x-kom hosting

Windows 10 NTFS_FILE SYSTEM bluescreen

Noisyy
utworzono
utworzono

Witam użytkowników forum! Mam problem, ponieważ wczoraj wieczorem miałem aktualizację Windowsa. Dzisiaj jak chciałem włączyć komputer to po chwili ładowania systemu, wyskakuje blue screen z informacją " NTFS FILE SYSTEM " Włącza się automatyczna naprawa i każe mi wybrać układ klawiatuty. Problem w tym, że nie jestem w stanie nic wybrać (klawiatura i myszka nie reaguje ).Na forach piszą by użyć instalki w10 i wejść w narzędzia naprawy. Problem w tym, że stworzyłem bootlowanego pendrive z w10 ale gdy go chce odpalić i ustawiam w biosie rozruch na niego to mruga biała kreska w lewym górnym rogu i nic się nie dzieje. Próbowałem również uruchomić instalkę windows 7 ale również ten sam problem, lecz gdy zbootowałem linux mint'a na pendrive to normlanie uruchomił mi sie linux, oraz po wpisaniu kilku komend wszystkie dane z Windowsa i piliki osobiste mogłem oglądać lub uruchomiać (z Partycji C jak i D )

Dodam, że testowałem instalatory w10 jak i w7 na laptopie z windowsem 10 i normalnie sie uruchomiły. Macie jakieś pomysły jak to naprawić ?

Reksio1406
komentarz
komentarz

chyba dysk ale na pewno serwis 

Noisyy
komentarz
komentarz

To czm na linuxie wszystko działa?

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytania: 

1. To PC czy laptop? Jeśli PC, to czy podłączasz USB do tylnego panelu? Przedni nie zawsze działa. 

2. Jaki masz bios? Może masz wyłączoną jakąś funkcję, której usb windowsa wymaga, a linuxa nie. Możesz też spróbować przełączyć się z trybu legacy na UEFI (lub odwrotnie), ale tylko w celu sprawdzenia czy ruszy. Jeśli tak, znaczy pendrive źle nagrany. 

3. Próbowałeś ręcznie wejść w boot menu i wybrać usb? (F12 lub inny, w zależności od płyty głównej - będzie w instrukcji, lub możesz użyć metody prób i błędów)

 

Noisyy
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Raciawelli napisał:

Pytania: 

1. To PC czy laptop? Jeśli PC, to czy podłączasz USB do tylnego panelu? Przedni nie zawsze działa. 

2. Jaki masz bios? Może masz wyłączoną jakąś funkcję, której usb windowsa wymaga, a linuxa nie. Możesz też spróbować przełączyć się z trybu legacy na UEFI (lub odwrotnie), ale tylko w celu sprawdzenia czy ruszy. Jeśli tak, znaczy pendrive źle nagrany. 

3. Próbowałeś ręcznie wejść w boot menu i wybrać usb? (F12 lub inny, w zależności od płyty głównej - będzie w instrukcji, lub możesz użyć metody prób i błędów)

 

1.To PC.I również próbowałem wszystkich portów, nawet z przejsciówki usb na ps/2. MOBO w tym pc to MSI 760GM-P23 (fx)

2. Nie rozumiem co masz na myśli przez pytanie jaki mam bios, ale jeśli dobrze rozumiem to mam zwykły bios nie UEFI.

3, Próbowałęm, ale ten sam efekt ;/

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli rozumiem, że to jeden z tych starszych, "granatowych" Biosów. 

Przejrzyj wszystkie opcje, zapewne jest tam jakiś błąd w stylu "Legacy USB Storage detect" lub "USB boot" lub inne ustawienie usb zmienione na disable, albo "Quick Boot" lub "Secure boot" lub "Boot Up Floppy Seek" jest włączony...

 

EDIT: Używałeś aplikacji Microsoftu do tworzenia pendrive z Windows 10? A próbowałeś użyć Rufusa z zaznaczonym wsparciem dla starszych BIOSów?

Noisyy
komentarz
komentarz

Udało mi się zbootować Windows! W rufusie zrobiłem ustawiłem tak jak pisałeś na mbr i zadziałało. Dziek, zamykam :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.