterownik niż aktualny to system na to nie pozwala, próbowałem nawet wyłączać w usługach systemu automatyczne aktualizowanie sterowników ale Windows 10 dalej robi co chce, ba - wyłączyłem nawet plug&play aby nie wykrywało karty automatycznie - ten dalej robi co chce i nie reaguje nawet na wyłączenie usług, chyba jedyne co zostaje to cofnąć się do 7'ki...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.