x-kom hosting

Dla czego mogę wysunąć dysk C i D. Bezpieczne usuwanie sprzętu. Jak to naprawić

tenPiotrek
utworzono
utworzono

Witam. Mam dwa nowe dyski ssd i hdd i zauważyłem że w opcji Bezpieczne usuwanie sprzętu i wysuwanie nośników pokazuję mi że mogę wysunąć moje dyski podstawowe w tym dysk na którym mam zainstalowanego windowsa. Wcześniej tak nie miałem i na drugim podobnym komputerze też tego nie mam. Dla czego tak jest? Co spowodowało że tak jest? i jak mogę to zmienić? 

Bardzo proszę o odpowiedź. Niżej załączam zdjęcie mojego problemu

dyski.jpg

Ether_141
komentarz
komentarz (edytowane)

Wejdź w "Zarządzanie dyskami" i daj screena całego okienka. Dla pewności zapytam, dyski podpięte przez SATA do płyty?

  • Dziękuję 1
tenPiotrek
komentarz
komentarz

Tak podpięte przez sata. Komputer składałem od nowa dwa dni temu wszystko po za dyskiem ssd jest nowe. przesyłam screena

zarz.jpg

Ether_141
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz aktualne wszystkie sterowniki od płyty głównej? Poszukaj w swoim UEFI opcji hotplug, hotswap i daj na disable jak znajdziesz. Jeszcze podaj model płyty głównej.

  • Dziękuję 1
tenPiotrek
komentarz
komentarz

asrock z370 extreme4 to model płyty głównej. Sterowniki wszystkie instalowałem z płyty. 

Spróbuje tak jak radzisz.

A wiesz dla czego tak mi się pokazuje i czy to źle? 

Ether_141
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, to nie jest jakiś błąd. SATA ogólnie obsługuje taką opcje, tzw. hot-plugging. Usunięcie tego to tylko kwestia kosmetyczna, jeśli Ci to przeszkadza.

 

Obydwa dyski masz podpięte po SATA 1 i SATA 2 na płycie? Pod kontoler Intela?

  • Dziękuję 1
tenPiotrek
komentarz
komentarz

A więc czy jest sens to wyłączać i czy będzie mi to przeszkadzać lub jakoś negatywnie wpływać na szybkość pracy dysku. 

A to co mi radzisz muszę zrobić w biosie? czy przez windowsa też będę mógł? 

Ether_141
komentarz
komentarz (edytowane)

Musisz to zrobić w BIOSie. Jeśli tego nie chcesz, możemy próbować to jakoś wyłączyć, aczkolwiek w niczym to nie powinno Ci przeszkdzać.

  • Dziękuję 1
tenPiotrek
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie za odpowiedź, szukałem informacji na ten temat parę godzin. Spróbuję zrobić tak jak napisałeś i postaram się to wyłaczyć.

A jeszcze jedno pytanie co spowoduje przełączenie hotplug, hotswap na disable?

Ether_141
komentarz
komentarz

Spowoduje to, że nie będziesz mógł wyłączyć dysków z poziomu systemu, a więc twój problem zniknie.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.