x-kom hosting

Karta nie reaguje

pacjent1972
utworzono
utworzono

Moja karta to Radeon Shappire R9 280 3GB.

Witam. Problem powstał jakiś czas temu, zaczęło się od czerwonego monitora w czasie gry. Przeinstalowałem system, stery i karta ruszyła. Dzisiaj rano zagrałem jeszcze z godzinę, zrobiłem sobie przerwę, gdy wróciłem karta nie reaguje na start gry.
Obraz z karty na monitor jest przesyłany prawidłowo, pamięć VRAM karty reaguje wzrastając, ale zegary stoją jak zamrożone, efekt to kilkanaście FPS. Resetowałem kartę, przeinstalowałem stery, nadal nic.
Proszę o pomoc, czy to koniec tego złomu?

anioł2009
komentarz
komentarz

A jak karta zachowuje się jak zapodasz jej test np 3d marka ?? Są jakieś przekłamania obrazu ?? Jaką masz specyfikację kompa ( podaj też markę i  moc zasilacza)Możliwe że karta kończy żywot ale sypała by wtedy artefaktami, błędami, bluescreenami etc.

pacjent1972
komentarz
komentarz (edytowane)

Odpalałem FurMarka, efekt to też kilkanaście FPS i brak reakcji zegarów. Z obrazem wszystko ok.

Komp to i5 4690, 12GB RAM 1600MHz, zasilacz to Thermaltake Smart SE 530W, karta jak wyżej. Komp ma 3 lata, do tej pory wszystko hulało jak trzeba.

System na SSD reszta śmieci na HDD.

 

 

Ktoś coś? Jakieś pomysły? Karta nawet nie reaguje na sztywne podkręcenie zegarów. Użycie wzrasta do 100%, pamięć karty reaguje, zegary nie są do ruszenia. Death!

Edytowane przez pacjent1972
anioł2009
komentarz
komentarz

A próbowałeś starszych sterowników ????

pacjent1972
komentarz
komentarz

Zainstalowałem stare stery Catalyst, te które były dołączone na płytce do Radzia i karta znów taktuje :lol2:. O co więc chodzi? :lama:

anioł2009
komentarz
komentarz

Karta za stara na najnowsze sterowniki :)

pacjent1972
komentarz
komentarz

? To dlaczego przez wszystkie te lata zasuwała na najnowszych bez problemu? Mam Win 8.1 które przestało być wspierane ale 17.7.1 czyli ostatnie stery wydane przez AMD dla Win 8.1 też nie działały dwa dni temu. Wgrałem stare z płytki, zaktualizowałem do tych 17.7.1 i działa. Jak to wytłumaczyć? Szkoda że w dyskusji bierzesz tylko ty udział, to chyba jakieś niszowe forum.

lukasin
komentarz
komentarz

Nowe sterowniki celowo "utrudniają" życie starszym kartom graficznym.

Z dwa-trzy lata temu tak sobie porównywałem wydajność GTX260 na różnych sterownikach - i te dostarczane "na płytce" i kilka update po nich działały najlepiej, a najnowsze a to dropy fpsów robiły, a to bsody ;)

 

Moim zdaniem to celowa zagrywka, żebyś poszedł po nowy sprzęt. Biznes musi się kręcić

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie niszowe a może mało osób miało taki problem z taką kartą..Ja ich trochę przemieliłem w swoim życiu :P

Jest dokładnie tak jak Kol. lukasin pisze :) Ze szczególnym naciskiem na zmianę systemu na uber super duper win 10 xD  NFS Payback nawet nie chciał ruszyc w pełnym oknie na win 8.1 pro...Sama zmiana systemu na 10 pro załatwiła wszelakie problemy. Przypadek, nie sądzę :jarek:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.