x-kom hosting

CPU NOS

jason182
utworzono
utworzono

Jak w temacie: czy takie skoki OC podczas np grania beda niebezpieczne dla kompa lub dla stabilnosci kompa

MB: ASUS P5N32-E SLI Plus

CPU: C2D E6750

RAM: GoodRam 800Mhz

zasilacza: DEER 400W :/

snip91
komentarz
komentarz

Ten zasilacz sam w sobie jest niebezpieczny, co dopiero po OC...

Dziwię się jak on tego kompa w ogóle trzyma.

Zmień go.

jason182
komentarz
komentarz

Niestety narazie brak funduszy... :(

A gdybym kupil lepszego ? To takie skoki nie beda niebezpieczne?

Lewy12
komentarz
komentarz

Sam miałem ten zasilacz ponad rok ale niestety gdy zaczeły się resety kompa i dvd przestało poprawnie działać wymieniłem zasilacz po otwarciu deera wszystkie kable które wychodzą z zasilacza byly potopione i większość kondensatorów nadawala się do wymiany.Teraz używam go do eksperymentów związanych z elektroniką.

Sonido
komentarz
komentarz

NOS na ASUSie nie jest dobry, więcej podkręcisz w BIOSie. U mnie OC procka zatrzymało się na NOSie na 3.33GHz.

jason182
komentarz
komentarz

Opcja NOS jest w BIOSie...

Sonido
komentarz
komentarz

...ale jest tez w AI Booster'ze z poziomu Windy ;) i to to mi chodziło.

jascha_violin
komentarz
komentarz

Tak jak napisał SebaSonido - ten Asusowski NOS jest do bani i nawet nie zawracaj sobie nim głowy. Mi jako tako chodził raptem na 5% czasem na 10% ale już tu potrafił wywalić system. Podkręć "po Bożemu" z BIOSu i tyle.

Co do zasilacza to również radzę gdy tylko kasa wpadnie kupić jakiś porządny, bo szkoda Twojego fajnego kompa narażać.

Pozdrawiam!

Sonido
komentarz
komentarz

Chociaż wczoraj z AIBooster'a udało mi się kompa do 3450 podkręcić, ale tylko na chwilę, po paru sekundach bluescreen i wywaliło, ale na 3390MHz stabilnie chodził (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo udało mi się zapisać wynik w CPU-Z), następne OC to już wywalenie z Windy. Także jeżeli już z AiBooster'a ktoś kręci to dawać FSB co 5 w górę maksymalnie i tak co 2 kroki zwiększać stopniowo napięcie. Zauważyłem, że tak wyżej da się go wykręcić tym programem niż rzucić się od razu na hura (np. w przypadku AMD) na OC na poziomie 5% czy 10%. Krok po kroku, spokojnie i będzie dobrze ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.