x-kom hosting

Windows 10 Ciągłe naprawianie

kwlp
utworzono
utworzono

Witam, Wszystkich

 

Mam taki problem, komputer z windows 10 ( komputer dziecka ) nie wiem co się stało ale, ale jest ciągle naprawianie systemu. I niestety nie może tego ukończyć.

Mało tego, nie zrobiłem dysku ratunkowego. Oraz nie mam nośnika oraz licencji. Tzn Windows jest oryginalny, kiedyś zakupiłem klucz. ale minęło tyle czasu że gdzieś go podziałem. Można go jakoś wyciągnąć ? albo naprawić system. Z tego co widzę to system windows 10 nie ma już trybu uruchamiania pod F5. Jak to ugryść. Nie powiem że się nie znam, ale ostatnio mało mam do czynienia więc jakieś sugestie mile widziane :)

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Może to być związane z ostatnią aktualizacją. Wywołała ona mnóstwo błędów na komputerach na całym świecie. Trudo coś doradzić jak to naprawić, bo Windows 10 żyje swoim życiem.

Ostatnia aktualizacja to w zasadzie prawie nowy system i nie jest to taka aktualizacja jak w np. wtorkowa co tydzień w Windows 7 a raczej można ją przyrównać do zainstalowania Service Pack 1 w Win 7 albo Service Pack 3 we Win XP. Jeżeli Windows na tym komputerze był wcześniej normalnie aktywowany to powinien dać się zainstalować bez klucza. Ale instalację należy uruchomić w UEFI.

Plik iso można pobrać albo ze strony Microsoft za pomocą tego narzędzia (programu)

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

i za pomocą tego narzędzia zrobić instalatora np. na pendrajwie należy tam wybrać odpowiednia opcję, żeby zapisał iso na pendrajwie.

albo z za pomocą tego programu

https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-and-office-iso-download-tool

Ale wtedy zdaje się sami musimy robić pendrajwa. W pierwszym linku Microsoft robi to za nas.

W obu przypadkach należy wybrać taka wersję jaka była wcześniej.

Na podstawie swojego doświadczenia wiem, że jak ponownie instalowałem Win 10 na komputerze na którym był on wcześniej to podczas instalacji w UEFI nie pytał mnie wcale o klucz.

Został już zapamiętany, że był na tym komputerze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.