x-kom hosting

Linux Mint które środowisko ?

izinagi123
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam dylemat gdyż chcę przyspieszyć laptopa dzięki użyciu linux mint ale nie mam pojęcia które środowisko wybrać (kde,mate,xfce,Cinnamon.)i czym będą się różnić.Z góry dziękuje za odpowiedź.

Spec laptopa:
procesor: i3-2328M 

karta graficzan : nvidia gt 610m

ram:4gb

dysk:500gb

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Dla laptopa dobrym wyborem będzie Cinnamon. Środowisko (pulpit) podobne do Windowsa dosyć proste w obsłudze. Możesz poszukać odpowiedzi na forum Linuksa ale tam będzie tyle różnych odpowiedzi co użytkowników, bo każdy przecież swoje wie. Nie wskazuję, który pulpit lepszy Cinnamon, Mate czy jeszcze jakiś inny. Ja używałem Cinnamon i nie miałem większych problemów z obsługą a o Linuksie prawie nic nie wiedziałem. Cinnamon cieszy się większą popularnością.

Poniżej opinie z jednej ze stron internetowych. Ilu ludzi tyle opinii. Po prostu trzeba samemu wypróbować, przecież to nie Windows i nie musisz tego kupować, żeby sprawdzić.

Cytuj

Porównując MATE i Cinnamon, społeczność Slant zaleca Cinnamon dla większości ludzi. W pytaniu "Jakie są najlepsze środowiska graficzne Linuksa? Cynamon zajmuje 2. miejsce, a MATE 5. miejsce. Najważniejszym powodem, dla którego ludzie wybrali Cinnamon jest:

Przeznaczone dla wielko-ekranowych, bezdotykowych urządzeń, które rozszerzają tradycyjne koncepcje o funkcjonalność i estetyczny wygląd.

To wyżej to translator.

https://www.slant.co/versus/1123/1125/~mate_vs_cinnamon

Link do Mint

https://linuxmint.com/download.php

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak będzie wolno chodzić to wybierz XFCE.

Axel
komentarz
komentarz

Jak chcesz przyspieszyć, to XFCE. Ale najlepiej zrobisz, jak przetestujesz kilka i sam wybierzesz najlepsze dla siebie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.