x-kom hosting

MSI KT4V VIA KT400 Problem z procesorem (zaniza)

JDM
utworzono
utworzono

Witam, mam nastepujacy problem wczoraj zmienilem sobie plyte glowna na model MSI KT4V VIA KT400 i mam nastepujacy problem z pricesorem bo plyta zanizyla jego wartosci i z 2200+ Athlona ( na poprzedniej plycie glownej) zrobil sie 1500:/ Nie wiem co mam robic od czego tak sie stalo? prosze o pomoc!!!

dudeck
komentarz
komentarz

Musisz wejść do biosu (podczas włączania komputera naciskasz kilka razy delete) i znaleźć opcję cpu frequency i nastawić FSB na 133 MHz. Na pudełku od proca powinno być napisane jaką częstotliwość ma Twój procesor. Prawdopodobnie jest to 133 MHz. Potem wychodzisz i zapisujesz opcje. Jeśli jesteś mniej doświadczonym użytkownikiem poproś kogoś o pomoc przy tym.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Najpierw sprawdź, jakie jest FSB. Napisz też, jaką masz płytę główną.

tazman
komentarz
komentarz
FrogsterPL Najpierw sprawdź, jakie jest FSB. Napisz też, jaką masz płytę główną.
przecież podał .

Athlon XP 2000+ 1667 MHz 256 KB FSB 133 MHz mnożnik 12.5x

ta płyta którą podałeś obsługuje

100/133/166(200/266/333)MHz clocks are supported.

musisz wejść w bios iw zakładke Core Frequency ( albo CPU frequency )

i dodajesz wartość FSB 133 MHZ

dudeck
komentarz
komentarz

No to właśnie tak napisałem :P

Sprostowanie- JDM ma athlona 2200+, a nie 2000+ :)

Pzdr 4all

tazman
komentarz
komentarz

To nie zmienia różnicy ta sama szyna FSb 133

FrogsterPL
komentarz
komentarz

tazman - nie, nie podał... Napisał, że z 2200+ zrobił się 1500 i nie wiedziałem, czy chodzi o 1,5 GHz czy o model 1500+. Ale dobra, nevermind...

EDIT:

Aaa, chodzi o płytę... Ano, rzeczywiście podał... Sorki, nie kontaktuję trochę dziś...

tazman
komentarz
komentarz

No to za dobrego nie ma proca albo rdzeń Palomino,XP-M Models,XP-M Models (Mainstream), "Palomino"

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.