x-kom hosting

Windows 10 włącza się prawie 2h...

mrLEO
utworzono
utworzono (edytowane)

Hey,

niedawno zainstalowałem świeżego windowsa 10 na Dell Inspiron n5050 15". Od początku windows startuje ponad 2h...przy uruchamianiu wyskakuje te niebieskie logo windowsa na środku w początkowej fazie, później już  czarny ekran z 2h. Po tym, że komp pracuje widzę po migającej diodzie.  Jak już windows sie uruchomi, dziala poprawnie.

Dodam, że komp był używany (nie przezemnie, wiem, że poprzednikowi win10 na poprzednim dysku zaczął się ostro ciąć praktycznie uniemożliwiając pracę), włożyłem tam nówke dysk na który zainstalowałem win10.

 

Co może być przyczyną, aż tak długiego czasu uruchamiania......jak to zdiagnozować?

Dysk nowy, system nowy...gdzie konflikt?

 

p.s.

przy zmianie dysku widziałem, że w środku siedzą dwie kości po 2gb ram , różnią się od siebie kolorami więc chyba nie są fabryczne Dell (ew. 1) bo chyba dell włożył by takie same...czy RAM może być powodem?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie widzę, aby producent miał sterowniki dla tego laptopa, dla Windows 10. Zainstaluj na nim Windows 7, maksymalnie 8.

Nie ma sensu zgadywanie co z nim jest, skoro i tak będą problemy ze sterownikami. Upewnij się, zaglądając w BIOS ile ten laptop ma pamięci.

 

http://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/product-support/product/inspiron-15-intel-n5050/drivers

mrLEO
komentarz
komentarz

W google wpisałem model laptopa, sterowniki. Odesłało mnie do strony Dell, tam zrobiło automatyczne skanowanie jakich sterów brakuje. Wykryło, że chodzi o stary bios, zaktualizowało i wszystko śmiga jak należy. Może się komuś przyda. Miłego i MasterYoghourt dzięki bo Twój post trochę mnie naprowadził.  

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.