x-kom hosting

Problem z Xbox DVR

kokus98
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie, nie mogę wyłączyć tej opcji w Windows 10 przez co mam stałe 60fps'ów w grach. Próbowałem sposobem w Edytorze rejestru oraz ręcznie w Granie>Pasek gry>DVR z gry. Z tym ostatnim jest problem otóż nie mam opcji "Rejestruj w tle podczas grania" w "DVR z gry",żeby to wyłączyć jak to jest wymagane w poradniku znalezionym na internecie.

Pozdrawiam 

Raciawelli
komentarz
komentarz

Daj screena tego, co masz w ustawieniach DVR z gry. 

 

Swoją drogą, z opisu wynika, że masz stałe 60 fps'ów. Być może masz ustawiony w grze limit klatek na 60 / taki jak odświeżanie monitora. 

upewnij się też, że w ustawieniach trybu zarządzania energią masz ustawioną maksymalną wydajność. 

kokus98
komentarz
komentarz

Mam energię ustawioną na najwyższa wydajność, w grach mam odblokowany limit. 

ss.png

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

Te ustawienia wyglądają jakbyś miał zainstalowaną dystrybucję Windows 10 N. 

Jakie uprawnienia ma twój użytkownik i jaką wersję i kompilację systemu Windows 10 masz zainstalowaną? (te dane znajdziesz w Ustawienia > System > Informacje > Specyfikacja systemu Windows

 

PS. Synchronizację pionową oczywiście też masz powyłączaną wszędzie? :D

kokus98
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak mam wyłączoną synchronizację pionową :V co do systemu do tak : Windows 10 Home, wersja: 1803, Kompilacja systemu operacyjnego: 17134.81, zainstalowano dnia: 05.06.2018 (z 2lata już mam na hdd). Sam problem pojawił się po pewnej aktualizacja, laptopa nie korzystałem 2 miesiące, gdyż z innego korzystałem. Mam uprawnienia administratora.

Kertukos
komentarz
komentarz

Można to też wyłączyć w aplikacji Xbox. Tutaj masz:JzMufuI.png.

kokus98
komentarz
komentarz

ss.png

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

cóż. wejdź w menu start, wpisz regedit, uruchom jako administrator. Odnajdź ścieżkę rejestru:

Komputer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR

Wykonaj kopię rejestru za pomocą Plik > Eksportuj, następnie ustaw wszystkie parametry jak na screenie:

 

http://prntscr.com/jrrdn2

 

PS: Zasadniczo opcja HstoricalCaptureEnabled powinna wystarczyć, ale skoro masz problemy, to lepiej ustawić wszystko. Jeśli nie widzisz tych opcji, to znaczy, ze usługa DVR jest niezainstalowana i problem spadku klatek leży gdzie indziej.

kokus98
komentarz
komentarz (edytowane)

Podany sposób wyżej przez Ciebie nie działa. W ustawieniach, gdzie nie miałem suwaka do wyłączenia DVR z gry nagle się pojawił, może jakiś bug. Ale to też nie pomogło. Sprawdziłem czy mam wyłączoną synchronizację pionową w panelu NVIDIA. Wyłączoną miałem. Sprawdziłem w LoLu i CS'ie wykluczając, czy poprostu gra się buguje. W obydwu było stałe 60kl.

 

PS. Mam najnowszego Windowsa (1803) wersja z aktualizacji, nie dopisałem w poprzednich postach. 

Tense
komentarz
komentarz

U mnie wygląda to nieco inaczej.

Zobacz czy nie masz po prostu włączonego limitu klatek.

pokaz.jpg

kokus98
komentarz
komentarz

Mam takie samo jak Ty teraz. 

ss.png

Raciawelli
komentarz
komentarz

Równe 60 klatek w każdej grze wyraźnie wskazuje na to, że gdzieś jest ustawiony limit na klatki. Jeśli tak nie jest, to idąc tropem "coś się popsuło po pewnej aktualizacji" można podejrzewać, że masz na myśli kwietniową aktualizację Windowsa, która powodowała tak wiele błędów, że nie wiem jakim cudem przeszła beta testy. Na dobry początek możesz spróbować zainstalować sterownik graficzny ponownie. Masz laptopa, więc prawdopodobnie również kartę zintegrowaną. Upewnij się, ze uruchamiasz gry za pomocą tej lepszej karty.

kokus98
komentarz
komentarz (edytowane)

Ściągnąłem najnowsze sterowniki z strony NVIDIA - to samo, stałe 60kl. Wszystkie gry są uruchamiane przez kartę NVIDIA.

Raciawelli
komentarz
komentarz

Prawdę mówiąc kończą mi się pomysły. 

Mówisz Nvidia... Masz zainstalowane Geforce Experience? O ile pamiętam tam w ustawieniach też był jakiś ogranicznik klatek. 

  • 2 miesiące później...
kokus98
komentarz
komentarz

Po dłuższym szukaniu znalazłem sposób na mój problem. Zaznaczenie w właściwościach skrótu danego tytułu - "Wyłącz optymalizacje pełnoekranowe". Wyczytałem to na reddicie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.