x-kom hosting

Windows 10

DarkFirex
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Chciałbym zapytać się jak zainstalować Windows 10 z pendrive. Pendrive z Windows 10 otrzymałem przy zakupie laptopa z media expert. Na tym pendrive jest tylko plik (najprawdopodobniej z Windowsem 10) którego nie mogę otworzyć. Więc jak go zainstalować?

Za ten pendrive dopłaciłem 100zł bo pomyślałem że Windows się przyda.

Youki
komentarz
komentarz

A sam laptop miał już wgranego Windowsa, tak?

 

DarkFirex
komentarz
komentarz

Tak ten na pendrive został mi sprzedany w media expert jako taki dodatek. Jak go zainstalować na nowym laptopie który nie ma wgranego żadnego oprogramowania bo jutro kupuję nowego laptopa. Na dysku SSD chciałby mieć tego Windowsa.

Raciawelli
komentarz
komentarz

Rozumiem, że kupiłeś laptopa i razem z nim dokupiłeś tego pendrive z instalką windowsa. 

To teraz 2 bardzo ważne pytania:

-Czy Windows na komputerze i na pendrive, to ta sama licencja?

-Jeśli tak, to czy jest to licencja OEM? 

Jeśli jest to wersja OEM, to sprzedawca zrobił cię w balona sprzedając ci pendrive za 100 złotych, podczas gdy instalkę Windowsa 10 można pobrać z sieci za darmo. Licencja OEM jest ograniczona do jednego urządzenia (jednej płyty głównej) i nie może być przenoszona.

Jeśli jest to wersja BOX, wejdź na stronę https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 > zakładka "Tworzenie za pomocą tego narzędzia nośnika instalacyjnego" (ten krok pomijasz, bo już masz pendrive z nagraną instalką) > podzakładka "Korzystanie z utworzonego nośnika instalacyjnego". Przypominam, że przenosząc licencję z jednego urządzenia na drugie, należy odinstalować system na wcześniej używanym sprzęcie. 

Dark_Moon
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Raciawelli napisał:

Licencja OEM jest ograniczona do jednego urządzenia

To już dawno nieprawda i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Praktycznie nie ma już rozróżnienia na BOX i OEM.Pozostało jeszcze w sklepach dla nieświadomych klientów, którzy za to samo płacą więcej.

Można przenieść Windows na inny komputer pod warunkiem dezaktywacji systemu na poprzednim urządzeniu. Można go odsprzedać jeżeli jest się pierwszym właścicielem.

Dla wyjaśnienia. Jeżeli kupujesz komputer z systemem to już nie jesteś jego pierwszym właścicielem, tylko drugim. Pierwszym był producent tego komputera lub sklep.

Poniżej jest licencja Windows 10. Znajdź tam takie coś jak OEM albo BOX. Nie ma.

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/Retail/Windows/10/UseTerms_Retail_Windows_10_Polish.htm

 

Przeniesienie na inne urządzenie także możliwe jeżeli jesteś pierwszym właścicielem. Jeżeli zostało zainstalowane na komputerze a więc nie jesteś pierwszym właścicielem możesz licencję sprzedać ale razem ze sprzętem.

Raciawelli
komentarz
komentarz

Racja, mój błąd. Brak śledzenia tematu przez kilka lat wyszedł :) 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nie taki wielki, bo większość ludzi jest przekonana, że istnieje jeszcze sztywny podział na OEM i BOX. W uzupełnieniu.

W praktyce wygląda to tak, że kupując płytę z systemem może na niej być napisane OEM ale ponieważ jestem jej pierwszym właścicielem ten system nigdy nie będzie przypisany do jednego komputera. Mogę go sobie instalować na dowolnej ilości komputerów pod warunkiem, że będzie to tylko jeden komputer. Z poprzedniego system muszę usunąć.

I jeden z nielicznych polskich artykułów, który to opisuje.

https://www.spidersweb.pl/2015/06/windows-10-za-darmo-licencje-pytania-i-odpowiedzi.html

DarkFirex
komentarz
komentarz

Czyli proszę was napiszcie mi "z polskiego na nasze" czy mogę zainstalować tego windowsa na nowym lapku z pendrive? A jeżeli nie to co muszę zrobić aby go zainstalować? 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Zainstalować możesz ale jak się nie masz klucza to go nie zarejestrujesz. Jak to nie jest system z nowym kluczem to go nie zarejestrujesz.

 

Jezeli chcesz uzyc klucza ze starego laptopa to nie mozesz. Juz wczesniej opisalem dlaczgo. Jezeli na pendrajwie masz drugi system Win 10 z osobnym kluczem to mozesz.

Raciawelli
komentarz
komentarz

Chyba nie potrzebuje klucza? Windows 10 podczas instalacji spyta tylko o zalogowanie się do konta Microsoft. Jeśli ma przypisaną licencję do konta, to zainstaluje system bez problemu, a produkt aktywuje się automatycznie. Lub można to zrobić ręcznie już po instalacji: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

Chyba że się mylę? (Pytam z czystej ciekawości)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.