x-kom hosting

Migracja systemu z HDD na SSD

MorbidSymmetry
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

stoję przed pewnym problem. Chcę dokupić do laptopa dysk SSD o pojemności 240 GB. Chcę na nim postawić system. Lepiej migrować go z HDD, czy zrobić to na czysto?

Jeżeli chodzi o migrację to mam trochę pytań:

 

1. Partycja C z systemem ma wielkość 278 GB. Jak to ugryźć, żeby przenieść to na SSD? Wystarczy sam folder Windows? 

2. Mam Windows 10, który został upgradeowany z Windowsa 7 (ta cała darmowa akcja Microsoftu). Klucz na spodzie laptopa dotyczy Windowsa 7, czy Windows 10 też na nim pójdzie?

3. Co z HDD? Mam go odłączyć na czas instalacji systemu na SSD i potem go sformatować? Nie będzie wtedy kolidacji między Windowsem z SSD, a tym na HDD? 

 

Dzięki za pomoc. 

fzch
komentarz
komentarz

Witam serdecznie forumowiczów i proszę o radę ! Problem dokładnie taki sam, jak w powyższym wpisie.  Mam zainstalowany Windows 10 na 1 TB twardym dysku. Windows 10 jest z upgrade z Windows 7 (wszystko 64 bit). Zamierzam przenieść system na mniejszy, 256 GB, dysk SSD. I tu pojawił się problem. Przywróciłem Windows 10 do ustawień początkowych (aby zajmował jak najmniej miejsca na tym 1TB dysku) i po wykonaniu kopii próbowałem przenieść na mniejszy. Niestety, nie da się, ponieważ bez względu na stosowane próby (zmiana wielkości partycji, tworzenie zewnętrznego nośnika odzyskiwania i kopii Win10) wciąż sygnalizowany jest za mały twardy dysk docelowy. Niektóre dane, niemożliwe do przeniesienia, z dużego, pierwotnego dysku, leżą poza obszarem dostępnym na mniejszym dysku SSD. Czy ktoś ma pomysł, jak można przenieść takiego Windowsa10, gdy nie da się przenieść z całą partycją?

Raciawelli
komentarz
komentarz

@MorbidSymmetry Lepiej postawić system na czysto. Będzie działać lepiej. Jeśli jednak chcesz koniecznie przenosić całość, to należy skopiować partycję systemową za pomocą narzędzia do klonowania dysku. Partycja może wymagać zmniejszenia lub nie, zależy od używanego oprogramowania. Tak czy siak, nie polecam. 

Klucz do twojego Windows 7 po upgrade został przypisany do twojego konta microsoft (o ile jesteś na nim zalogowany w systemie). Podczas nowej instalacji nie będzie potrzeby jego podawania, a gdyby taka potrzeba jednak się pojawiła z jakiegoś powodu, stary klucz do 7 zadziała. 

Co do HDD możesz go swobodnie zostawić i sformatować w czasie instalacji. 

 

@fzch skoro przywróciłeś system do stanu początkowego, to nie widzę powodu, dla którego nie miał byś po prostu zainstalować go na czysto na nowym dysku. Programów i tak już nie masz, pliki masz pewnie na innej partycji, i nie musisz jej formatować, a system będzie działał sprawniej po czystej instalacji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.