x-kom hosting

Ping w grach Overwatch CsGo WOT

blachu30
utworzono
utworzono

Witam wszystkich obecnie borykam się z problemem z pingiem w tych  grach łącze internetowe działa w 100% nie ma żadnych pakiet losów . Dostawca też mówi że z łączem wszystko karta sieciowa też działa dobrze . Wchodzę do gry i ping jest na poziome 26 -60 standardowy  a po chwili mam 200 - 300 i nawet czasem więcej .

System Windows 10  x64 Home kompilacja 1709 procesor 2x 3,6 Intel R Pentium 4 wątkowy

Łącze  12 Downloadu 2 Up Radiówka . Czy ktoś miał taki problem proszę o pomoc !!!

Raciawelli
komentarz
komentarz

Miałeś takie problemy już wcześniej, czy nagle się pojawiły? jaka karta graficzna? Laptop czy PC? 

  • Super 1
blachu30
komentarz
komentarz

Pojawiały się nagle pod koniec kwietnia  PC i Radeon R7 370

Raciawelli
komentarz
komentarz

Możliwe, że aktualizacja systemu lub którejś z aplikacji działającej w tle powoduje problemy. 

By to sprawdzić wystarczy uruchomić msconfig, zaznaczyć uruchamianie selektywne i usunąć zaznaczenie opcji Załaduj elementy startowe.

W zakładce Usługi zaznacz opcję Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft i kliknij Wyłącz wszystkie. Zastosuj, ok, a potem uruchom ponownie. Następnie odpal jedną z gier w których występował problem i sprawdź czy nadal występuje. 

Po testowaniu wejdź w msconfig, cofnij zmiany i uruchom ponownie komputer.

blachu30
komentarz
komentarz

Zrobiłem tak jak napisałeś i  było czuć różnice od razu  ale po wróceniu do poprzednich ustawień  jest lepiej ale i tak występują takie akcje . Czy coś innego może to powodować ?

 

Raciawelli
komentarz
komentarz

Oczywiście, że wróciło, to był tylko test. Teraz już wiemy, że właśnie w jednej z usług lub aplikacji uruchamianych przy starcie jest problem. Teraz należy zidentyfikować konkretną. Krótki poradnik:

 

Identyfikowanie usług systemowych powodujących problemy

Naciśnij klawisz Windows + R.

Wpisz msconfig i wciśnij Enter.

Wybierz zakładkę Usługi.

Zaznacz opcję Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft.
Uwaga: Pominięcie tego kroku może uniemożliwić poprawny restart komputera.

Kliknij przycisk Wyłącz wszystkie.

Zaznacz pole przy pierwszej usłudze systemowej, a następnie uruchom ponownie komputer.

Jeśli problem nie będzie się powtarzać, zaznacz pole przy drugiej usłudze systemowej na liście, a następnie uruchom ponownie komputer. Powtarzaj ten proces do chwili wykrycia usługi, która powoduje problemy.

Jeśli problem się nie powtórzył, możesz wykluczyć usługi systemowe jako jego przyczynę.

 

Identyfikowanie elementów startowych powodujących problemy

Naciśnij Ctrl+Shift+Esc, aby otworzyć menedżera zadań.

Kliknij Więcej szczegółów.

Wybierz zakładkę Uruchamianie.

Kliknij prawym guzikiem na każdym elemencie i wybierz Wyłącz.

Uruchom ponownie komputer.

Jeśli to rozwiąże problem, to aktywuj pojedynczo kolejne elementy startowe, aby ustalić źródło problemu. Komputer musi zostać zrestartowany po włączeniu każdego z elementów.

Uwaga: Jeśli chcesz reaktywować elementy startowe, to wykonaj kroki 1-4 i wybierz Włącz.

blachu30
komentarz
komentarz

Właśnie testuję i wygląda na to że znalazłem źródło problemu i zainstalowałem najnowsze sterowniki karty graficznej i jak na razie ping ok w grach w tygodniu jeszcze po testuje dam znać jak by się pogorszyło :) Dzięki za pomoc :)

blachu30
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziś już testowałem i teraz ping jest taki grywalny .

Link do filmiku jak to wygląda w grze tylko trzeba pobrać

https://megawrzuta.pl/download/3b6d1d65d97c5e8db2c68d9fd6a31224.html

Nawet na po wyłączeniu w zakładce Uruchamianie dalej są skoki ale to mi się wydaję że to łącze było

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Odpal linię poleceń, wpisz komendę: ping onet.pl  -t

Niech działa sobie a ty odpal grę. Gdy pojawią się lagi, to szybko zminimalizuj grę i zobacz czy na pingu widać także opóźnienia.

 

PS

Mówisz, że dajesz grać w WoT'a na Pentium 4, podziwiam.

  • Co? 1
blachu30
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz mi dać lepszy sprzęt to daj mi do wota dużo nie trzeba było a na dodatek  tylko pogrywam w ta grę i mam stabilne 90 fps tak że teksty typu takiego jak napisałeś w cale nie są miłe . Po drugie robiłem tak z operatorem że on pingował antenę a ja grałem w grę i było ok

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)
35 minut temu, blachu30 napisał:

Jeżeli chcesz mi dać lepszy sprzęt to daj mi do wota dużo nie trzeba było a na dodatek  tylko pogrywam w ta grę i mam stabilne 90 fps tak że teksty typu takiego jak napisałeś w cale nie są miłe . Po drugie robiłem tak z operatorem że on pingował antenę a ja grałem w grę i było ok

Mogę ci dać kompa na dwurdzeniowym procku E7200, ATI HD5670, 2GB RAM DDR2, ze świetną płytą Asus P5K, zasilacz, obudowa, napęd, jakiś dysk. Pamięci mało, więc musiałbyś dorzucić ze 1-2GB by starczyło na WoT'a. Wyżej niż Windows 7 nawet nie instaluj, by oszczędzić pamięć. Sprzęt słaby ale może na minimum coś tam będzie chodzić w Wocie.

 

Ciężko mi uwierzyć w 90fps, w Wocie na Pentium 4 z HT. Widzisz, ja kiedyś odpalałem na takim sprzęcie WoT'a i nawet stworzyłem poradnik optymalizacji tej gry.

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/416272-optymalizacja-gry-kompedium/

Obecnie WoT chodzi na nowym silniku graficznym, dobrze zoptymalizowanym ale i tak osiągnięcie choćby stabilnych 30fps na Pentium 4 wydaje mi się magią.
 

Cytuj

Po drugie robiłem tak z operatorem że on pingował antenę a ja grałem w grę i było ok

 

Czyli, masz radiówkę rozumiem ? Pingowanie swojej anteny czy dostawcy nic nie gwarantuje, bo zator może następować bramkę wyżej w infrastrukturze sieci twojego dostawcy. Dlatego powiedziałem byś pingował onet.pl, który jest poza siecią twojego operatora.

 

Swoją drogą, czasem z tych dostawców takie cfaniaczki, że mała bania. Potrafią stworzyć swój własny przekłamany speedtest Internetu, by robić z ludzi idiotów. Albo potrafią dać wysoki priorytet na pakiety żądania echa, by testy pinga wychodziły świetnie, gdy wszystko inne w tym czasie leży i kwiczy.

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

Kolega pisał, że ma 4 wątkowy procesor Pentium, a nie Pentium 4 :) sądząc po taktowaniu i karcie graficznej, to raczej seria G4600 lub coś podobnego. A windows 10 i 7 mają identyczne zalecane wymagania sprzętowe. 

 

Po filmiku

1. Smacznych schabowych życzę ;) 

2. Wygląda jakby jakiś program działający w tle się co jakiś czas synchronizował. Możesz wejść w ustawienia > Prywatność > Aplikacje w tle  i wyłączyć opcję "zezwalaj aplikacjom na działanie w tle" 

Jeśli to nie pomoże oprócz sugerowanego przez kolegę wyżej pingu dowolnej strony, możesz też uruchomić grę w oknie, a w oknie obok uruchomić Menadżer zadań na zakładce procesy, posegregowanej według zużycia sieci - może uda się dostrzec skok użycia sieci przez jakiś proces akurat w momencie wzrostu pingu - mielibyśmy winowajcę. 

 

Czy w czasie testów używałeś jakiejś innej aplikacji do komunikacji głosowej? Discord, teamspeak czy coś? 

blachu30
komentarz
komentarz

Tak do komunikacji używam teamspeak pod czas rozgrywki

1. Tak dobre były XD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.