x-kom hosting

Bateria

Nordra
utworzono
utworzono (edytowane)

Od czasu zakupu psp z allegro dostałem ładowarke made in china problem polega na tym że gdy psp się naladuje do pełna można tylko z godzinę grać co może być tego problemem? Może bateria? Jeśli powiedziecie z tych dwóch rzeczy na rozwiązanie tego problemu dajcie jakieś namiary linka na allegro bateria lub ladowarka prosił bym bardzo przyda się na wycieczki :)

Edytowane przez Nordra

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A bateria jest oryginalna czy też jakaś chińska? Ja mam najstarszą wersję PSP (1004 "Fat") i bateria do tej pory trzyma co najmniej 3-4 godziny podczas grania i co najmniej 5-6 (raczej więcej) przy słuchaniu muzyki.

Nordra
komentarz
komentarz (edytowane)

nazwa tego adaptera "AC ADAPTOR" 5V 'Made in china"

Home-Wall-Charger-AC-Adapter-Power-Suppl

 

dokładnie ten

Edytowane przez Nordra
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ale ja pytałem o baterię :E

Nordra
komentarz
komentarz (edytowane)

a sory :D

bateria to nie wiem jaka ale na pewno jakaś podróbka

nie wiem jak ją wyjąć bo to pierwsza konsola styczność z niej

Zresztą inni twierdzili że bateria jest podróbką gdyby była oryginalna to by dłużej ciągnęła konsolka

Edytowane przez Nordra
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jaką masz wersję tego PSP? Jak nie wiesz to podaj link do aukcji albo do zdjęcia z modelem identycznym do Twojego.

Nordra
komentarz
komentarz

PSP 3004 dasz jakieś wskazówki jak wyciągnąć baterie ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

d502e42c7c88693ef18baba9d1030c7d.jpg

 

Odwróć konsolę tyłęm do siebie. Po lewej stronie widać taki podłużny przycisk - trzeba go nacisnąć i zsunąć klapkę w lewą stronę. Przynajmniej w moim 1004 tak jest, ale w 3004, poza wyglądem przycisku, raczej nic nie zmienili. Jeśli by się po prostu nie zsunęło, to spróbuj lekko podważyć przy wciśniętym przycisku.

Nordra
komentarz
komentarz

już mam nazwę

Sony PSP Battery Pack 3.6 V 1200 MAH

niby oryginalna nazwa ale pewnie zużyta i ma mało pojemności

co o tym sądzisz?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Fajnie, że jest oryginalna, ale pojemność jest faktycznie mała, bo w tych konsolach normalnie spotyka się też akumulatory 1800 mAh. Na Twoim miejscu kupiłbym nowy akumulator o takiej pojemności, ale warto by było poszukać czegoś z możliwie jak najdłuższą gwarancją - choć może się okazać, że nie znajdziesz nic z dłuższą niż rok.

 

Jak nie zapomnę, to w domu sprawdzę moje PSP-1004, jaką ma baterię, ale mam wrażenie że mam 1800 mAh.

Nordra
komentarz
komentarz

też pomyślałem że mała pojemność,a może by coś się znalazło powyżej 1800 Mah ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tego nie wiem, nie szukałem nigdy akumulatora do swojego PSP. Ale z linku który podawałeś bodajże na chatboksie wynikało, że są jakieś baterie znacznie pojemniejsze, ale... nie wiem czy bym im ufał. Co innego zwiększyć pojemność z 1800 do 2000-2200 mAh, ale z tego co kojarzę, tam były jakieś ponad 3000 mAh, a w to już nie bardzo chce mi się wierzyć.

Nordra
komentarz
komentarz

Podrzuciłbyś jakiegoś linka do oryginalnej baterii ? może być allegro albo olx

co według twojego upodobania się podoba ,wdzięczny bym był i można zamykać temat :)

 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm, z tego co widzę, to jest trochę klapa, bo faktycznie PSP-3004 miało oryginalnie 1200 mAh i takie baterie są cieńsze od starszych 1800 mAh. Podobno da się u Ciebie włożyć 1800, ale nie uda się wtedy zamknąć klapki. Masz więc do wyboru nowy oryginał 1200, albo jakiś zamiennik o większej pojemności.

 

http://allegro.pl/nowa-bateria-1200mah-100-sony-do-kazdej-psp-slim-i7120396418.html

 

Ceny są niestety dość zabójcze za oryginały.

Nordra
komentarz
komentarz

Na pewno będzie mi dłużej działać? Trochę się boję kupować, tak słyszałem że potrzeba dużej klapki żeby się bateria zamieściła 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wiesz co, pewności nie mam, czy będzie dłużej działać. Zrób tak: naładuj swoje PSP do pełna, odpal je, wejdź w opcje systemu i informacje o baterii. Odczekaj pół minuty-minutę i podaj, jaki czas działania na baterii podaje urządzenie. Potem odpal jakąś grę, pograj chwilę, wyłącz grę i szybko znowu przejdź do tych opcji baterii i zobacz, co wtedy tam będzie podane (ważne, żeby PSP nie zdążyło zaktualizować znowu czasu działania po ograniczeniu poboru prądu w spoczynku).

Nordra
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy orientujesz się może czy gry z psxa na oryginalnej też zacinają?

chodzi mi o wersje pal w carmageddon ,np przy odliczaniu czas do rozpoczęcia wyścigu się zacina ale leciutko

czy chodzi o to że PAL działa w 50 fps a w NTSC 60 fps?Dla porównania sprawdziłem spyro 3 w NTSC i chodziło pięknie i płynnie ale w wersji PAL inaczej trochę,też leciutko tnęło

chyba chodzi o to że gry z regionu pal często zacinają czy to prawda?

P. S2 bateria wytrzymuje conajmniej 2h.. Chyba czas kupić nową baterie 

Edytowane przez Nordra
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Co najmniej czy co najwyżej? :P Jeśli co najwyżej, to faktycznie czas na nową baterię.

 

Co do PAL i NTSC to się niestety nie orientuję, podobnie jak w ogrywaniu gier z PSX na PSP.

Nordra
komentarz
komentarz (edytowane)

Najwyżej czas upolować na nową baterie :D

Może się znajdzie jakas aukcja na allegro 

Pomożesz mi znaleźć? Byłbym wdzięczny :)

Edytowane przez Nordra
FrogsterPL
komentarz
komentarz

https://allegro.pl/kategoria/sony-psp-baterie-122303?order=p

 

Oryginalne startują od 55-60 złotych. Do Twojego modelu tylko te wersje 1200 mAh, np. http://allegro.pl/nowa-100-oryginalna-bateria-sony-1200-mah-gwar-i7284677847.html. Trochę drożej (70 złotych), ale sprzedawca ma lepszą opinię niż inni (brak komentarzy negatywnych). Ale powinieneś spytać, jak długa jest gwarancja, bo nigdzie nie widzę tej informacji.

Nordra
komentarz
komentarz

Myślisz że będzie dłużej działać? 

Przecież to takie same baterie chyba że moja jest zużyta

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No takie same, ale to już Twój wybór - albo bierzesz oryginał, albo jakąś podróbkę nieznanej marki. Albo oryginał 1800, który nie będzie pasować pod klapkę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.