x-kom hosting

Standardowa temperatura na procesorze...

cinomatic
utworzono
utworzono

Jak w temacie ... Czy doradzilby mi ktos jaka powinna byc standardowa temperatura na procesprze... Powiedzmy ze na P4 3.0 GHz i na Box'owym chlodzeniu procka... :|

Czy znajdzie sie osoba ktora mi moze podac szacowana temperature gdy zamiast box'owego chlodzenia uzyje Freezera 7 Pro !

kapsel71
komentarz
komentarz

ja na p4 2.8 box mam srednio 45 w spoczynku a w stresie do 65.

cinomatic
komentarz
komentarz

No ja wlasnie mam tak jak na fotce... Mam Pentium4 3.0 i jestem ciekawy jak bardzo zmieni sie temperatura jak zamiast zwyklego boxowego uzyje freezera 7 pro

kapsel71
komentarz
komentarz

Tez bylem ciekawy ale nie uzyskalem odpowiedzi:P

A co do temperatury to kiedys mnie martwila, ale podobno p4 strasznie grzeje i to normalne wiec nie narzekam:P

tazman
komentarz
komentarz

Nominalne temperatury dla Pentium to 45-50 i max 90 - 95*C

. Z nowym chłodziwem i pasta powiedzmy Arctic silver 5 powinno sie obniżyc o jakieś 7-15*C

cinomatic
komentarz
komentarz

To powinno wystarczyc ale przyznam ze myslalem ze kurcze troszke wiecej ochlodzi to procka :(

tazman
komentarz
komentarz

Wątpliwie 20 *C to max i nie wiem czy tyle aż pociągnie, powątpiewam , 10-12*C

autococker
komentarz
komentarz

U mnie w spoczynku na podkreconym o 40 % AMD jest 31/35C a w czasie strestestu ok 62 .

testsp2004x228me3.th.jpg

spoko2
komentarz
komentarz

Mam P4 3,0 i na wentylatorze boksowym temperatura osiągała 45 -48 stopni. Zmieniłem na freezera 7 pro i spadła do 35-38 w stresie. Jak wyłącze monitor to nie wiem czy komputer jest włączony taka cisza. Polecam. :>

cinomatic
komentarz
komentarz

No podawalem wczesniej i pokazywalem fotke jaka jest temperatura na boxowym chlkodzeniu a dzis zalaczam tak jak obiecalem chlodzenie na freezerze 7 pro.. I przyznam ze nie jest zle bo mam 38*C i tylko kolo 800 obrotów wiec jak podkręce obroty to pewnie temeperatura procka spadnie ale narazie tego nie robie ... (czekam az przyjdzie mi zamówiony regulator obrotów)

nazir
komentarz
komentarz

Te 800 obrotów to standard, czy sam zmniejszałeś ?

cinomatic
komentarz
komentarz

Wlasnie teraz mamm taki standard wiec to sie chyba samo tak ustawia bo jeszcze nie przyszedl do mnie zakupiony regulator obrotów.. Pozniej zobacze co sie bedzie dzialo jak podkrece obroty to o ile spadnie temperaturka prockka... W sumie to strasznie jestem ciekawy bo freezer moze wycisnac nawet 2500 obrotów :evil: (( tylko ze wtedy pewnie strasznie buczy ))

spoko2
komentarz
komentarz

Przy 2500 trochę szumi. Po co ci regulator obrotów skoro freezer ma 4 piny i reguluje obroty automatycznie. Nie podkręcam procka więc nie powiem ci jak to jest z tym wentylatorem jednak gdy dodam obroty programowo to jest o wiele ciszej niż na boxie. Regulatora też nie używam(w biosie ustawam obroty w zależności od temperatury).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.