x-kom hosting

Jak pozbyć się loga biosa przed ładowaniem systemu i jak zmienić ikonę systemu?

XpoRd
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Wie może ktoś jak ukryć/pozbyć się tego : hqdefault-151.jpg  , i jak zmienić te logo windows'a : sketch-1528621215196.png   na logo Lenovo ? Szukałem już tego na internecie, ale nic co znalazłem u mnie nie działało.

Raciawelli
komentarz
komentarz

Nawet nie pytam po co.

Jeśli chodzi o pierwszą część: logo producenta jest zapisane bezpośrednio w spakowanych plikach BIOSu. Możesz je usunąć modyfikując pliki biosu. Wgrywanie zmodyfikowanego BIOSu wiąże się z możliwością uwaleniem płyty głównej na amen - wtedy przywrócenie jej do sprawności będzie BAAAARDZO trudne. Nie będę tutaj pisać instrukcji, bo jak nie jesteś w stanie tego zrobić bez pomocy, to lepiej nie ryzykuj wcale. 

Jeśli chodzi o drugą część, wystarczy podmienienie grafik. Znajdują się one w pliku C:\Windows\Boot\Resources\bootres.dll

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nie podales modelu plyty glownej. W wiekszosci plyt takie logo mozna zmienic bez zadnego ryzyka. Producent daje do plyty programy. Nie wiem jak to wyglada u Lenovo.

XpoRd
komentarz
komentarz

Ok, a jak by wyglądała sprawa z biosem z płytą Gigabyte, a dokładnie modelem ga-G41M-ES2L ? Wgrany mam bios American Megatrends i tam opcji schowania loga też nie znalazłem.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Co do tej płyty Gigabyte'a, poszukaj w BIOSie opcji Quiet Boot - jeśli taka będzie, ustaw na Disabled.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.