x-kom hosting

Jakiego typu instalacje wybrać podczas instalacji win 10?

kosa.
utworzono
utworzono

Podczas instalacji pisze mi pytanie "jakiego typu instalacje chcesz wykonać?"

 

"Uaktualnienie: zainstaluj system Windows i zachowaj ustawienia, pliki oraz aplikacje" lub

 

"Niestandardowa: tylko zainstaluj system Windows(zaawansowane)"

 

Co mam wybrać? Instaluje system na nowym dysku SSD, na którym nic nie ma.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy komputer ma też dysk HDD, na którym jest inny Windows?

kosa.
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, tylko nowy dysk SSD.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

W takim razie wybierz instalację niestandardową. Uaktualniać ani przenosić ustawień nie masz z czego. :)

kosa.
komentarz
komentarz

Ok. Rozumiem, że na razie nie muszę robić partycji podczas instalacji, będę mógł to zrobić z pozycji systemu tak? Pisze mi gdzie chce zainstalować system? Mam wyświetlony mój dysk SSD 240 gb więc klikam dalej tak?

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Co najmniej jedną partycję (systemową) będziesz musiał utworzyć podczas instalacji. Ponadto, instalator utworzy sobie jeszcze ukrytą niewielką partycję na pliki systemowe, tego nie unikniesz.

 

Pozostałe partycje możesz utworzyć od razu lub dopiero z poziomu zainstalowanego Windowsa, jak Ci wygodniej. Jeśli już teraz wiesz, ile i jak pojemnych chcesz mieć partycji, to utwórz je sobie od razu i będzie z głowy. :)

 

I tak, klikasz teraz dalej, żeby system zainstalowało na tym SSD.

kosa.
komentarz
komentarz

Mam jeszcze takie pytanie, jak mam na płycie komputer świata antywirusa Comodo ale nie jest on obsługiwany przez windowsa 10 to czy on będzie działał? Wiem, że można go zaktualizować i wtedy obsługuje go win 10 ale żeby zaktualizować to trzeba się połączyć z internetem a jak antywirus nie będzie działał to może być problem z wirusami...

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Windows już seryjnie ma "wbudowanego" antywirusa. Jeśli chcesz od tego osobny program, to oczywiście można taki zainstalować, ale musi być obsługiwany przez Windowsa 10. Ten Comodo może działać, ale nie musi - nikt Ci tego nie zagwarantuje, musiałbyś sprawdzić sam.

 

Swoją drogą, to chyba jakaś stara płytka z Komputer Świata, skoro dali tam antywirusa niedziałającego pod Windowsem 10? Może się okazać, że lepszą opcją będzie pobranie po prostu we własnym zakresie innego programu antywirusowego, zamiast użerać się z instalacją i aktualizowaniem starego. :)

kosa.
komentarz
komentarz

To płyta z 2015 roku. Ok kupię nową, a jaki darmowy antywirus najlepszy, czy Comodo jest ok?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Rankingów z testami jest w internecie sporo, poszukaj takiego któremu ufasz. Osobiście korzystam z AVG, wcześniej korzystałem z Aviry - oba programy są OK, ale z Aviry zrezygnowałem ze względu na dość uciążliwe reklamy. AVG jest lepszy pod tym względem, ale też zdarzają mu się "gorsze dni". ;)

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie musisz kupować nowej. Na stronie Comodo jest do pobrania nowa wersja programu. Klucz aktywacyjny z płyty powinien działać. 

PS darmowy antywirus to jakby go nie było :) 

kosa.
komentarz
komentarz

No tak ale żeby pobrać z internetu to trzeba się połączyć a jak połącze się z internetem bez włączonego antywirusa to mogę mieć dużo wirusów. Kiedyś jak miałem windowsa 8.1 i zainstalowałem sobie kiepskiego antywirusa MacAfee to tyle wirusów mi się pościągało z neta że szkoda gadać a przecież defender chyba też był w systemie.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ryzyko natychmiastowego zawirusowania komputera, jeśli nie będziesz wchodzić gdzie popadnie, jest BARDZO małe. Złożyłem już w życiu trochę komputerów, antywirusy często instalowane były dopiero po jakimś czasie - ani razu nie dostał się żaden wirus. Grunt, żeby nie wchodzić na podejrzane strony.

Raciawelli
komentarz
komentarz

Windows Defender jest razem z windowsem. Jest lepszy niż wszystkie darmowe antywirusy i nawet niektóre płatne. Możesz być spokojny.

kosa.
komentarz
komentarz

A czy on jest automatycznie włączony czy trzeba go włączyć, ma zaporę systemu?

Raciawelli
komentarz
komentarz

Jest włączony automatycznie. Posiada wszystko czego potrzeba do spokojnego przeglądania sieci. Przewagą antywirusów płatnych jest czasami odrobinę lepsza baza wirusów oraz dodatkowe funkcje jak zabezpieczenie antykradzieżowe czy ochrona bankowości internetowej. 

kosa.
komentarz
komentarz

Mam jeszcze pytanie, czy ten windows, który kupiłem na USB to można go instalować dowolną ilośc razy z tego USB czy można tylko raz i potem USB się blokuje? Nie wiem czy wykonywać kopię zapasową czy nie bo jak mam system na pendrive to po co mi kopia zapasowa czystego systemu?

Raciawelli
komentarz
komentarz

Można go instalować wiele razy. 

kosa.
komentarz
komentarz

Czyli co mogę bez problemu używać internetu z defenderem, nic mi się nie pościągać z wirusów? Słyszałem że defender jest kiepski...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.