x-kom hosting

Problem z ustawieniami win 10

Banshee79
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. 

Posiadzam laptopa Msi GL72 7RD do którego postanowiłem dokupić dysk na M.2 Nvme a dokładnie 960 evo 256gb, po czym jak zainstalowałem system win 10 na nim ponad strzy razy mi sie trafił błąd z ustawieniami winowsa a dokładnie w menu start w miejscu ustawień mam napis:  ms-resource:DisplayName z czego jeszcze wszystkie aplikacje win  nie działały oraz ikony sieci, zegara czy powiadomień na pulpicie . Próbowałem różnych komend ale nic nie pomaga co najlepsze nie widząc nic. Po kilknięciu na ten przycisk wyskakuje błąd explorer.exe klasa niezajerestrowana i tyle :(   Bede wdzięczny za pomoc :) 

Menu start .jpg

Błąd.png

Kamilkadze
komentarz
komentarz

System oryginalny? Jeszcze raz porządnie sformatuj dysk i zainstaluj od nowa.

Banshee79
komentarz
komentarz (edytowane)

System jest oryginalny, co do formatowania i robienia wszystkiego na nowo robiłem to 3 razy .. za każdym razem nawet raz dosłownie nie zdążyłem nawet do końca wszystkiego zainstalować gdy robiłem system i nagle znowu to samo .. dosłownie odpalił sie system po świeżej instalacji i po czym instaluje stery do grafiki i całej reszty ze strony producenta wszystko juz prawie zrobione i dosłownie w między czasie zauważam znowu ten napis .. nie mam pojęcia od czego to jest próbowałem również instalować sterowniki programem dalej to samo.

Kamilkadze
komentarz
komentarz

A jak zainstalujesz świeży system, bez innych instalacji to jest wszystko ok? Być może to wina któregoś sterownika i trzeba wyczaić którego.

Raciawelli
komentarz
komentarz

Zacznijmy od tego, że to menu start nie jest oryginalne. Używasz oprogramowania zewnętrznego do jego zmiany? Czy przed instalacją tego programu możesz normalnie wejść w ustawienia systemu? 

Banshee79
komentarz
komentarz

Postanowiłem zrobić wszystko od nowa ale tym razem instalując każdy sterownik itp po kolei w tym sprawdzając czy błąd sie pojawi, aż w końcu doszedłem że wynowajcą był pakiet zmieniający ikony windowsa. Nie mam pojęcia dlaczego skoro używam tego samego pakietu na kilku innych komputerach i nie powoduje on żadnych błędów. :/ 

Raciawelli
komentarz
komentarz

Wejdź w start > ustawienia > system > informacje i sprawdź czy na komputerze z problemami i tym, na którym nie ma problemów jest zainstalowana ta sama kompilacja systemu operacyjnego. Upewnij się też, że instalujesz rozszerzenie zmieniające wygląd windows w takiej samej wersji jak na komputerze bez problemów. Tego typu rozszerzenia mają to do siebie, że starsze wersje mogą nie działać na nowych wersjach systemu, bo np. w nowej aktualizacji klucz rejestru definiujący wygląd jakiegoś elementu zmienił nazwę/lokalizację/dostępne wartości. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.