x-kom hosting

Ważne pytanie.

Trampek96
utworzono
utworzono

Witam. 

Od razu mówię że szukałem odpowiedzi u wujka Google ale konkretnie dla mnie nie znalazłem odpowiedzi. 

Ponieważ chcę zainstalować nowy system na dysku SSD.

I teraz moje pytanie brzmi. Jeżeli zainstaluje system na nowym dysku, będę miał 2 systemy wtedy jednocześnie, jeżeli uruchomie Windowsa na dysku SSD (ten nowy) to pliki i programy ze starego systemu będą działać na tym nowym systemie? 

I czy będę mógł sformatować cała partycje że starym Windowsem bez obaw o to że coś się posypie? Nie wiem jak wygląda posiadanie dwóch systemów na jednym komputerze. 

Youki
komentarz
komentarz

Ale ten stary Windows to na jakimś osobnym HDD jak rozumiem, tak?

 

Raciawelli
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Trampek96 napisał:

Jeżeli zainstaluje system na nowym dysku, będę miał 2 systemy wtedy jednocześnie, jeżeli uruchomie Windowsa na dysku SSD (ten nowy) to pliki i programy ze starego systemu będą działać na tym nowym systemie? 

I czy będę mógł sformatować cała partycje że starym Windowsem bez obaw o to że coś się posypie?

Uruchamiając system z dysku SSD, pliki z dysku HDD będą działać, ale nie uruchomisz żadnego programu. Nie będziesz mógł też edytować i zapisywać nowych plików na HDD, chyba, że uruchomisz system z HDD. Powinna się automatycznie dodać opcja wyboru systemu w menu bootowania, jednak mogą z tym być problemy, skoro to dwa takie same systemy. 

 

Dysk HDD będziesz mógł sformatować normalnie, bez problemów. 

Trampek96
komentarz
komentarz (edytowane)
6 godzin temu, Youki napisał:

Ale ten stary Windows to na jakimś osobnym HDD jak rozumiem, tak?

 

Tak. Stary dysk HDD mam podzielony na dwie partycje, z czego jedna na pliki, a druga systemowa na programy i gry. 

Chciałbym sformatować właśnie ta partycje systemowa i wgrać nowy system na nowy dysk ssd. 

6 godzin temu, Raciawelli napisał:

Uruchamiając system z dysku SSD, pliki z dysku HDD będą działać, ale nie uruchomisz żadnego programu. Nie będziesz mógł też edytować i zapisywać nowych plików na HDD, chyba, że uruchomisz system z HDD. Powinna się automatycznie dodać opcja wyboru systemu w menu bootowania, jednak mogą z tym być problemy, skoro to dwa takie same systemy. 

 

Dysk HDD będziesz mógł sformatować normalnie, bez problemów. 

A jeżeli odepne dysk HDD na czas instalacji Windowsa na ssd, to po uruchomieniu nowego systemu i podpięciu podczas pracy komputera starego dysku HDD to mogę bez obaw wtedy go formatowac? 

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Trampek96 napisał:

HDD to mogę bez obaw wtedy go formatowac? 

Tak.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.