x-kom hosting

Xbox One S, jaka pojemność, jaki monitor?

AnimaPL
utworzono
utworzono

Witam.

 

Po kilkunastu latach korzystania z PC do gier itp. przyszedł czas na zmiany i przejście na konsole.

 

Zdecydowałem się na X One S, ale z tym zakupem mam związanych kilka pytań.

 

- Konsole na allegro czy Olx można dorwać za 600 - 800 zł nówki bądź używki, w które z tych "stanów" sami byście celowali? Używki to dodatkowe gry itp. Czasu na grę nie będę miał wiele, ale w weekendy coś tam zawsze się znajdzie.

 

- Jaką pojemność dysku wybrać? 500gb czy 1tb?

 

- Ogólną kwotę jaką chce poświęcić na konsole to około 1300 zł razem z monitorem i tu chciałbym również prosić o pomoc w kwestii monitora, biorąc pod uwagę, że kupiłbym nową/używaną konsolę, powiedzmy w kwocie 800 zł, to zostaje około 500 ewentualnie 600 zł na monitor, jaki monitor polecacie w tej kwocie? Gry jakie głównie bym ogrywał to FIFA/UFC ewentualnie Assasin i gry tego typu. Do oglądania filmów konsola również będzie wykorzystywana.

 

Proszę o pomoc w tych kwestiach. Dziękuję i Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli planujesz grać spokojnie, ale w różne gry jednocześnie to raczej szukaj wersji 1 TB. Gry na konsole zajmują sporo miejsca, nawet i po 80-100 GB a na start z tego co pamiętam zostaje około 340-370 GB jedynie.

 

W tej cenie popatrz na AOC i2481FHX na matrycy IPS z dość szerokimi kątami widzenia https://www.komputronik.pl/product/317884/aoc-i2481fxh.html

AnimaPL
komentarz
komentarz

Myślę, że max 3-4 gry. FIFA i UFC na stałe, a inne tytuły systematycznie ogrywane i kasowane. Jak czas pozwoli:).

Odnośnie monitora, to najlepszy wybór w tej cenie ?

Dzięki.

Jeśli planujesz grać spokojnie, ale w różne gry jednocześnie to raczej szukaj wersji 1 TB. Gry na konsole zajmują sporo miejsca, nawet i po 80-100 GB a na start z tego co pamiętam zostaje około 340-370 GB jedynie.
 
W tej cenie popatrz na AOC i2481FHX na matrycy IPS z dość szerokimi kątami widzenia https://www.komputronik.pl/product/317884/aoc-i2481fxh.html


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz

W tej cenie nie ma też co oczekiwać cudów od monitora. :)

 

  • Super 1
AnimaPL
komentarz
komentarz
W tej cenie nie ma też co oczekiwać cudów od monitora.

 

Gdybym zdecydował się na telewizor pod konsole / filmy do 1200 zł. To jaki model byś polecił? Bo być może kupie od razu telewizor, czy lepiej monitor do 1200 zł?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

sudi
komentarz
komentarz

Zależy ile cali telewizor lub monitor?

  • Super 1
AnimaPL
komentarz
komentarz
Zależy ile cali telewizor lub monitor?
Za bardzo się na tym nie znam. Nigdy nie przykuwałem do tego uwagi grając na PC.


Najbardziej optymalny i "najlepszy" do 1200 zł? Jeśli byłby to telewizor, to i tak najprawdopodobniej byłby montowany na ścianie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

sudi
komentarz
komentarz

Jakbyś chciał telewizor to musisz go dostosować do swojego pokoju, większy pokój to większy telewizor bo on zniknie na tej ścianie jak będzie mały ;)

Ja aktualnie gram na PS4 i TV 32 cale to jest spoko, tylko mały pokój. Ale jak gram czasami w innym pokoju na 55 calach to jest różnica ;) tylko to zależy od gry i gustu.

 

A jak TV to używany?

  • Super 1
AnimaPL
komentarz
komentarz

Pokój jest stosunkowo duży - wąski, ale szeroki - także ściany są długie.

 

Myślę, że tylko nowy telewizor wchodzi w grę. Jakoś nie ufam używanej elektronice za większe pieniądze :).

Jakbyś chciał telewizor to musisz go dostosować do swojego pokoju, większy pokój to większy telewizor bo on zniknie na tej ścianie jak będzie mały

 

Ja aktualnie gram na PS4 i TV 32 cale to jest spoko, tylko mały pokój. Ale jak gram czasami w innym pokoju na 55 calach to jest różnica  tylko to zależy od gry i gustu.

 

A jak TV to używany?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

sudi
komentarz
komentarz

To za 1200 zł większego TV nie kupisz ;)

AnimaPL
komentarz
komentarz
To za 1200 zł większego TV nie kupisz

Myślę, że 42 cale byłyby optymalne, na jednej ścianie do połowy mam meble także nie wyglądałoby to tragicznie. Prosiłbym o jakieś propozycje do tej kwoty jest coś jest oczywiście  

 

 

// Edit.

 

No nic. Na razie się wstrzymam z tym zakupem. Być może mój budżet wzrośnie do 2 tysięcy i wtedy najwyżej odświeże ten temat. Dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam!

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

sudi
komentarz
komentarz
10 godzin temu, AnimaPL napisał:

Myślę, że 42 cale byłyby optymalne, na jednej ścianie do połowy mam meble także nie wyglądałoby to tragicznie. Prosiłbym o jakieś propozycje do tej kwoty jest coś jest oczywiście emoji4.png 

 

 

// Edit.

 

No nic. Na razie się wstrzymam z tym zakupem. Być może mój budżet wzrośnie do 2 tysięcy i wtedy najwyżej odświeże ten temat. Dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam! emoji4.png

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Za 2 000 zł już 42 cale kupisz. Myślę, że w miarę dobre ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.