x-kom hosting

Przeniesienie zawartości strony [Wordpress]

Satino
utworzono
utworzono

Dzień dobry,

 

Mam pewien problem, którego nie potrafię rozwiązać z racji mojej małej wiedzy informatycznej :) 

Sprawa wygląda tak: posiadam stronę (np. www.xyz.pl) w HTML, która była robiona jakieś 15 lat temu i zawiera treści dotyczące bieżących spraw funkcjonowania firmy. Aktualnie zacząłem tworzyć nową stronę w Wordpress (www.xyz.eu), która oprócz bieżących wiadomości posiada również (w szczątkowej jeszcze formie) sklep internetowy. I tutaj pojawia się problem. W jaki sposób przenieść treści z www.xyz.eu na www.xyz.pl aby nie stracić pozycjonowania strony .pl? Chciałbym aby strona www.xyz.pl była przeznaczona jedynie do informowania o bieżących wydarzeniach firmy, natomiast www.xyz.eu była tylko sklepem internetowym na który będzie można się dostać także poprzez przekierowania z www.xyz.pl. Dobrze by było gdyby dało się także zmienić nazwe z www.xyz.eu na www.sklep.xyz.pl. I jedna z kluczowych kwestii: nie chciałbym stracić pozycjonowania podczas całkowitej zmiany formy strony internetowej. 

Mój pomysł (pewnie trochę prymitywny) jak to zrobić:

1. Pobrać wtyczkę BackWPup i zrobić kopie zapasową z WordPress

2. Przenieść kopię zapasową folderu WordPress do tej z HTML

3. Skopiować baze danych wp-config.

4. Ze strony xyz.pl usunąć to co zawierało "sklep", a ze strony xyz.eu usunąć to co zawierało bieżące wydarzenia.

5. Jak sprawnie zmienić xyz.eu na sklep.xyz.pl ?

 

Czy takie coś zadziała? Rozumiem, że wówczas będę mieć dwa panele administracyjne WordPress działające niezależnie od siebie? Czy utracę pozycjonowanie z pierwotnej strony?

Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli ktoś jest w stanie prosto wytłumaczyć mi jak się do tego zabrać to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Satino
komentarz
komentarz

Rozwiązane, można zamknąć :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.