x-kom hosting

Jak włączyć przewijanie strony dwoma palcami po panelu dotykowym w windows 10?

kosa.
utworzono
utworzono

Zainstalowałem sobie windows 10 i mam problem, w windows 8.1 miałem tak, że w przeglądarce przesuwałem suwak za pomocą dwóch palców przesuwając po panelu dotykowym a teraz tego nie mam, jak to włączyć? Nie wiem czy też było tak w folderach ale chyba była taka opcja wszędzie więc pewnie gdzieś to w systemie się ustawia.

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

Ustawienia (zębatka w menu start) > Urządzenia > Tochpad.

Jeśli nie masz tam ustawień dla gestów, to potrzebujesz dodatkowego oprogramowania. Znajdziesz je zapewne na stronie producenta laptopa. 

 

Edit, widzę masz też drugi temat z dźwiękiem. Prawdopodobnie nie zainstalowałeś więc kompletu oprogramowania ze strony producenta. Podaj model laptopa, poszukamy czego potrzebujesz :) 

Edytowane przez Raciawelli
kosa.
komentarz
komentarz

pisze mi coś takiego: "Prosta obsluga dotykowa, Różne funkcje systemu Windows są dostępne za pośrednictwem płytki dotykowej przy użyciu dwóch, trzech i czterech palców."

Czyli coś pisze ale musze jednak zainstalować dodatkowe oprogramowanie tak?

Raciawelli
komentarz
komentarz

Tak. 

kosa.
komentarz
komentarz

Lenovo G50

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/g50-30-notebook-lenovo/downloads

Proszę, tutaj znajdziesz pasujące oprogramowanie do tochpada (w sekcji mysz i klawiatura) i dźwięku. Przy czym wybrałem model G50-30. Są jeszcze inne z serii G50, więc jeśli nie trafiłem, to po prostu wyszukaj swój. Możesz to zrobić po numerze seryjnym dla pewności.

Edytowane przez Raciawelli
kosa.
komentarz
komentarz

Czy muszę zainstalować jakieś inne dodatkowe oprogramowanie do pozostałych komponentów komputera np. do wyświetlania grafiki?

Oprogramowanie touchpada działa ale dźwięk się nie poprawił.

Raciawelli
komentarz
komentarz

Zazwyczaj laptopy mają też dodatkowe oprogramowanie do obsługi dźwięku, jak AudioWizard czy SmartAudio II. 

Takie programy czasami instalują się razem ze sterownikiem. Kliknij menu start i wpisz "audio" by sprawdzić, czy jest już zainstalowany. 

Jeśli nie, to jest bardzo ważne pytanie: czy pamiętasz czy miałeś takie oprogramowanie preinstalowane przez producenta na wcześniejszej instalacji?

kosa.
komentarz
komentarz

Jak kupowałem komputer z systemem to chyba miałem bo wszystko było ok.

Raciawelli
komentarz
komentarz

zrobiłem małe rozeznanie i zdaje się, że instalowany był Dolby Advanced Audio v2, ale wersja na windows 10 chyba nie jest wspierana. Ale nie jestem pewien, więc najlepiej będzie jak zapytasz osobiście bo trzeba podać numer seryjny itp (tobie wystarczy opcja "wykryj automatycznie") https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/contactus Polecam chat online, to najszybsze rozwiązanie, tylko upoluj godziny pracy :)

kosa.
komentarz
komentarz (edytowane)

A jak wejść na chat bo w internecie jakoś nie moge znaleźć takiej opcji? Czy chat jest po polsku?

 

Podczas instalacji LenovoServiceBrige program wymusił instalacje NET Framework 3.5 ale nie moge go zainstalować pisze odmowa dostępu kod błędu: 0x80070005.

Edytowane przez kosa.
Raciawelli
komentarz
komentarz

Jak mówiłem, wejdź na stronę którą podałem wyżej ( https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/contactus )

Po wpisaniu numeru seryjnego lub wykryciu go automatycznie zostaną ci przedstawione opcje kontaktu. Kliknij "chat ze wsparciem agentów". Jest po polsku, 

kosa.
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam tylko takie opcje: Sprawdź status naprawy, Poszukaj porady na naszym forum, Nieprawidłowy stan gwarancji? i Find a service provider. Nie ma nic o chacie.

Edytowane przez kosa.
Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

... po prostu użyj formularza kontaktowego email w takim razie. https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/EmailWithService

Edytowane przez Raciawelli

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.