x-kom hosting

XP + Drukarka HP

Stanislaw Remuszko
utworzono
utworzono

Oto mój problem.
.
Miesiąc temu wyrzuciłem na śmietnik starą drukarkę HP Deskjet bodaj 5610 (bo już bardzo odmawiała współpracy), a dwa tygodnie temu za namową sąsiadki kupiłem (na kredyt) nową drukarkę HP 3630 (patrz załącznik). Ona jednak nie dawała się uruchomić i - koniec końców - wczoraj przyszedł za pieniądze pan technik, siedział bitą godzinę, ale mu się nie udało, bo - tak mówi - w tej nowej drukarce nie ma sterowników do moich Windows XP, a ściągane stare nawet się instalują, ale nie działają. Ten młody człowiek, miły skądinąd, twierdzi, że jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji będzie przesięście się z Windows XP na W-7, który kilka lat temu został kupiony wraz z obecnym moim laptopem, i gdzieś tam w jego środku pewnie jest.

Ale bardzo wolałbym się nie przesiadać, bo mam 70 lat i do XP się bardzo przyzwyczaiłem. Starzy ludzie tak mają.
Słyszałem coś o jakiejś możliwości "WI-FI Direct", czyli chyba bez połączenia z istniejącą siecią . Ja jestem w UPC ("UPC0039004").

 

Czy da się coś zrobić? Stawiam wielką wedlowską (220 g) z całymi orzechami :-) 

Przepraszam i dziękuję.
Stanisław Remuszko

 

DSCN5035.JPG

  • 2 miesiące później...

Gość
komentarz
komentarz

Słuchaj do każdej drukarki dołączona jest płyta ze sterownikami. Ja także mam XP i drukarkę wielofunkcyjną HP 2050 A. I chodzi jak trzeba na zainstalowanych sterownikach z płyty dołączonej do drukarki. Co prawda jest jeden mankament, nie pokazuje ilości tuszu w programie kontrolnym gdzie ustawia się tusze, czyści drukarkę oraz pojemniki z tuszem, ale nie pokazuje napełnianych, bo odpowiedniki pokazuje, ale to myślę ma tak każda. Tak że bardzo jestem zdziwiony że z dołączonej płyty ze sterownikami nie chodzi na XP.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.