x-kom hosting

Brak uprawnień administratora

Executed419
utworzono
utworzono

Witam.

Mam (chyba dość popularny, sądząc po memach, ale w trochę innej odsłonie) problem dotyczący uprawnień administratora. Niby je mam, większość rzeczy mogę robić, ale nie mogę instalować ani usuwać plików/programów na jednej partycji. Jednak nie zauważyłem takiego problemu np. przy instalowaniu gier. Ponadto, jakiś program mi przeszkadzał i udało mi się go usunąć (z tej trefnej partycji) w trybie awaryjnym. Co mogę z tym zrobić?

Raciawelli
komentarz
komentarz

kliknij prawym przyciskiem myszy na partycję, wejdź w właściwości > zabezpieczenia. Sprawdź jakie uprawnienia ma twój użytkownik/grupa użytkowników. powinieneś mieć zaznaczenie przy wszystkich uprawnieniach poza pełną kontrolą i uprawnieniami specjalnymi by swobodnie zarządzać partycją. 

Executed419
komentarz
komentarz (edytowane)

Dałem profilu Użytkownicy opcję modyfikowania  plików (administrator, czyli ja mam wszystko co trzeba). Jakiś plik udało mi się usunąć, ale zainstalować już nie. Potem wyłączyłem to uprawnienie i znowu mogłem coś usunąć. Więc to chyba błędny trop. Ale usuwać z jakiegoś powodu mogę.

Raciawelli
komentarz
komentarz

Mmm, to faktycznie trochę dziwne. Rozumiem, że możesz:

-usuwać pliki na tej partycji

-tworzyć nowe pliki

-modyfikować istniejące pliki

-instalować programy na innych partycjach

Jaki komunikat dostajesz podczas próby instalacji programu na tej problematycznej partycji? Czy problem dotyczy wielu programów? Czy instalowałeś coś, z czym nie miałeś problemów wcześniej?

Rozumiem, że skanowałeś komputer w poszukiwaniu wirusów. 

Dla ułatwienia możesz pobrać program diagnostyczny FRST . Narzędzie nie wymaga instalacji, uruchom je na pulpicie - program wygeneruje 2 pliki txt, wstaw je tutaj w załączniku :)

Executed419
komentarz
komentarz

Aby sprawdzić to co mówiłeś upewniłem się czy mogę tworzyć pliki - okazało się, że tylko foldery. Robi się coraz dziwniej... Resztę zrobić mogę.

Komunikat w załączniku; problem dotyczy każdego, którego próbuje zainstalować z pliku. Nie mam problem z instalacją gier np. ze Steama. Wcześniej było dobrze, nie pamiętam od kiedy się zaczęło, możliwe, że po formacie (który nie do końca wyszedł, bo sformatowała się tylko jedna partycja. Robiłem go aby przenieść system na nowy dysk SSD. 

Tak skanowałem wielokrotnie.

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie2.PNG

Addition.txt

FRST.txt

Raciawelli
komentarz
komentarz

To jest partycja, którą miałeś przed formatowaniem systemu? 

Możliwe, że partycja nie wykrywa cię jako żadnego z znanych użytkowników, ponieważ mimo takich samych nazw, SID się różni... Steam instaluje swoje gry autoryzując dostęp jako aplikacja, nie użytkownik, więc może to robić, to by się zgadzało. 

Możesz spróbować wejść w Właściwości partycji G, zakładkę zabezpieczenia, kliknąć "Edytuj", następnie w tym okienku co wyskoczy kliknij "Dodaj". W polu "Wprowadź nazwy obiektów do wybrania" wpisz swoją nazwę użytkownika (lucke), następnie kliknij "Sprawdź nazwy" i OK, następnie zaznacz pole "pełna kontrola" i kliknij OK oraz OK w właściwościach.

Powinno zadziałać, chociaż jeśli nie zależy ci jakoś specjalnie na danych na tej partycji, lepiej ją usunąć i utworzyć nową. Można to łatwo zrobić w zarządzaniu dyskami. 

Executed419
komentarz
komentarz
Dnia 18.05.2018 o 20:17, Raciawelli napisał:

To jest partycja, którą miałeś przed formatowaniem systemu? 

Możliwe, że partycja nie wykrywa cię jako żadnego z znanych użytkowników, ponieważ mimo takich samych nazw, SID się różni... Steam instaluje swoje gry autoryzując dostęp jako aplikacja, nie użytkownik, więc może to robić, to by się zgadzało. 

Możesz spróbować wejść w Właściwości partycji G, zakładkę zabezpieczenia, kliknąć "Edytuj", następnie w tym okienku co wyskoczy kliknij "Dodaj". W polu "Wprowadź nazwy obiektów do wybrania" wpisz swoją nazwę użytkownika (lucke), następnie kliknij "Sprawdź nazwy" i OK, następnie zaznacz pole "pełna kontrola" i kliknij OK oraz OK w właściwościach.

Powinno zadziałać, chociaż jeśli nie zależy ci jakoś specjalnie na danych na tej partycji, lepiej ją usunąć i utworzyć nową. Można to łatwo zrobić w zarządzaniu dyskami. 

Zrobiłem to co pisałeś o właściwościach. Mogę teraz instalować pliki i je tworzyć. Powiedz tylko proszę, co właściwie zrobiłem? :D

Raciawelli
komentarz
komentarz

powiedziałeś partycji G, że taki konkretny użytkownik jak ty istnieje. Wcześniej brała cię za losową osobę z grupy użytkownicy (która to grupa domyślnie ma uprawnienia tylko do odczytu plików) 

Executed419
komentarz
komentarz

No i uprawnienia już dzisiaj poszły sobie. Pomyślę o usunięciu partycji. Zastanawiają mnie tylko liczne foldery z nazwą Windows na tym G, mimo że system mam na C, na innym dysku. Jak je wszystkie usunę to nie stracę Windowsa? Chyba, że to jakieś pliki śmieci, których nie powinno tu być, lecz na dysku z systemem :D.

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie2.PNG

Raciawelli
komentarz
komentarz

Emm.. To wygląda jak twoja stara partycja C? :D Co ty, sformatowałeś tylko nowy dysk SSD, a stary HDD zostawiłeś nietknięty? :brawa: Nic dziwnego, że nie miałeś uprawnień :lol2:

 

Jeśli twój dysk SSD ma 120GB, to po prostu sformatuj partycję G czym prędzej :) 

Jeśli zaś 120GB to rozmiar starego HDD, a nowy SSD ma około 460GB, to mam dla ciebie złe wieści :D 

Executed419
komentarz
komentarz
13 minut temu, Raciawelli napisał:

Emm.. To wygląda jak twoja stara partycja C? :D Co ty, sformatowałeś tylko nowy dysk SSD, a stary HDD zostawiłeś nietknięty? :brawa: Nic dziwnego, że nie miałeś uprawnień :lol2:

 

Jeśli twój dysk SSD ma 120GB, to po prostu sformatuj partycję G czym prędzej :) 

Jeśli zaś 120GB to rozmiar starego HDD, a nowy SSD ma około 460GB, to mam dla ciebie złe wieści :D 

Formatowałem wszystko, ale coś nie wyszło ;)

  • 4 tygodnie później...
Executed419
komentarz
komentarz
Dnia 20.05.2018 o 21:12, Raciawelli napisał:

Emm.. To wygląda jak twoja stara partycja C? :D Co ty, sformatowałeś tylko nowy dysk SSD, a stary HDD zostawiłeś nietknięty? :brawa: Nic dziwnego, że nie miałeś uprawnień :lol2:

 

Jeśli twój dysk SSD ma 120GB, to po prostu sformatuj partycję G czym prędzej :) 

Jeśli zaś 120GB to rozmiar starego HDD, a nowy SSD ma około 460GB, to mam dla ciebie złe wieści :D 

Jakoś nie chciało mi się wcześniej formatować, ale w końcu postanowiłem się za to zabrać. Ale co jeśli Windows nie chce sformatować dysku? :D Wyskakuje kominkat "System WIndows nie był w stanie dokończyć formatowania". W Zarządzaniu Dyskami opcja formatuj jest na szaro. W trybie awaryjnym też się nie da.

Raciawelli
komentarz
komentarz

Próbowałeś z dysku instalacyjnego? (może być linux) 

Z poziomu Windowsa mogą być problemy, bo to w końcu stara partycja systemowa. 

Executed419
komentarz
komentarz
48 minut temu, Raciawelli napisał:

Próbowałeś z dysku instalacyjnego? (może być linux) 

Z poziomu Windowsa mogą być problemy, bo to w końcu stara partycja systemowa. 

Masz na myśli płytę? Nie mam bladego pojęcia gdzie może być :D.

Raciawelli
komentarz
komentarz (edytowane)

możesz po prostu nagrać pendrive. https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 Tu masz całą instrukcję jak taki zrobić. 

Upewnij się na jakim dysku masz jaką partycję. Wejdź w Zarządzanie komputerem > Zarządzanie dyskami. Powinieneś na wykresie na dole widzieć podział na partycje dysku 0 i dysku 1, zapisz sobie które partycje są na którym dysku - interesuje cię tylko ten dysk na którym nie ma partycji C.

Potem wchodzisz w instalator, wybierasz język Polski, przycisk Zainstaluj teraz, instalacja Niestandardowa, usuwasz partycje których nie potrzebujesz, tworzysz nową i ją formatujesz. Następnie wychodzisz z instalatora iksem.

 

  • 2 tygodnie później...
Executed419
komentarz
komentarz
Dnia 14.06.2018 o 17:57, Raciawelli napisał:

możesz po prostu nagrać pendrive. https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 Tu masz całą instrukcję jak taki zrobić. 

Upewnij się na jakim dysku masz jaką partycję. Wejdź w Zarządzanie komputerem > Zarządzanie dyskami. Powinieneś na wykresie na dole widzieć podział na partycje dysku 0 i dysku 1, zapisz sobie które partycje są na którym dysku - interesuje cię tylko ten dysk na którym nie ma partycji C.

Potem wchodzisz w instalator, wybierasz język Polski, przycisk Zainstaluj teraz, instalacja Niestandardowa, usuwasz partycje których nie potrzebujesz, tworzysz nową i ją formatujesz. Następnie wychodzisz z instalatora iksem.

 

A czy ten pendrive musi być pusty, czy coś może na nim być?

Raciawelli
komentarz
komentarz

nawet jak coś na nim będzie, to przed nagrywaniem instalki windowsa zostanie on sformatowany i wszystkie dane na nim zapisane przepadną. 

Executed419
komentarz
komentarz

Instalator się mnie o nie pytał czy chcę tylko jeden dysk sformatować, od razu przeszedł do konkretów (i tak nie mogę wybrać innej opcji niż "nic").

image.png

Raciawelli
komentarz
komentarz

Jak do diabła zrobiłeś screena nie będąc na maszynie wirtualnej?

Jesteś pewien, że wybrałeś instalację niestandardową?

Zawsze możesz zrobić to na instalce linuxa, np. debiana.  

Executed419
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Raciawelli napisał:

Jak do diabła zrobiłeś screena nie będąc na maszynie wirtualnej?

Jesteś pewien, że wybrałeś instalację niestandardową?

Zawsze możesz zrobić to na instalce linuxa, np. debiana.  

Screena zrobiłem normalnie, miałem dostęp do aplikacji w tym momencie. Nie mam nigdzie do wyboru instalacji niestandardowej, jedyne o czym mogę zdecydować to wybór co chce zachować.

Executed419
komentarz
komentarz

Pobrałem Active Partiotion Manager. Tam też nie dało się sformatować, ale udało się usunąć dysk, a następnie stworzyć nowy, mimo że w Windowsowym programie do zarządzania dyskami to się nie udało. 
Dzięki za pomoc :).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.