x-kom hosting

Upgrade komputera

Fragmin4
utworzono
utworzono

Witam!

 

Piszę z prośbą o pomoc w upgradzie komputera. Aktualnie wszystkie nowe gry chodzą mi w okolicach 30fps. Zależy mi na tym aby gry działały w 60. Pożyczyłem od kumpla Geforce GTX 1060 i dalej średnio to wszystko wygląda. AC Origins nie działa na płynnych 60fps. Wydaje mi się, że główną przyczyną tak słabych wyników jest mój procesor. Moglibyście mi coś doradzić? Zależy mi także na tym, by nie wydać dużo pieniędzy. Moje specyfikacje:

Płyta główna - MSI MSI B75A-G43 -> tuttaj socket 1155, więc wybór procesora jest naprawdę ograniczony

Procesor - I5 - 2320 CPU 3.00 GHz

Karta graficzna - Geforce GTX 760 4gb ram

Ram - 8GB

Zasilacz - 500W

Mogeto
komentarz
komentarz

bo i5 Sandy 3,3Ghz w turbo to za mało dla GTX'a 1060, gdybyś miał 4,5Ghz to spoko, ale niestety nie jest to procesor do podkręcania

 

zasilacz jaki konkretnie model ?

 

to w końcu wybieramy procesor pod GTX 1060 czy 760 ? bo obecny procesor nie jest ograniczeniem dla 760tki

Fragmin4
komentarz
komentarz

Nie wiem szczerze co będzie lepsze. Zależy mi na tym aby nie wyszła to jakaś mega duża kwota. Myślę że upgrade procesora byłby jednak lepszy, a ewentualnie później dokupienie lepszej karty graficznej.

Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

obecny procesor jest warty jakieś 130zł

wymiana procka na i7 2600 ( max 340zł ) lub i7 3770 do 380zł da widoczny efekt, bo tam masz więcej wątków które zwiększą stabilność w nowszych grach

 

i w przyszłości wymiana grafiki na lepszą, tyle że 760 nie ma sensu zmieniać na coś pokroju 1050Ti, żeby był sensowny przyrost, trzeba coś pokroju 970 czy właśnie 1060

Edytowane przez Mogeto
neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja bym zaczął od kupna 1060 6gb odrazu będzie wyrażnie lepiej w każdej grze

 

przy wymianie procesora na lepszy a co się z tym wiąże też płyty i pamięci w zasadzie różnicy na tej 760 raczej nie odczujesz niestety.   

chyba że zostaje ta podstawka jak kolega wyżej zaproponował tylko że i7 czy to 2600 czy 3770 to też trochę nadal mało do 1060 6gb choć w większości gier wystarcza

 

 

A apropo AC Origins to nawet z nowszym procesorem i7 i 1060 6g nie osiągnie się na stałe powyżej 60fps na najwyższych ustawieniach w fullhd niestety

Edytowane przez neo10
Fragmin4
komentarz
komentarz

Problem w tym że nawet w grze typu fortnite, czy nawet Wiedźmin 3, nie miałem niestety tych stałych 60 :/. 

 

Co do tych procesorów, to w tej cenie są o wiele bardziej wydajniejsze są i5, jednakże nie potrafie znaleźć żadnej sensownej, pod mój socket (1155) :/. Przy wynianie procesora zależy mi też na tym, by nie "gryzł" się z 1060 6gb, którą mam w planach w przyszłości kupić. Wynik benchamrku mojego CPU to 389, więc totalna słabizna...

Mogeto
komentarz
komentarz
54 minuty temu, Fragmin4 napisał:

Co do tych procesorów, to w tej cenie są o wiele bardziej wydajniejsze są i5

jeśli pominąć LGA 1155 i brać pod uwagę wszystkie platformy, to które i5 miałeś konkretnie na myśli ?

Fragmin4
komentarz
komentarz

Np. coś takiego, i5-8400 ; I5-7600, coś w tym stylu

Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

no spoko, to jak dostaniesz i5 8400 za 380zł to można śmiało robić na nim platformę :)

i5 7600 jest droższy, niewiele ale jednak, poza tym nie nazwałbym go jednoznacznie lepszym procesorem niż i7 3770

 

i7 2600 / 3770 to wystarczające procki dla GTX 1060 szczególnie, że teraz gry lubią korzystać z 8 wątków

Edytowane przez Mogeto
Fragmin4
komentarz
komentarz

I7 2600 - widzę że najtaniej można ją kupić za 700zł

I7 3770 - 800zł

 

Zresztą nigdzie nie pisałem że chce jakikolwiek procesor za 380zł, więc nie rozumiem o co Ci chodzi z tą ceną? :p

Mogeto
komentarz
komentarz

pokażesz link gdzie zobaczyłeś cenę 700/800zł?

a z 380zł chodzi mi o to, że podałem Ci widełki cenowe w którym te procesory są opłacalne

może najprościej będzie jak podasz ogólny budżet na modernizacje i czy bierzesz w ogóle podzespoły używane pod uwagę

Fragmin4
komentarz
Mogeto
komentarz
komentarz

czyli rozumiem, że nie interesują Cie używane podzespoły i wolisz nówki ?

Fragmin4
komentarz
komentarz

Boje się trochę tych używanych :/

Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

te dwa linki co podałeś do i7 2600 i 3770 to stare ceny sprzed kilku lat, nie dostaniesz nowych procesorów pod LGA 1155 bo ta platforma miała premierę parę dobrych lat temu,

ceny podane przeze mnie dotyczyły podzespołów używanych

 

procesory psują się bardzo rzadko więc kupowanie używek jest stosunkowo bezpieczne, podejmij decyzje czy chcesz kupić używane części czy nowe - bo to klucz do zaplanowania modernizacji

Edytowane przez Mogeto
pavulon
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak chcesz coś kupować nowego to trzeba iść w stronę 6-rdzeni..

co do używek ja mam i5-4460 drugi raz, co prawda używane i nic mi się nie dzieje, teraz planuję to wymienić właśnie w stronę i5-8400

Edytowane przez pavulon
Fragmin4
komentarz
komentarz

Preferuje nowe, lecz jeśli cena i jakość produktu będzie satysfakcjonująca, jestem w stanie podjąć ryzyko i kupić używane. Mógłbyś podlinkować jakieś oferty?

Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

jeśli używane, to wymieniasz tylko procesor i tyle

http://allegro.pl/core-i7-2600-i7374450278.html

 

jak nowe, to https://www.komputronik.pl/product/472323/gigabyte-b360m-ds3h.html

oraz nowy i3 8100 (450zł) lub i5 8400 (750zł)

dla i3 bierzesz RAM 8GB 2400Mhz ( bo więcej nie wykorzysta ), a dla i5 2666 lub 3000 (jeśli będzie w podobnej cenie ) CL15 / 16

 

jeśli chodzi o wydajność, to i7 2600 będzie trochę słabszy od i3 8100, chociaż i7 2600 potrafi pokazać pazur np w BF1 na multi, generalnie wszędzie tam gdzie jest używane 8 wątków i7 2600 może powalczyć z 8100

 

i5 8400 ma wydajność podkręconego i7 6700k / 7700k do +/- 4,5Ghz

 

wydajność w AC Origins jest taka

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_assassin_s_creed_origins_problemy_w_egipcie?page=0,12

weź pod uwagę, że test jest robiony w Ultra detalach

i7 2600 byłby gdzieś w okolicach i3 8100 tak jak wspominałem

Edytowane przez Mogeto

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.